JADERNÝ ŠAMAN PROMLOUVÁ / 5

13. května 2011 v 20:33 |  některé i nadčasové informace které nemusí vždy rezonovat s vaším poznáním a vnímáním současnosti
šaman.
.Štěstí a smysl života - jaderný šaman promlouvá nejen o zdraví
I když bychom byli všichni štíhlí nebo měli těla jako kulturisti, měli krásné tváře, velké domy, drahá auta a prestižní zaměstnání, byli bychom opravdu šťastní? Měli bychom ze života opravdovou radost? Odpověď snadno najdete v televizi a časopisech, případně ráno v zrcadle. Nebyli bychom šťastní. Naše štěstí evidentně záleží na něčem jiném, než je vlastnictví domů, aut, klenotů, prestižní práce a podobně. Přesto se za těmito věcmi honíme jak smyslů zbavení. Až jich dosáhneme, jsme z nich opravdu šťastní? Možná na den nebo dva a potom se radost zvolna vytrácí. Kampak jsi radosti zmizela? Kam jsi šla? Proč se mnou nechceš zůstat navždy?
Odpověď je velmi jednoduchá. Hledáme štěstí a radost ze života na špatném místě. Naše štěstí, naše radost vychází zevnitř nás. Když budeme hledat radost uvnitř nás samotných, zjistíme, že můžeme být velmi chudí, ale přitom být úžasně šťastní. Samozřejmě můžeme být také bohatí a šťastní, pouze bychom neměli štěstí a bohatství zaměňovat. Jsou to dvě rozdílné věci a ne až tak úplně na sobě závisí.

a

Naše štěstí závisí na lásce, říká šaman. Nemůžeme však být opravdu šťastní, pokud v našem životě chybí láska a porozumění. V naší společnosti jakoby se poslední dobou láska vytratila, jakoby to byla měna z jiného světa. Rodiče si stěžují, že je děti dostatečně nemilují. Děti si stěžují, že je nemají rádi rodiče, že je neopatrují. Když si muž bral svou budoucí ženu, byli spolu šťastní. Kam se však štěstí a radost poděly po roce, po dvou? Přišly neshody, hádky a nedorozumění. Společnost se stalo chladnou, bez zájmu. Proč se tak stalo?
Láska zmizela z našich životů, protože jsme přestali mít rádi sami sebe. Ano, slyšíte správně. Protože jsme přestali mít rádi sami sebe. Můžete si teď myslet: "To přece nejde, to je sobecké, mít rád sám sebe. Přece nejsem Narcis!".
Takový názor nám však nutila média posledních dvacet let a je naprosto mylný. Když totiž budeme mít rádi sami sebe, když budeme vidět sami sebe laskavýma očima, když budeme pohlížet sami na sebe s porozuměním, uvidíme tak i ostatní. Jistě, máme chyby a ti ostatní nejspíš ještě stokrát víc, to je evidentní, zvláště tenhle John Doe, který bydlí vedle. On je zatracený mizera a on si totéž myslí o mě, takže se na sebe mračíme a už spolu nemluvíme, jenže… je to opravdu tak? Tuhle jsem se přemohl a prohodil pár přátelských slov a on se usmál - trochu křivě a nejistě, ale…
A najednou zjistíme, že svět je laskavý, svět je milý, lidé se usmívají a rázem je nám veselo, je nám hej. Proto náš jaderný šaman rozhodně doporučuje začít na prvním místě hledat lásku uvnitř sebe, dívat se na sebe s pochopením, laskavýma očima. Ve chvíli, kdy najdeme opravdovou, trvalou lásku uvnitř sebe, zjistíte, že jsme šťastní. V tu chvíli se náš životní úkol před námi ukáže v jasných barvách a my můžeme být konečně šťastní. Co však udělat v praxi, v každodenním životě, abych našel lásku, abych byl šťastný?

Zdraví a štěstí - Otestujte následující cvičení:


a

Najděte si klidné místo ve vašem bytě, kde vás nebude nikdo rušit. Každé ráno a každý večer, stačí pět minut, se posaďte na židli a uvolněte se. Páteř držte rovně vzpřímenou, obě chodidla na podlaze. Zklidněte svůj dech a své dýchání si uvědomujte. Ciťte, jak nadechujete skrze své srdce proud slunečního světla a vydechujete jej skrze vrcholek hlavy. Cítíte, jak vás hřeje a odnáší všechen stres a úzkosti pryč do vesmíru? Ciťte, jak je tento sluneční paprsek láskou samotnou. Slunce nás má rádo, svítí nám na cestu a zahřívá naši planetu. Ciťte, jak se vám láska slunce rozlévá do celého těla a přináší sebou klid a mír. Nepůjde to napoprvé, ale při pravidelném cvičení ucítíte svítání lásky a naděje uvnitř Vašeho srdce.

a

Další velmi praktické cvičení je nabízení dobré vůle. Posaďte se a dýchejte jako v předchozím cvičení. Představujte si a ciťte, jak nabízíte svoji dobrou vůli, lásku a pochopení dětem, manželovi, kolegům z práce, kamarádům. Ať vám provedli cokoli, vy jim odpouštíte a nabízíte jim lásku a dobrou vůli. Ať je osoba, jíž lásku nabízíte, jakkoliv špatná, nejpozději po dvou týdnech bude její přístup k Vám jiný. Lepší. K ostatním se bude možná chovat stejně jako dříve, ale k vám bude mít přístup jiný, lepší, tolerantnější.

a

Třetí cvičení spočívá v cítění, jak se máte opravdu rádi, jak jste laskaví sami k sobě. Stačí po dobu jedné minuty, čtyřikrát denně, cítit, jak se máte rádi. Začněte ráno v osm hodin jednou minutou. Pak v devět, deset a v jedenáct. Po zbytek dne se můžete klidně nenávidět dle libost, ale ty čtyři minuty se mějte opravdu rádi.

Cvičení praktikujte pravidelně, každé ráno a každý večer pár minut. Po jednom měsíci můžete zvýšit dobu na 10 minut, účinky budou silnější a věci ve vašem životě se začnou měnit k lepšímu. Ale pozor, začněte na pěti minutách a až po měsíci zvyšujte na minut deset. Pro správný účinek cvičení z něj potřebujeme udělat zvyk a ten se lépe ustaví v kratších periodách, ale častěji.
Zdraví David Peterson

...pokračování :přeložil: Libor Bednařík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya