CO JE TO ČISTÝ DUCHOVNÍ VZESTUP

8. března 2012 v 16:42 |  transformace
Mnoho roků se hovoří o Vzestupu planety Země, a tím i všech bytostí zde žijících. Mluví se o tom zejména v souvislosti s rokem 2012. Ve skutečnosti tímto procházíme nejméne už od roku 2000, ale spíš mnohem, mnohem dříve A v souvislosti s tímto mnohé zneklidňuje nejistota a kladou si otázku " Co mám dělat pro svůj duchovní vzestup?" Tak v níže uvedeném článku se můžete inspirovat. Více o VZESTUPU PLANETY A ROKU 2012 najdete na mých sesterských stránkách http://annabea.blog.cz - v rubrice " vzestup planety Země začal v roce 2000", najdete zde k tomuto tématu 13 článků.
Co to tedy je čistý duchovní vzestup?
Přirozená péče o výživu. Každodenní očista a vylaďování svých čaker cvičením Pěti Tibeťanů. Pobyt v přírodě. Vyhýbání se potravě, místům, bytostem, které mi očividně škodí. Každodenní péče o hmotnou i duchovní stránku své bytosti. Pravidelný a vyvážený denní režim, ve kterém mají své místo hmotné i duchovní činnosti, odpočinek, spánek. Vědomé odstraňování špatných návyků, zlozvyků z každé své myšlenky, slova, činu. Vědomá snaha o to, abych každý následující den byl čistější, více srovnaný, lépe vyladěný. Žádné usnutí na růžovém obláčku, jakmile dosáhnu první vysněné mety, ale trvalý neustálý každodenní vzestup.
Vyhýbání se extrémům. Naopak vyvážení protikladných a doplňujících se dvojic protikladů do harmonické jednoty a vyváženosti. Zbavujeme se jakýchkoliv známek sobectví, tedy uspokojování svých potřeb na úkor druhých lidí, na úkor jiných forem života, na úkor přírody. Ale stejně tak zavrhujeme bezvýhradnou službu druhým na úkor sebe. Snažíme se jít cestou středu mezi extrémy. Cestou vyvážení mezi každou dvojicí protikladných doplňujících se pólů. Láska k sobě - láska k druhým. Láska k sobě - láska k přírodě. Hmotná část bytosti - duchovní část bytosti. Bezvýhradná láska k sobě znamená dokonalé sobectví. Z hlediska vývoje to však pro člověka znamená stejné absolutní vychýlení jako bezvýhradná služba druhým, která může jít až k sebezničení. K zanedbání péče o vlastní bytost, o vlastní rozvoj, o duchovní vzestup. Za druhého dělá i to, co on by měl dělat sám. Druhému tak vlastně takovou pomocí bere jeho duchovní cestu. Ale sám pro sebe totéž dělat nedokáže.

zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya