JADERNÝ ŠAMAN PROMLOUVÁ / 2

13. května 2011 v 20:34 |  některé i nadčasové informace které nemusí vždy rezonovat s vaším poznáním a vnímáním současnosti
.

Potrava či krmivo - Jaderný šaman promlouvá na téma zdraví

Jaderný šaman souhlasí s tvrzením, že člověk je na vrcholu potravního řetězce a jeho zdraví závisí především na potravě. Naši předkové věděli, že nejzdravější je ta potrava, která se vypěstuje v okruhu 30 mil (cca 48km - pozn. překl.). Oni samozřejmě jedli i stravu dováženou z ciziny, ale pouze v malém množství. Během posledních sta let bohužel došlo na našem území k událostem, které vedly ke zničení výroby zdravé potravy. Zmizela tak jedna část naší kultury a pokud ji chceme obnovit, musíme pro to něco udělat, varuje šaman, samo od sebe se to nestane.
V jiných zemích je to jinak. Příkladně Itálie, Francie, Belgie, Francie, nebo kanadské Toronto. Budete se divit, ale starosta Toronta každý rok slavnostně otevírá zemědělský trh a propaguje výrobky místních farmářů. Nejlepším příkladem je ale Francie. Lidé chodí nakupovat na trh a vyptávají se, odkud pochází zboží, jak jsou rostliny pěstovány a hnojeny, jak a kde se pasou zvířata, jejichž maso je nabízeno - a šmejd nekoupí. Chrání si tak vlastní zdraví.

My bychom je samozřejmě rádi napodobili, přizvukuje šaman. Máme k tomu dobré důvody. Víme, že když si v hospodě dáme smažený sýr s hranolky, bude sýr pančován ze ztuženého rostlinného tuku a brambory, z nichž jsou vyráběny hranolky, jsou pěstovány takovým způsobem, že s pravými domácími bramborami nemají nic společného. Cokoli co je oklohněné na nezdravém rostlinném tuku a někde dokonce přihřáté v mikrovlnné troubě spolehlivě znehodnotí jakoukoli potravu.
Zkrátka pokud jsme nuceni jíst v hospodách, za nějaký čas nám začne být špatně a pokud s tím nepřestaneme, onemocníme. V poslední době se roztrhl pytel s všelijakými střevními potížemi, kde kdo má Crohnovu chorobu, celiakis, kolitidu a později mu ve střevě rostou polypy a když se přidá stres, vzniknou z nich nádory a po značném utrpení se strávník vydá na cestu poslední. A naše zdraví je v čoudu. Takže ti chytří vaří doma a shání zdravé suroviny pro přípravu pokrmu. V supermarketech je ale většinou nenajde, trhy byly zničeny a farmáři jsou před bankrotem.
Uvědomte si ale, že jako kupci máme v rukou velkou moc, upozorňuje šaman. Když se začneme orientovat v tom, která potrava je která, přestaneme například kupovat levné uzeniny, které jsou celé ze sóji, škrobu, jakýchsi umělých hmot a látek typu E. Odmítneme koupit mouku z pšeničného geneticky modifikovaného hybridu, který je pěstován kdesi v Tramtárii. Na poli už není žádná ornice, rostliny jsou zasypány pěti palci umělých hnojiv a shora na ně dopadá deštík jedů proti škůdcům. Taková pšenice a výrobky z ní jsou pro lidský organizmus značně jedovaté a poškozují zdraví. Zkrátka poučíte se o tom, že kuřata z velkochovů už nejsou kuřata, atd. Kdyby se naše společnost začala vyznávat v problematice a vyhledávat ty správné suroviny pro přípravu zdravé potravy, začal by fungovat zákon nabídky a poptávky. Ten vede samozřejmě ke zdražení zdravých surovin a souběžně nastoupí úřad, říká šaman ze zkušenosti.
Všelijací hygienici, potravinoví inspektoři a jiné podivné existence si navymýšlí další tunu předpisů a budou farmáře a jiné výrobce zdravých surovin otravovat ještě víc, než to dělali doteď. Na velkovýrobce a obchodní řetězce nesáhnou, to mají zakázané, ale malé výrobce zdravých surovin zničí. U nás je to tak zařízeno zejména díky politikům, kteří předstírají, že jsou volenými zástupci lidu, ale jejich skutky svědčí o tom, že jsou ve skutečnosti největšími nepřáteli svých voličů. Na problém potravy je to opravdu pěkně vidět a nedá se to okecat.
Všimněte si, tihle profesionální lháři se obvykle snaží svalit vinu na Světovou zdravotnickou organizaci a její mezinárodní standardy (v Evropě na Brusel), tam že rozhodli a proto tolik předpisů. Jenže WHO či Brusel nevydává zákony ani předpisy, on pouze doporučuje a naše lidem nepřátelské právní prostředí je dílem našich poslanců a úředníků. Zkrátka další a dost podstatnou překážkou na cestě k získání zdravých surovin je politika a její aparátčíci.
Jako ilustraci složitosti problému zdraví - zdravé potravy uvedu mořské ryby. Každý nutriční odborník je doporučuje, až se mu od úst kouří, jenže - jak je to doopravdy? Mořské ryby jsou dnes nepředstavitelným způsobem masakrovány, protože lidí je víc, než je zdrávo. Díky technice naloví spousty ryb a dokáží je sníst, zvláště pokud jim to doporučí nutriční odborníci. Jenže dnešní masakr není nic proti holocaustu, který mořským tvorům připravují ropáci. Nemám na mysli ropáckou firmu BP, z jejíhož vrtu uniká moc a moc ropy do Mexického zálivu, to je jen lokální záležitost.

Jde o závažnější problém. Ropáci jsou lidé, kteří bohatnou na ropě. To už je dnes takový trend, že pár jedinců moc a moc bohatne a ostatní jedinci mají pořád hlouběji do kapsy. Zkrátka tihle hlavní ropáci hledí zpeněžit celou ropu, nejenom naftu a benzín, ale i ostatní složky. Proto se musí pořád stavět silnice a vyrábět obaly z umělé hmoty. A tyhle obaly putují přírodou. Následující informace si můžete ověřit, když shlédnete francouzský dokument Oceány plastu.
V oceánech byly objeveny plochy plovoucího plastového odpadu, veliké jako celé kontinenty. A jak tyhle plasty plavou, zamotávají se do nich mořští tvorové a není jim nejlíp. Z plastů se odlamují malé lupínky - jde o mikro a nanočástice. Vědci zjistili, že tyhle částice jsou rovnoměrně rozptýleny. Lovili na různých místech a v různých hloubkách plankton a ten byl nakrmen plasty, ať byl odkudkoliv. Tyhle plasty mu samozřejmě škodí a protože plankton je základem mořského potravního řetězce, krmí se dnes plasty všichni, člověka nevyjímaje, sděluje šaman. Skvělá zpráva pro naše zdraví.
Plasty jsou provázeny dvěma chemickými látkami. První z nich jsou ftaláty používané jako změkčovadla. O jejich škodlivosti se něco ví, takže když je v dětských hračkách moc ftalátů, zakáží úředníci jejich prodej. Druhou skupinou jsou bifenyly, používané jako zpomalovače hoření. Vědci použili jako testovací zvířata měkkýše a zjistili, že tyhle roztomilé chemické zázraky způsobují estrogenizaci populace, srozumitelně řečeno rodí se samičky, nikoliv však samečci. A dáma, která začala zkoumat malé lidské samečky, novorozeňata, u nich našla anatomické znaky svědčící o počínající estrogenizaci lidské populace. Takto se nám ropáci odvděčují za naše peníze.
Problém nanočástic je širší. Pořád se tvrdí, že nanotechnologiím patří budoucnost, ale už dnes vědci zjišťují, že to, co dokáží naprosto bezpečně, je poškozování zdraví. Šaman odmítl uvádět další příklady, protože - znáte to. Čtenář přečte, pokývá hlavou a když je toho moc najednou, zapomene. Lepší je motivovat. Napovědět. Aby dostal chuť přemýšlet a informovat se a potom možná začne jednak tak, aby přispěl k nápravě našeho světa.
Jak vidíte, problém zdravé potravy se velice rozrůstá. Dnes jsme všichni přesvědčováni o tom, že pokrok znamená více vyrábět, vozit z místa na místo atd., to proto, aby se nůžky mezi chudými a bohatými ještě více otevíraly. Ale tohle není ten správný způsob. Pokrok v tomto oboru znamená návrat ke zdravému rozumu a zkušenostem tisíců předchozích generací. Návrat k sedlačení, ke zdravým polím a pastvinám, k trhům a místním řemeslníkům a zpracovatelům. Všechny ostatní cesty vedou do pekel.
Na závěr dnešního setkání uvedu něco pozitivního. Naši předci používali k výrobě kávy Cikorku, ale pozor, prodává se i jako instantní a to už tak dobře nefunguje. Tvrdí se, že šlo o náhražku, ale pravda je jinde. Výchozí surovinou je Radix Cichorii čili kořen čekanky. A ta pomáhá čističům, takže prospívá játrům, ledvinám a navíc i dvanácterníku. Taková káva je ve skutečnosti léčivá, pokud seženete zdravé mléko. Když ji pijete, polepšíte si. Někde už zemědělci instalovali železnou krávu a mléko z ní je to správné, jinde se musíte spokojit s náhražkou. Vždycky ale kupte pouze čerstvé mléko, nikdy ne trvanlivé!
Zdraví David Peterson
.
poznámka:
u nás čekankový kořen najdete v MELTĚ anebo v KARO
…pokračování:

přeložil: Libor Bednařík
www.Jen-Jedno-Zdravi.cz
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya