KONOPÍ - NEJLÉČIVĚJŠÍ ROSTLINA - ROZHOVOR S RICKEM SIMPSONEM / 1. část

4. února 2013 v 12:48 |  různé, k zamyšlení

Konopí - nejléčivější rostlina na světě aneb Jak jsem přišel na to, jak konopím léčit rakovinu a další nemoci Rick Simpson odpovídá na otázky Jindřicha Bayera a Milana Romsyho.


Nick SimpsonJAK K TOMU DOŠLO ?
Po úrazu hlavy v roce 1997 jsem trpěl postkomočním syndromem. Chemikálie, které mi poskytl náš zdravotnický systém, mi nijak nepomáhaly a kvůli jejich vedlejším účinkům se můj stav zhoršoval. V roce 1998 jsem pak viděl díl seriálu Jak to funguje (The Nature of Things) s názvem Marihuanové šílenství II. Dr. David Suzuki vedl rozhovory s lidmi, kteří se léčili kouřením konopí. Uváděné výsledky byly ohromující. Hned vzápětí jsem si koupil konopí a chtěl jsem zkusit, jestli mi to pomůže.

Popsal byste nám prosím, jak jste objevil, že konopí léčí rakovinu?
Nejsem jediný, kdo našel způsob, jak léčit rakovinu. Takových je víc. O tom, že THC (tetrahydrocannabinol) zabíjí rakovinné buňky, jsem slyšel v rádiu. Takže si rozhodně nedělám nárok, že jsem na to přišel právě já - jako "objevitel" se rozhodně necítím. Možná jsem ale první, kdo lidem řekl, aby konopný výtažek užívali vnitřně a nebo aby si jím mazali postižená místa a vyléčili si tak rakovinu. Prostě jsem přišel na to, jak tuto skvělou medicínu správně užívat.
Jak jste se k tomu dostal?
V roce 1972 jsem přihlížel, jak můj pětadvacetiletý bratranec umíral na těžkou rakovinu. Asi o tři roky později jsem v Novém Skotsku poslouchal místní rádio stanici. Moderátor se při reportáži smál jako blázen, takže jsem nevěděl, jestli to vůbec mám brát vážně. Říkal, že se zjistilo, že THC (aktivní látka obsažená v marihuaně) zabíjí rakovinné buňky. Pak už jsem o tom tehdy neslyšel.Tak jsem si říkal, že to byl jen vtip. O tom, že to byla pravda, jsem se přesvědčil až po létech - jednalo se o studii z roku 1974 z Lékařské fakulty ve Virginii.
Postkomoční syndrom se projevuje různě, u někoho např. silnou migrénou. U mě se jednalo spíše o něco jako šumění v uších. Je to jako by vám v hlavě neustále nepředstavitelně hlasitě zněl hlasitý tón ladičky na klavír, který se ničím nenechá utišit. Po nějaké době vás to přemůže a neodpočinete si. Když jsem si na to zakouřil konopí, uvolnil jsem se a dařilo se mi víc spát. Pískání sice nezmizelo, ale bylo to pro mě snesitelnější.
O předpis na konopí jsem si řekl mockrát, vždy mě ale odmítli. Vymlouvali se, že se to stále ještě studuje, že konopí není dobré pro plíce a podobné nesmysly.
Někdy v roce 1999 jsem se zeptal našeho rodinného lékaře, co by řekl na to, kdybych si z konopí udělal výtažek, který bych nekouřil, ale užíval vnitřně jako lék. Řekl, že by to bylo "zdravější", ale že mi předpis stejně nedá. V roce 2002 mě náš zdravotnický systém odepsal. Lékař mi řekl, že už na mě vyzkoušeli všechno, co měli k dispozici. Nic z toho mi ale nepomohlo, takže mě v tom vlastně nechali plavat. Můj lékař dobře věděl, že mi nepomáhalo nic než konopí. Stejně tak věděl, jaké potíže se zákonem bych měl, kdyby mě chytli při užívání konopí na moje potíže. Předpis mi ale nedal. Dokážete si to představit? Pracoval jsem 32 let a nikdy jsem neměl potíže kvůli drogám. A teď je ze mě najednou zločinec - a to jen proto, že potřebuju lék na své zdravotní obtíže a oni mi nedají legální možnost ho užívat. Ani nemusím říkat, že jsem z toho byl notně rozladěn.
Prý jste si výtažkem Phoenix tears velmi rychle vyléčil rakovinu kůže. Kolik dnů to trvalo?
Na konci roku 2002 mi lékař vyšetřil tři místa, která vypadala jako rakovina kůže. Jedno u pravého oka, druhé na levé tváři a třetí na hrudi. V lednu 2003 jsem šel na operaci toho místa u pravého oka. Zbylá dvě místa mi měli odoperovat později. Asi týden po operaci jsem si prohlížel to místo, odkud mi odstranili rakovinu a vzpomněl jsem si na tu reportáž z rádia, kde říkali, že THC zabíjí rakovinné buňky. Věděl jsem, že THC mám ve výtažku více než dost. Tak jsem si řekl, že to zkusím. Namazal jsem ta dvě místa, převázal a nechal výtažek působit čtyři dny. Po celou tu dobu jsem nic necítil, tak jsem si říkal, že to nic nedělá. Představte si, jak jsem hleděl, když jsem si sundal obvazy, pod kterými už byla jen růžová kůžička - rakovina byla pryč! V místě, které mi operovali, se mi rakovina vrátila během sedmi týdnů. Tak jsem si ho zase namazal výtažkem a ovázal a za čtyři dny bylo zase po rakovině - vše uzdraveno. Tuhle léčbu jsem podstoupil v zimě roku 2003. Od té doby jsem si ta místa již nikdy nenamazal a rakovina se tam nikdy nevrátila.
JAK NA TO?
Jak se má postupovat? Existuje nějaký předepsaný způsob léčby?
Ano, existuje a mělo by se podle něj postupovat, aby se zajistila její účinnost. Pro léčbu rakoviny kůže stačí použít malá množství výtažku Phoenix Tears, při plicních potížích je výtažek kromě perorálního užívání také možno kouřit přes vaporizér a inhalovat přímo do plic.
Při léčbě rakoviny v těle se výtažek musí užívat perorálně (ústy). Obvykle na začátek doporučuji tři až čtyři malé dávky denně. Jen kapičku - přibližně o velikosti půlky suchého rýžového zrnka. Začínat vyššími dávkami doporučuji jen tehdy, když pacient kromě rakoviny trpí silnými bolestmi. Tito pacienti často bývají závislí na nebezpečných a smrtelně nebezpečných lécích proti bolesti. V takových případech je potřeba, aby takové léky přestali používat a řešili bolest konopným výtažkem.
Poté by se dávka měla každé čtyři dny zvyšovat, dokud pacient nebude užívat gram výtažku denně. Od tohoto momentu lidé většinou užívají gram výtažku denně, dokud se nevyléčí. Zažil jsem už ale několik případů, kdy si lidé vyléčili rakovinu tak, že využívali celou šedesátigramovou dávku během jednoho měsíce.
Jak bývá výtažek Phoenix Tears snášen?
Každý máme na léky rozdílnou toleranci. Proto lidem říkám, aby se při dávkování výtažku řídili vlastními pocity a neopouštěli svou zónu komfortu. U většiny lidí se tolerance vybuduje velmi rychle. "Normální občan" šedesátigramovou dávku obvykle vypotřebuje během devadesáti dnů. Tato dávka šedesáti gramů výtažku obvykle vyléčí většinu případů rakoviny. U lidí, kteří už se nechali závažně poškodit chemoterapií a ozařováním, ale někdy bývá potřeba více výtažku, aby se napravily škody způsobené zdravotnickým systémem. U některých kožních potíží atd., kde není zapotřebí využít celý potenciál, je výtažek možno smíchat s mastmi nebo krémy na kůži. Výtažek smíchaný s krémy na tvář dokáže s pletí zázraky - stačí se namazat.
Ze zkušeností s konopnou kosmetikou víme, že konopí je víceméně všelék. Můžete to potvrdit?
Konopí se dříve říkalo panacea, tj. všelék. Já mu na základě našich zkušeností s léčbou konopným výtažkem říkám taky tak. Konopí lze využít při léčbě takřka všech nemocí nebo zdravotních obtíží - podporuje totiž hojení celého těla. Podle našich zkušeností výtažek pomáhá při většině kožních potíží - lze jej smíchat s krémy na pleť, dokonce i s krémy na opalování. Nebylo by to pěkné vyjít si na sluníčko a nemuset se bát rakoviny kůže?
NA CO VŠECHNO LZE VÝTAŽEK PHOENIX TEARS POUŽÍT?
RAKOVINA
Výtažek podle všeho působí na všechny typy rakoviny kůže i všechny typy rakoviny vnitřních orgánů.
Na které typy rakoviny se konopí hodí nejlépe? Je vám znám některý typ rakoviny, na kterou výtažek nepomohl?
Konopný výtažek podle všeho funguje na všechny typy rakoviny. Nevím o žádném typu rakoviny, na který by nefungoval. Slyšel jsem o nějaké studii, podle které můžete THC vyvolat určitý typ rakoviny - na to můžu říct jen to, že v ní musí být nějaké chyby. Rakovina jsou jednoduše řečeno mutující buňky - a ty THC zabíjí. Takže jak může THC produkovat buňky, které samo tak dobře zabíjí? Pokud byste chtěli najít nějaké formy léčby, které vyvolávají rakovinu, nemusíte hledat dlouho - chemoterapie a ozařování. Obě tyto takzvané "léčby" jsou velmi karcinogenní. Jinými slovy mohou vyvolat rakovinu (a skutečně ji vyvolávají). Tělo dostává velkou dávku záření i při vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT). Radiace vyvolává mutování buněk - a přesně o to při rakovině jde, o mutující buňky.
Stačí na vyléčení rakoviny pouze užívat výtažek?
Když za mnou přijdou lidé s rakovinou, tak jim samozřejmě doporučím výtažek, ale zároveň jim navrhnu, aby provedli změny ve svém jídelníčku. Proteiny z ovoce a zeleniny působí proti rakovině. Živočišný protein ji naopak podporuje. Takže je nejlepší se mu vyhýbat. Doporučuji také megadávky vitamínů, především vitamínu C. Jedná se tzv. Gersonovu terapii, které beze zbytku věřím. Proti rakovině je ale taky možno udělat spoustu přírodních opatření. Velmi dobré je zvýšit pH v těle. Slyšel jsem také, že na rakovinu účinkuje i pšeničná tráva (mladá zelená nať naklíčené pšenice). Jsem také přesvědčen, že lidem s rakovinou dokáže pomoci vitamín B17. Každý den jím semínka ze dvou jablek - jablečná semínka totiž stejně jako meruňkové pecky obsahují vitamín B17, také známý pod názvem laetril. I samotný vitamín B17 už má dobrou pověst v léčbě rakoviny. Mnozí z těch, kterým jsem poskytl výtažek, ale svůj jídelníček nijak nezměnili a vyléčili se jen samotným výtažkem. Dívám se na to takhle - dostane-li někdo rakovinu, měl by dělat vše možné, aby optimalizoval svou možnost přežití. Užívejte tedy konopný výtažek na rakovinu, ale neignorujte další prospěšné přírodní formy léčby .
Jaká je úspěšnost léčby pacientů s rakovinou?
Rakovinu se obvykle daří zvrátit u přibližně čtyř z pěti lidí, kteří se před tím nechali závažně poničit zdravotnickým systémem. Podmínkou ale je, aby byli ochotni řádně absolvovat léčbu. Bohužel ale stále zbývá přibližně každý pátý, který už byl předchozí léčbou poničen tak, že by mu "nepomohla ani svěcená". I když u nich vyléčíte rakovinu, zabijí je následky chemoterapie a ozařování. Neumírají na rakovinu, ale na tzv. "léčbu", kterou jim poskytuje zdravotnický systém.
Kolik lidí se podle vašich informací jich vyléčilo konopným výtažkem? Stalo se někdy, že by se vám někoho nepodařilo vyléčit (protože to na něj nefungovalo)?
Za posledních šest let jsem výtažek poskytl více než patnácti stům lidem. Záznamy si nevedu, protože konopí je nelegální. S přehledem ale můžu prohlásit, že jsem už viděl stovky lidí, kteří si výtažkem vyléčili interní nebo externí formu rakoviny.
Když za mnou přijdou lidé s rakovinou, kteří odmítli chemoterapii nebo ozařování, je téměř zcela jisté, že se vyléčí - pokud samozřejmě s léčbou nečekají, dokud jim smrtka nezaklepe na dveře.
Asi před třemi roky jsme tady měli armádního veterána, kterému v nemocnici řekli, že mu zbývá dvacet čtyři hodin života. Lékaři mu odmítli podat výtažek, tak to udělal jeho syn. Ten pán se druhý den nechal propustit z nemocnice, šel domů a dále užíval výtažek. Zemřel asi po čtrnácti měsících - ne ale na rakovinu plic, ale na srdeční potíže, kterými trpěl již léta. Během těch čtrnácti měsíců "navíc" žil kvalitním životem a zemřel bez bolestí ve spánku. Není to lepší než umírat v nemocnici a topit se kvůli rakovině plic vlastními tělními tekutinami? Všem, kdo za mnou přijdou, říkám jediné - výtažek vám buď zachrání život, nebo vám ulehčí cestu na věčnost. Pokud zemřete, zemřete s úctou, aniž by do vás museli cpát drogy jako morfin.
Léčí se někteří pacienti lépe či hůře než ostatní?
Nejhůře se léčí ti, kteří se nechali závažně poničit zdravotnickým systémem. Chemoterapie i ozařování jsou karcinogenní léčby, jinými slovy způsobují rakovinu. Dokáží sice zmenšit velikost nádoru, ve finále ale způsobí jen další šíření rakoviny.
Pro které typy rakoviny se hodí konopný výtažek?
Podle mých zkušeností funguje na všechny typy rakoviny. Pár lidí si už ale ode mě vzalo výtažek a pak ho odmítli užívat. Mám proto jen jedno vysvětlení - nejsou ochotni postavit se zdravotnickému systému. Vím asi o čtyřech nebo pěti takových a všichni z nich podle mých informací zemřeli.
Kolik lidí si už vyléčilo rakovinu kůže Vaším výtažkem?
Rakovinu kůže si mým výtažkem už vyléčily stovky lidí - obvykle během tří týdnů. Říkám jim, aby mazali výtažek na postižená místa, dokud tam nezůstane nic než růžová kůže, a aby v tom pak pokračovali ještě dva týdny, jako by tam ta rakovina stále byla. To pro případ, že by na daném místě přežily ještě nějaké rakovinné buňky. Od nikoho, kdo postupoval tak, jak jsem mu řekl, jsem ještě neslyšel, že by se rakovina vrátila.
Lze tuto léčbu nějak srovnat se standardními postupy?
To snad ani nejde, rozdíl mezi standardními zdravotnickými postupy a léčbou konopným výtažkem je propastný. Ne vždy se operace podaří a odstraní se všechny rakovinné buňky. Pacienti se velmi často vrací zpátky pod nůž. Standardně se používají i jiné postupy, např. tekutý dusík. Jedná se ale o velmi bolestivou léčbu a rakovina se velmi často vrací zpět. Konopný výtažek při léčbě rakoviny zabíjí pouze mutující buňky, zdravým nijak neškodí.
Popsal byste rozdíl v působení THC na rakovinné a zdravé buňky?
Při léčbě rakoviny konopným výtažkem se v těle hromadí tuková molekula zvaná ceramid. Při styku ceramidu s rakovinnými buňkami dochází k programované smrti buněk, zdravým buňkám se ale nic nestane.
CUKROVKA
Čerstvě diagnostikovaná cukrovka se obvykle léčí velmi snadno. U lidí, kteří mají cukrovku dlouho a léta trpí jejími projevy, to trvá déle. I těžce poškození cukrovkáři ale obvykle přestávají potřebovat injekce inzulínu už po šesti týdnech řádného užívání výtažku. Poškození, která tato nemoc vyvolává v těle, se ale léčí znatelně déle. Výtažek podle všeho dokáže poměrně rychle rejuvenovat slinivku (obnovovat její funkce). Vždy lidem říkám, aby se pokusili přestat užívat všechny další chemické léky, které užívají na jiné potíže - chemikálie v nich obsažené totiž mohou snížit účinnost léčby konopným výtažkem. Zjistili jsme, že výtažek působí na všechny typy cukrovky, a že při vnějším užití dokáže velmi rychle zahojit bércové vředy.
V prvních stádiích se cukrovka obvykle léčí velmi snadno. Na léčbu konopným výtažkem velmi dobře reagují i ti, kteří si už léta píchají inzulín. Není nijak neobvyklé, když si ho mohou přestat píchat už po několika málo týdnech užívání výtažku, který podle našich zkušeností dokáže obnovovat funkce slinivky. Tím pádem se snižuje potřeba dodávat tělu inzulín a nakonec ho není třeba dodávat vůbec, protože si ho tělo vytvoří samo. Po léčbě výtažkem se spousta diabetiků, kteří strávili léta na přísných dietách, chovají jako dítě v cukrárně. Z ničeho nic mohou zase jíst všechno to, co jinak diabetici nesmějí. Konopný výtažek postupně dokáže napravit i škody, které cukrovka napáchala v těle diabetiků, např. špatný krevní oběh. Výtažek dokáže zahojit i bércové vředy a podle našich zkušeností funguje na všechny typy cukrovky.
INFEKCE
Je nad slunce jasné, že pokud výtažek dokáže zahojit bércové vředy, nebude pro něj většina infekcí žádným větším problémem.
ZÁNĚTY, ARTRITIDA
Léčba zánětů představuje jedno z nejstarších léčebných využití konopí. Artritida je zánět doprovázený otoky a bolestmi. Velmi účinný výtažek na artritidu lze připravit z mnoha odrůd konopí. Na rozdíl od syntetického THC obsahuje i další sloučeniny, např. CBG a CBD, které mají ještě větší protizánětlivé účinky než samotné THC.
CHRONICKÉ BOLESTI
Na chronické bolesti není nic lepšího, než výtažek vyrobený z těch správných odrůd konopí. Zdravotnický systém léčí pacienty s chronickými bolestmi nebezpečnými, návykovými a škodlivými léky. Ty ale nemají hojivé účinky, v podstatě jen tlumí (maskují) bolest. Výtažek užívaný na chronické bolesti jednak sníží bolest, a druhak začne působit na její příčinu a snaží se ji zahojit. Pro všechny trpící chronickými bolestmi je konopný výtažek zdaleka nejlepším lékem, protože není návykový a neškodí zbytku těla.
Viděl jsem člověka s rakovinou kostí, kterému nepomáhal morfin, a po výtažku se mu ulevilo. Poskytl jsem konopný výtažek spoustě lidem s chronickými bolestmi a byl jsem svědkem mnoha fantastických výsledků. Není nijak neobvyklé, když mi lidé během několika dnů zavolají, že už je nic nebolí. Farmaceutické léky příčinu bolesti neřeší, jen maskují bolest. Konopný výtažek dokáže eliminovat bolest, zároveň ale řeší problém, který ji způsobuje.
POPÁLENINY
Z vlastní zkušenosti vím, že na silné popáleniny není lepší lék než konopný výtažek. Pokud se na postižená místa nanese během několika minut, odstraní bolest a výrazně urychlí proces hojení. Viděl jsem už několik lidí s popáleninami třetího stupně, které se jim bez jakékoli jizvy zahojily za jedenáct dní. Nemocnice by užíváním konopného výtažku na odděleních pro léčbu spálenin mohly značně snížit lidské utrpení.
VŘEDY, BRADAVICE, MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA
Konzumací konopného výtažku lze také vyléčit vředy v těle. Nezdravé vředy, bradavice a mateřská znaménka lze odstranit tak, že se jednoduše namažou výtažkem a překryjí náplastí nebo obvazem. Výtažek jde po nezdravých a mutujících buňkách a většině případů je odstraňuje zcela bezbolestně.
MIGRÉNY
U mnoha lidí se výtažkem také podařilo snížit frekvenci výskytu migrén - v mnoha případech zmizely migrény úplně.
ASTMA
Astmatikům se sice osvědčuje již samotné kouření konopí, při léčbě astmatu je ale mnohem zdravější užívat výtažek perorálně nebo jej kouřit přes vaporizér.
ÚZKOST, PARANOIA
Úzkost i paranoia spojená s tímto lékem by se podle mě dala značně zredukovat, kdyby systém prostě přestal zavírat lidi za to, že jej užívají. Na začátku léčby lidem říkám, aby nebojovali s tím, když se jim po výtažku bude chtít spát. Jsou lidé, kteří se snaží překonat uvolňující účinek tohoto léku, a pak z toho mají nepříjemné nebo úzkostné pocity. Mnoho odrůd konopí má velmi nízký potenciál vyvolávat úzkost. Tu vyvolávají jen některé odrůdy konopí. V takových případech lidem doporučuji, aby brali lék vyrobený z odrůdy, která nevyvolává přílišnou úzkost.
Mnohé úzkosti spojené s užíváním konopí by jednoduše zmizely, pokud by konopí bylo legální. Znovu ale platí, že některé odrůdy konopí mohou vyvolávat větší úzkost než jiné. Takže - pokud pocítíte úzkost, zkuste jednoduše nějakou jinou odrůdu.
DEPRESE
Podle mých zkušeností lze k léčbě deprese použít jak konopí seté (cannabis sativa), tak konopí indické (cannabis indica). Konopí seté využívám při léčbě zřídka, má totiž energizující účinky. Většina z těch, kdo za mnou přijdou, trpí nějakou závažnou nemocí, a tak nechci, aby při léčbě "sršeli energií". Podle mě je pro většinu zdravotních potíží lepší používat konopí indické - lépe se po něm odpočívá a spí.
NESPAVOST
Na nespavost není nic lepšího, než výtažek z dobrého indického konopí. Spí se po něm tolik, kolik je potřeba.
Po úrazu hlavy mi neustále pískalo v hlavě. Nemohl jsem kvůli tomu spát. Zdravotnický systém mi na to zkoušel předepsat spoustu různých léků, nic ale nezabíralo. Často jsem naopak trpěl jejich příšernými vedlejšími účinky, které můj stav ještě zhoršovaly. Tehdy jsem zjistil, že i po pouhém kouření konopí jsem si odpočinul mnohem lépe než po kterémkoli z prášků, které mi předepisovali. Ještě více se mi ulevilo, když jsem výtažek začal konzumovat perorálně. Není nijak neobvyklé, když se mi podaří spát bez přerušení osm až deset hodin. Celá léta před tím, než jsem začal užívat výtažek, jsem vstával z postele unavenější, než když jsem do ní šel. Teď se po výtažku z ničeho nic budím ráno vyspaný a odpočatý. Na dobré spaní není nic lepšího než konopný výtažek.
JIZVY
Viděl jsem lidi s popáleninami, po kterých by za běžných okolností zůstaly příšerné jizvy. Po výtažku ale na těch místech mají jen růžovou zdravou kůži. O konopí bylo v minulosti známo, že dokáže hojit rány bez jizev (nebo jen s malými jizvami). Poskytl jsem výtažek mnoha lidem s problémy s pletí a jizvami na tváři - a výsledky léčby jejich pleti výtažkem byly ohromující.
FUNKCE ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝCH ORGÁNŮ
Mnoho lidí, kteří užívají výtažek, hlásí zlepšení funkce mnoha životně důležitých orgánů. Výtažek podle našich zkušeností dokáže obnovovat funkce mnoha orgánů v těle. Byly jsme svědky výrazného zlepšení funkce ledvin, jater, slinivky atd. Dokonce jsme viděli pokroky v zlepšení funkce mozku u pacientů s Alzheimerovou chorobou atd.
REGULACE TĚLESNÉ HMOTNOSTI, DETOXIFIKACE
Konopný výtažek je skvělý detoxifikační prostředek a při léčbě výtažkem není nijak neobvyklé, když lidé s nadváhou zhubnou o mnoho kil. Je to jako by výtažek věděl, kolik máte vážit. Já sám jsem shodil asi patnáct kilo. Viděl jsem už ale i mnohem větší váhové úbytky. Při užívání konopného výtažku nejde o klasickou dietu - můžete jíst, kolik chcete. U lidí s nadváhou výtažek podle všeho snižuje chuť k jídlu. Na hubnutí neznám nic lepšího a bezpečnějšího. Výtažek dokáže v mnoha případech stimulovat chuť k jídlu u těch, kteří potřebují přibrat. Je to jako by výtažek chtěl, aby vaše tělo zase mělo optimální váhu.
LEUKÉMIE
Při léčbě leukémie konopným výtažkem se výrazné výsledky dostavují velmi rychle. Podle mých zkušeností s konopným výtažkem je leukémie jedním z typů rakoviny, které se léčí nejrychleji. Jakmile se THC dostane do těla, objeví se ze všeho nejdřív v krevním oběhu. A je-li v krevním oběhu rakovina, nebude tam dlouho.
LUPÉNKA
Na lupénku neznám nic lepšího než konopný výtažek. Lupénka vzniká v těle a lze ji výtažkem korigovat. Lupénkářům zároveň s výtažkem dávám i konopnou tinkturu, aby si mohli léčit i vnější projevy lupénky. Viděl jsem ale skvělé výsledky i u těch, kteří si výtažkem nebo tinkturou jen mazali postižená místa. U některých lidí se slabší formou lupénky někdy stačí k úzdravě, když se několikrát namažou konopným výtažkem - a lupénka se poměrně často nevrací.
AIDS
Viděl jsem na Youtube klip, ve kterém jeden muž popisuje své zkušenosti se zmírněním příznaků AIDS. Pověděl byste nám o tom něco?
Ten muž se jmenuje Shawn. Má AIDS už dvacet let. Začal na AIDS užívat výtažek, když mě viděl na internetu v pořadu Jacka Herera. Shawn během měsíce zredukoval počet užívaných léků z třiceti šesti na deset pilulek denně. Momentálně už užívá jen výtažek, prášky přestal užívat. Momentálně už nemá v krvi virovou zátěž. Bude-li to tak pokračovat, zdravotníci budou muset oficiálně prohlásit, že si vyléčil AIDS.
ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA
Jaké jsou zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy? Lidi u nás už mají povědomí o tom, že konopí dokáže pomoci, ale nevědí, jak ho užívat…
Nedávno se nám ozvala paní, která na roztroušenou sklerózu před rokem postupně zkonzumovala šedesátigramovou dávku výtažku. Léčba byla velmi úspěšná. Výtažek už rok neužívá a stále se těší dobrému zdraví. Roztroušenou sklerózu podle mých zkušeností lze vyléčit. U lidí, kteří jí už trpí řadu let, to ale potrvá trochu déle, protože bude nutno odstranit škody napáchané touto nemocí. Mnozí lidé trpící roztroušenou sklerózou si ulevují kouřením konopí - to je ale neuzdraví. Jediným mně známým způsobem, jak vyléčit roztroušenou sklerózu a ní spojená poškození, je pravidelně konzumovat výtažek, dokud se roztroušená skleróza nevyléčí.
AUTISMUS A DUŠEVNÍ CHOROBY
Víte o někom, kdo vyzkoušel konopný výtažek na autismus nebo nějaké jiné duševní choroby?
S autismem a jeho léčbou zkušenosti nemám. Myslím si ale, že by na něj konopný výtažek byl velmi účinný. Znám lidi, kteří svým dětem velmi úspěšně dávali konopný výtažek na lehkou mozkovou dysfunkci (ADHD). Ta se standardně léčí chemickými léky jako Ritalin. A teď mi povězte, co byste viděli raději - aby vaše dítě bralo chemikálie, které na ně mohou mít léta neznámé účinky, nebo konopí, které je přírodní a nijak neškodí? Poskytl jsem výtažek i lidem s bipolární poruchou a schizofrenií - a výsledky byly dobré. V mnoha z těchto případů dělají chemické léky poskytované zdravotnickým systémem více škod než užitku, často navíc zůsobují sebevražedné tendence. Obecně bych k tomu rád řekl, že správně vyrobený výtažek ze správných odrůd konopí velmi pomáhá s mnoha duševními poruchami.
ZELENÝ ZÁKAL A ZRAK
Mnoho odrůd konopí dokáže dramaticky zredukovat nitrooční tlak. Většinou tedy lze poměrně snadno dostat pod kontrolu zelený zákal (glaukom) i jeho projevy. U lidí s glaukomem není nijak neobvyklé, že po léčbě konopným výtažkem pozorují podstatné zlepšení zraku. Hodně lidí si musí nechat vyměnit brýle, protože ty staré jsou pro ně už moc silné.
Dává to podle vás smysl, že se lékaři o konopí ani nezmiňují, ačkoli se o jeho účinnosti ví už od devatenáctého století?
Jak už jsem říkal, konopný výtažek ze správných odrůd konopí je při léčbě zeleného zákalu velmi účinný a já osobně neznám na snižování nitroočního tlaku nic lepšího ani bezpečnějšího. Účinky konopí na nitrooční tlak jsou známy již desítky let. Zdravotnický systém se ale vyhýbá i pouhým debatám o jeho využití proti glaukomu. Většině lékařů ale dnes bohužel podle všeho jde víc o peníze než o to, aby se jejich pacienti uzdravili. Nedokážu si vysvětlit, jak může lékař jen tak sedět a přihlížet tomu, jak jim pacient pomalu slepne, a neříct mu nic o tom, jak by s tím konopí dokázalo pomoci. Pacienti příliš často slepnou jen proto, že uvěřili těm šarlatánům v bílých pláštích.
SRDCE, KREVNÍ TLAK
Máte nějaké pozitivní zkušenosti s užíváním konopného výtažku na srdeční potíže?
S jistotou můžeme jen říct to, že srdce je životně důležitý orgán a konopný výtažek podle našich zkušeností životně důležité orgány dokáže omlazovat. Nikomu sice nikdy neříkám, aby přestal užívat léky na srdce, mnozí to už ale udělali a nesetkalo se to se škodlivými následky. Účinky výtažku na srdeční potíže je podle mě ještě nutno důkladněji prozkoumat. Podle toho, co jsme už viděli, ale konopný výtažek srdci velmi prospívá.
Dokáže regulovat krevní tlak?
Konopný výtažek dokáže regulovat krevní tlak. Sám ho na to užívám. Na začátku léčby konopným výtažkem lidem říkám, aby si hlídali krevní tlak. Spousta lidí, kteří dříve na krevní tlak užívali farmaceutické prostředky, je po zahájení léčby výtažkem přestala potřebovat. Konopný výtažek snižuje krevní tlak, takže pokud se zároveň s ním užívají i farmaceutické léky na tlak, může tlak klesnout příliš nízko. Takové situaci je lepší se vyhnout. S použitím přenosných přístrojů na testování krevního tlaku to není žádný problém zajistit.
Dokáže pomoci s jinými chorobami vnitřních orgánů?
Na základě zkušeností s konopným výtažkem mohu prohlásit, že se s jeho pomocí dá zregulovat nebo vyléčit řada nemocí vnitřních orgánů. Rejuvenovaný a uzdravený vnitřní orgán v těle brzy dokáže začít znovu plnit funkce, které má.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danka Danka | 4. února 2013 v 13:52 | Reagovat

Vážená Aničko přeji vám příjemné odpoledne.Zrovna včera jsem se na toto video dívala.Sama čekám až prezident podepíše a bude mi to moci lékař napsat
říkal ať vydržím.Bohužel pěstovat neumím ani zdravotně bych to nemohla musím se spoléhat pouze na lékaře k vůli těž.alerg.a dalším těž.nem.i na léky těž.epil. atd.RS.po 25.http://bs.jxs.cz/ublog/emoticons/smile.gifl. aj. bolesti léky nejsou snad budu ještě plně
moci se usmát zatím vše v leže lenoším a ta schřipka se také drží zde není dobrý vzduch.Jinak jsem v klidu a hlavně v harmonii a to je důležité na bolest.Děkuji za vše poslané s úctou jen to krásné vám děkuji.Danka. :-)

2 Bejkal Bejkal | 8. června 2016 v 8:56 | Reagovat

Konopí je super, snad bude už brzy legalizováno, a to zcela i u nás. Jinak se z něj vyrábí také konopné mléko jako kosmetika:

http://www.lampone.cz/konopne-mleko/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya