KREVNÍ TLAK

15. dubna 2012 v 17:38 |  zdraví
převzato z mých sesterských stránek http://annabea.blog.cz

O tom co je mantra a jaký může mít zařazování manter do našeho života význam oprostíme-li se od předsudků, zde již nebudu opakovat. Podrobné informace o mantrách najdete v článku na sesterských stránkách tohoto blogu http://annabea.blog.cz/1010/mantry-mantry . Můžete se seznámit s tím co mantra je a jaký může mít jejich zařazování do našeho života význam.
Zde nyní nabízím krásnou mantru s hudbou chcete-li se zklidnit a působit na problémy s krevním tlakem.
Výkyvy krevního tlaku jsou důsledkem nedostatečně vyvážené stravy, nedostatku pohybu a pobytu v přírodě ( ne v ulicích města ) - prostě nevyrovnaného životního stylu. Krevní tlak se zvyšuje kdykoli člověk trpí přetížením, úzkostí. Někteří lidé mají tlak vyšší a jiní zase nízký. Oba ovlivňují zdraví s vedlejšími účinky. Pomohou léky předepsané lékařem, cvičení jógy, pozitivní mysl, dostatek pohybu, relaxace při činnostech které nás baví atd. A jednou z kapek deště může být i poslech tohoto videa. Hudba byla specielně vytvořena pro vyrovnání krevního tlaku.
Nahrávka kterou vám nabízím nezpůsobí zázrak na první poslech. Ale když nic jiného, tak zde vždy alespoň najdete oázu klidu ke zklidnění a zmírnění stresových záležitostí které vám hladinu krevního tlaku vyburcovaly do rizikových hodnot. A přidáte-li změny směřující ke zdravějšímu životnímu stylu, uděláte pro stabilitu svého krevního tlaku hodně. Mnoho dalších alternativních návodů pro zdraví najdete rovněž na mých sesterských stránkách http://annabea.blog.cz v článcích v rubrice "zdraví, alternativní metody". Pod tímto videem ještě následuje velmi snadné cvičení k uvolnění stresu.

Přeji příjemné relaxování před spánkem....Každému z nás se může občas přihodit že nás emočně vykolejí záležitost vyplývající z každodenních povinností ať už v zaměstnání nebo v kruhu rodinném . Je to součást života. Ne vždy ale dokážeme zaujmout postoj přiměřený situaci a krevní tlak pak má "hody". Jako další pomoc k nalezení ztracené rovnováhy může být třeba toto cvičení.

Toto cvičení bylo zpracováno podle : Jan Šejnost, poradce zdravého životního stylu http://www.astrolife.cz
Je to velmi účinná technika, která ovlivňuje vyrovnání kyslíkového deficitu mezi levou a pravou mozkovou hemisférou.
Toto krátké cvičení nám pomůže nalézt nejen zpět ztracenou rovnováhu, ale má za následek i celkově trvalejší zklidnění emoční úrovně. Cvičení začíná účinkovat po pátém až sedmém opakování.
  • Pohodlně se posadíme a palcem pravé ruky si přidržíme pravou nosní dírku. Levou dírkou provedeme nádech v délce trvání šesti vteřin, po nadechnutí na vteřinu dech zadržíme a vzápětí uvolníme zacpanou pravou nosní dírku a stejným tempem plynule oběma dírkami vydechneme. Zopakujeme osmkrát.
  • Totéž provedem obráceně - přidržíme pakce levou nosní dírku a nadechujeme pravou. Zopakujeme osmkrát.
  • Nakonec nadechujeme oběma dírkami současně, taktéž osmkrát na šest vteřin a vteřinku zadržení s plynulým stejně dlouhým výdechem oběma dírkami nosu.
Účinek je takový, že se nám jakoby najednou rozlije v celé hlavě příjemné teplo a dojde k výraznému uklidnění celé nervové soustavy. Toto cvičení nám může pomoci daleko účinněji než psychofarmaka. Je zřejmé, že používání zcela přesně cílených technik má své opodstatnění, protože je máme kdykoliv k dispozici a dosažené výsledky jsou často okamžité. Pro dosažení psychické rovnováhy můžeme zařazovat 2x denně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya