KDYŽ ONEMOCNÍŠ .....

28. února 2013 v 12:19 |  sebepoznávání
Když onemocníš, pokoř se, sehni hrdě vztyčený hřbet a bez vzdoru, naplněn pokojem přijmi setbu svou.

Když onemocníš, zastyď se sám před sebou, před tím, jak ses choval, jak moc jsi dával přednost sobě, svým představám, plánům a zapomínal na své bližní i na opravdové vlastní potřeby.

Když onemocníš, usměj se a přijmi nabízenou lásku, dokaž se radovat z maličkostí, které dostáváš den co den, a to Ti dává sílu žít.

Když onemocníš, protři si oči, abys uviděl, jak je svět krásný a že lidé opravdu dobří jsou.

Když onemocníš, zazpívej si, rozezni duši svou a vyplav ze svého nitra vše, co Tě tíží.

Když onemocníš, přemýšlej, po kom jsi šlapal, a následně jsi spravedlivě onemocněl. Šlapal jsi po druhých, dusil jsi je, omezoval svobodu jejich rozhodování nebo sis neudělal čas na sebe, vyždímal ses, roztrhal a nemilovat?

Když onemocníš, zapři se. Ne vše, co máš rád k jídlu, k odpočinku a zábavě Ti dodává sil, je Ti skutečně prospěšné a léčí Tě.

Když onemocníš, přijmi svůj kříž a rozjímej, co Ti chce nemoc ukázat, před čím ještě těžším Tě chrání, čeho mnohem bolestivějšího Ti dává příležitost se vyvarovat.

Když onemocníš, povznes své nitro ke hvězdám, svou duši přibliž k jejímu domovu - ke klidu, tichu, lásce i Bohu a blahořeč mu, že Tě včas zastavil.

Když onemocníš, dej si předsevzetí a hlavně ho naplň - buď lepší, mírnější, laskavější, upřímnější a méně střetů a vítězství v nich chtivý.

Když onemocníš, dostal jsi veliký dar. Neodmítej ho a s díky přijmi. Plně dobu své nemoci využij, aby následující dny a měsíce byly přijemnější pro Tebe i Tvé bližní, aby Tvůj další život opět jedině krášlil svět.

Když onemocníš, nadešel čas obrátit se k tomu chvályhodnému v Tobě a očistit se od často letitých nánosů tužeb, usilování, soubojů, nespokojenosti, ponižování a pohrdání druhými. Zbav se pocitů vlastní nenahraditelnosti, dokonalosti, vyjímečnosti a nedocenění Tvé všeobecné prospěšnosti.

Když onemocníš, věz, že Bůh se k Tobě sklonil, aby ses sklonil také a byl jsi mu blíž, abys víc Jím jednal a Jeho lásku i moudrost hojněji vůkol rozdával.

(Miroslav Hrabica - Dar zdraví)
Zdroj: fb uživatele Belidis - čaje a rostlinné speciality
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya