DUB VYLÉČÍ ŽALUDEK, JÁTRA NEBO SLEZINU

26. března 2013 v 11:13
Dub je velice odolný a statný strom, který disponuje obrovskou životní energií = právem je proto nazýván králem lesa. Vyskytuje se po celé Evropě, dorůstá výšky až 40 metrů a dožívá se velmi vysokého stáří - tisíc a více let. Kořeny dubu sahají do země tak hluboko, jak je široká jeho koruna. Představují tak dokonalý symbol boha, jehož síly zasahují stejnou měrou do nebes, země i podsvětí.
Plody dubu - žaludy nazývali Keltové "Hadí vejce" a nosili je u sebe jako ochranný amulet. Germáni zase zasvětili dub Donarovi - bohu bouře a války.
Za bouřky je lépe se těmto stromům vyhnout, protože do nich často sjíždějí blesky. Nejraději rostou na křižovatkách vodních žil. Velmi tlustá silná kůra chrání dub před horkem a pomáhá mu přežít lesní požáry. Dubové dřevo je pevné a trvanlivé, používalo se ke stavbě krypt již v době haštalské (8000 let př. n. l.).
Lidé narození ve znamení dubu 20. až 21. 3. jsou velmi dominantní, bojovní a akceschopní jedinci. Staví se vždy k problémům čelem a překážky odstraňují razantně - s čistým svědomím. Slabá stránka tohoto znamení je neústupnost a tvrdohlavost, často černobílé vnímání světa, a většinou se těší dobrému zdraví, pozor ale na úrazy a nehody.
Dub byl posvátným stromem našich předků, ale i všech národů, které ho znaly. Podle jedné řecké báje byl prvním stromem, který byl stvořen, a z něho se pak narodili lidé. V keltské kultuře věštili druidové většinou ze šumění listů v tzv. posvátných dubových hájích, v nichž se později kázalo evangelium. Největší svátostí pro druidy bylo jmelí, jež roste právě na dubech. Vždy jednou za rok v období zimního slunovratu ho ořezávali zlatými srpy a nosili při sobě celý rok jako amulet. Svátek letního slunovratu se oslavoval pálením dubového dřeva a pitím dubového vína.
Léčivé účinky: Působení dubové kůry, listí a plodů je stahující, protizánětlivé, zastavuje krvácení a průjem. Odvar z dubové kůry se používá zevně při ranách, popáleninách a krvácejících hemeroidech. Vnitřně jej lze popíjet při katarech žaludku a střev, při problémech s játry a slezinou.
V homeopatii se používá z čerstvé kůry mladých větví esence proti alkoholismu.
V Německu a Anglii byl dub považován za strom s velkým léčebným účinkem. Pouhé objetí dubu bylo prostředkem, jak se zbavit nemoci - strom ji pak předal prvnímu ptákovi, který se usadil na jeho větve.
Duchovní léčba: Obejměte zdravý silný kmen dubu a vnitřním zrakem si představujte, jak z vašich nohou vyrůstají dlouhé, silné kořeny a pevně a hluboko se zakořeňují do Matky Země. Proveďte nádech kořenovou čakrou (1) a výdech do celého těla (několikrát), a pak se "propojte" se stromem 3. čakrou (oblast pupku) a rytmicky volně dýchejte.
Anděl dubu posiluje naši vůli a dynamiku, odvahu a daruje nám obrovskou životní sílu a vitalitu. Přivádí nás tak do kontaktu s naším vnitřním zdrojem síly a pravé identity.Dušana Plicová, přírodní léčitelství a duchovní poradenství
Publikováno v časopisu Ve hvězdách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya