PŘEPLNĚNÁ MYSL A LÉČIVÉ DÝCHÁNÍ SE STROMY

18. dubna 2013 v 12:28 |  zdraví

Tato metoda je stará jako lidstvo samo. Praktikovalo ho několik přírodních národů. A to ještě v době, kdy zklidnění mysli nebyl takový problém jako dnes. A právě proto tato metoda v dnešní době nabývá takového významu. Zvládne ji opravdu každý.
Dech, který používali už američtí indiáni. Sami indiáni byli přesvědčeni, že dech je výměnou energií mezi "naším tělem a duchy" kteří jsou všude kolem nás. Šamani používali techniku dýchání se stromy na léčení mnoha nemocí u svých pacientů. Musím však zde podotknout, že ne jen indiáni používali tyto techniky, ale v podstatě přírodní léčitelé napříč celou planetou. Když budete "dýchat se stromy" tak se paradoxně může stát, že budete pociťovat i jejich stromové energie. Je to pouze otázka soustředění naší mysli. Tak pojďme tedy na to. Můžete to vyzkoušet kdykoliv. I třeba když máte pracovní pauzu.
  • Stačí přijít pod nějaký strom, opřít se o jeho kmen ( není to nutnost ), pohodlně si sednout ( můžete i stát ), uvolnit se, nejlépe je když zavřete oči.
  • Začněte dýchat, pomalu pozvolna, tak jak je pro vás přirozené. Postupně, ale nenásilně začněte na hloubce dechu přidávat. Stále to však musí být pro vás přirozené. A snažte se na nic nemyslet, pomoci by vám mělo soustředění právě na váš dech.
  • Když se vám to podaří a dosáhnete větší hloubky dechu, začněte si představovat, že dýcháte celým povrchem svého těla. Ne jen nosem, ne jen plícemi, ale že dech do vás vstupuje přes kůži po celém těle ( stejně to tak vlastně funguje, pouze si to neuvědomujeme ). Přesně tak jako strom dýchá přes celou svou plochu listů.
  • Až tohoto pocitu dosáhnete, dýchejte takto alespoň minutu. A nezapomeňte, že se celou dobu soustředíme pouze na náš dech a povrch našeho těla.
  • Doporučil bych toto praktikovat alespoň týden, ale lépe měsíc nebo u tohoto cvičení setrvat libovolně dlouho. A jak dlouho "dýchat se stromem" ? Bude stačit pět minut denně. To o své pauze zvládne každý. Nezapomeňte však, že i zde je potřeba trochu trpělivosti. Příroda vám k tomuto bude nápomocna svou nezměrnou silou, kterou občas cítí každý. Využijte to ke svému zklidnění…Hezký jarní čtvrtek všem, Pavel 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya