ZNAMENÍ NA CESTĚ

2. března 2013 v 11:33 |  různé, k zamyšlení


V dnešní době, kdy furt někam spěcháme a myšlenky máme stále krok napřed, si nestíháme všímat znamení, která nás varují a vedou
.
Vím, že nepíšu nic nového a že o těchto znamení víte….ale ruku na srdíčko……opravdu si jich všímáte? Opravdu je posloucháte?
Znamení, které nás na našich cestách provází, přirovnávám k semaforu :o). Semafor známe…červená-stát, zelená-jedu, oranžová-pozor na změnu (zdvižený prst).
Kdo nám sesílá znamení? Jsou to naši andělé strážní? Ochránci? Průvodci? Kdo tedy? Je jedno kdo to jak má a vnímá, každopádně těm co nás upozorňují, děkuju za každé upozornění.

Napíšu vám kratičkou story o znameních, která se stala teprve nedávno mému manželovi, který nevěří na věci mezi nebem a zemí, ale tato příhoda ho možná přece jen malinko nakopla, když jsem mu o semaforu řekla.
Byl to páteční den, brzy ráno….. já jsem se vypravovala na zkoušku do školy a manžel do práce. Tentokrát řídila Peťka a než pro mě přijela….dorazila ke mně Andrejka. Mezitím co jsme čekali až Peťka přijede, manžel za mnou přišel s nešťastným výrazem, že se nemá jak dostat do práce, že nemůže nastartovat ani jeho ani moje auto (mrzlo až praštělo a parkujeme venku). Vlezla jsem do svého auta a na první pokus auto nastartovala…manžel nevěřícně zíral a ptal se…jak jsi to udělala? Normálně :o) otočila jsem klíčkem…. Pro manžela znamení, že neměl řídit….naskočila mu ORANŽOVÁ pro mě ZELENÁ. Když jsem se vrátila ze zkoušky…auto bylo už u baráku, přestože manžel měl být ještě v práci. Doma jsem ho našla v barvě zelené :o), jak mu bylo špatně a vyprávěl mi co se stalo dál. Jelikož moje auto bylo téměř na suchu… musel po cestě dotankovat…. Natankoval plnou nádrž… a když šel platit….zjistil, že všechny věci má ve svém autě, které poctivě stálo před barákem. Trapas a musel nechat hodinky na benzince a jel se vrátit pro věci do auta…. ORANŽOVÁ s výstrahou :o)….vrátilo ho to domů….neměl jet…. Rychle přehodil věci z jednoho auta do druhého, stavil se na benzině a zaplatil sekeru kterou tam nechal a valil do práce….už i tak jel pozdě…..300 m před školou….autem zastavil pod Avií ….ČERVENÁ … to už bylo opravdové zastavení. Neměl řídit a možná neměl být ani v práci, protože ho šéf poslal nakonec domů…. Naštěstí to odnesli jen plechy a manžel to zdravotně neodnesl. Neposlouchal znamení….a tak se stalo co se stalo.
Ještě než se stala tato událost a poučení….měla jsem i já zastavení. Už delší dobu, jsem cítila, že jsem docela z práce vyčerpaná…..ORANŽOVÁ, ale dovolenou jsem měla rozplánovanou a už s ní nešlo šíbovat. Pracovní den začal skvěle…. Jenže pak se stalo co se stalo…přivřela jsem si prsty do auta…takže pracovní úraz…nebylo to nic vážného, ale prsty mi nakonec dali do dlahy, takže jsem byla omezená. Vystavili mi neschopenku….ČERVENÁ, takže jsem v práci nebyla a nemohla jsem psát své pravdy……..měla jsem se učit….na tu zkoušku. Nemohla jsem se před tím k učení přinutit, protože jsem měla větší potřebu odpovídat vám na vaše dotazy a psát své pravdičky :o). Jen co mi sundali dlahu a mohla jsem jít do práce, tak se mi zranil pes (bez kterého nemůžu pracovat) ….další ČERVENÁ a pro mě velká ochrana…ti moji kluci prdelatí okřídlení, mě tak chránili, že mi zkrátka do té mé práce nedovolili jít….slovo kdyby jsou jen spekulace a představy….možná kdybych v té době byla v práci….možná by ses stalo něco a už vám tady nemohla napsat ani jednu pravdu, ani zodpovědět dotazy….nevím…. kdyby …jsou spekulace. Jedno vím však jistě…..mělo to tak být….měla jsem se zastavit….
O zelené tu ještě nepadlo slovo….a tak vám ještě napíšu, jak mi funguje ZELENÁ ….když jsem jeli na tu zkoušku, tak jsme jeli plynule a nikde nemuseli stát…. byla mlha, mrzlo …. a na opravdových semaforech nám svítily zelené světýlky, na křižovatkách bylo prázdno….průjezd byl úžasný….. zkoušku jsme všechny čtyři (Marcelku bereme po cestě) zvládli na pohodu.
ZELENÁ mi například ještě funguje, když něco chci koupit ….sleduju lidi co potkávám….když jdou s plnými taškami, tak vím, že koupím přesně to co potřebuju….jak jdou bez tašek a ještě se mračí…. tak je mi jasné jak pořídím…. Dřív jsem to zkoušela a šla zkusit štěstí…dnes už vím, že si mám raději zajít za někým jen tak na pokecík a nebo se projít a sledovat znamení, které můžeme vidět v mracích, v lidech, všude :o).
Určitě si teď kladete otázku……nojo, ale jak se v těch znameních mám vyznat?
Jednoduše…….to co vás napadne (první myšlenka...takový záblesk...je vaše intuice, kterou je dobré poslechnout) je vaše pravda, vaše přesvědčení, vaše zkušenost…ani tady to nemusíme mít všichni stejně…..jen je třeba si ujasnit….co je pro vás ZELENÁ ORNŽOVÁ a ČERVENÁ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya