MILUJTE SVÁ ŇADRA - 7 důležitých věcí o prsou

7. srpna 2013 v 17:54 |  zdraví

zdroj fota: http://bandzone.cz/footnote?at=gallery&ii=93141 -
Fotos by J. Mácha
Je prokázáno, že teplota ženských prsou se dokonale přizpůsobí tělesné teplotě novorozence. Pokud je miminko po porodu položeno na matčina prsa, jejich teplota se přirozeně změní tak, aby bylo dítě ideálně zahříváno. Takže se může stát, že matka dvojčat bude mít každé ňadro jinak teplé, protože pro každé z dětí bude zapotřebí jiná teplota. Ženská prsa jsou spolehlivější a efektivnější než jakýkoli ohřívač.

Ňadra jsou úžasná - jsou krásná, umějí krmit miminka a navíc mají svou vlastní inteligenci.
Ňadra jsou neuvěřitelně důležitá pro zdraví lidstva, ženskou sílu a výživu budoucích generací.
Vaše prsa si zaslouží medaili - a k tomu péči, hýčkání a respekt.
Bohužel naše ňadra trpí nebezpečnými účinky čím dál většího množství toxinů v našem životním prostředí, potravinách, vodě, vzduchu a kosmetice, nemluvě o destruktivním vlivu médií, omezující módě a nedostatku motivující zdravotní výchovy pro ženy.

Před pár týdny se mi zdál sen, že jsem byla na konferenci a pořadatelé mě požádali, abych vystoupila na pódium a hovořila o zdraví prsou. Říkali, že je nezbytné, aby se lidé naučili lépe pochopit, jak důležitá je péče o prsa. Abychom prý přitáhli pozornost co nejvíce lidí, měla jsem být během projevu nahoře bez. Zatímco jsem přemýšlela, zda se cítím na to, abych mluvila na veřejnosti nahoře bez, probudila jsem se.
O několik dnů později oznámila Angelina Jolie, že se rozhodla nechat si chirurgicky odstranit zdravá ňadra, aby tím předešla potenciálnímu riziku vzniku rakoviny. Její čin mě ještě více inspiroval k tomu, že jsem si uvědomila, jak moc je důležité zapojit se do této konverzace a mluvit o přirozené péči o prsa a o tom, jaký vliv má na naše zdraví životní prostředí, jídelníček i životní styl a proč je nyní zdraví prsou důležitější než kdykoli předtím.
A tak je mým záměrem sdílet s ostatními ženami inspirující informace a podpořit je v tom, aby měly svá úžasná ňadra rády a naučily se o ně přirozeně starat.
Pozvedněme prsa na úroveň, jakou si zaslouží!
7 fantastických věcí, které byste měly o prsou vědět:
Prsa vyžadují svobodu.
Podprsenky omezují kolování lymfy v ňadrech, podpaží a ramenou, což má za následek hromadění toxinů v prsní tkáni. Nejhorší jsou podprsenky s kosticemi, neboť kov navíc může narušovat průtok energie skrz oblast prsou. Nedávno zveřejněná francouzská studie prokazuje, že ženy, které nenosí podprsenku, mají ve skutečnosti pevnější prsa, než ty, které ji nosí - a to navzdory stárnutí. Pokud tančíme, cvičíme nebo skáčeme na trampolíně bez podprsenky, podporujeme tím lymfatický oběh a správný odvod odpadních látek z oblasti prsou. Přirozený pohyb prsou během cvičení je dalším důležitým faktorem zdravého kolování lymfy v ňadrech.
Prsa potřebují masáž.
V ženských prsou se nenachází žádné svalstvo, takže ňadra potřebují naši pomoc k tomu, aby se zlepšila jejich vnitřní cirkulace. Ženská prsa se skládají převážně z tukové tkáně, mléčných žláz, pojivové tkáně, nervů a lymfatických uzlin. Pravidelná automasáž prsou je důležitá pro podporu krevního i mízního oběhu a odstraňování nahromaděných toxinů a hormonů z tukové tkáně prsou. Masírujte si denně ňadra přírodním za studena lisovaným olejem, např. kokosovým, mandlovým nebo jojobovým, do něhož můžete nakapat trošku čistého esenciálního oleje - třeba růžového, jasmínového nebo šalvějového. A nemluvím tu o hrubém hnětení a mačkání, ale o jemné masáži, při níž se naučíte poznat svá prsa hmatem, a tak rychle objevit jakékoli případné změny. Pro optimální zdravotní efekt masáž provádějte pomalými, krouživými pohyby, nebo se naučte lymfatickou prsní masáž. (Více např. zde.)
Prsa hřejí.
Je prokázáno, že teplota ženských prsou se dokonale přizpůsobí tělesné teplotě novorozence. Pokud je miminko po porodu položeno na matčina prsa, jejich teplota se přirozeně změní tak, aby bylo dítě ideálně zahříváno. Takže se může stát, že matka dvojčat bude mít každé ňadro jinak teplé, protože pro každé z dětí bude zapotřebí jiná teplota. Ženská prsa jsou spolehlivější a efektivnější než jakýkoli ohřívač.
Mateřské mléko má fůru léčivých účinků.
Mateřské mléko je, alespoň pro člověka, dost dobře možná nejúžasnější potravina na světě. Je naprosto jedinečné a není možné jej uměle vyrobit (ať už jste od výrobců umělé mléčné výživy slyšeli cokoli). Jeho složení se mění prakticky minutu od minuty a den ode dne, aby dítě dostalo tu pravou výživu i obranné látky, jaké momentálně potřebuje - kojenec totiž prostřednictvím svých slin předává prsním dvorcům informace o svých výživových potřebách. V lidském mateřském mléku bylo identifikováno více než 400 výživných látek včetně probiotik; je to také vydatný zdroj kmenových buněk. Po narození dítěte se jako první objevuje kolostrum, které je díky bohatství obranných látek považováno za "tekuté zlato" a které je extrémně důležité pro celoživotní imunitu dítěte. Moudré maminky používají mateřské mléko na léčení nejrůznějších neduhů vč. vyrážky na zadečku, bolavých oušek, bolení v krku, zápalu spojivek apod. Během kojení mléko protéká mléčnými kanálky a tím je čistí, což v přímé úměrnosti s dobou, po kterou matka kojí, napomáhá prevenci rakoviny prsu a zlepšuje zdraví prsou obecně.
Prsa jsou energetickými centry.
Tradiční čínská medicína je ucelený systém péče o zdraví, provozovaný několik tisíciletí a založený na pohybu energie tělem po meridiánech (energetických drahách) a akupresurních bodech (energetických uzlech na meridiánech). Šest meridiánů probíhá oblastí prsou a z toho na třech (meridiánu ledvin, jater a žaludku) se objevuje nejvíce zatvrdlin a nádorů. Tradiční čínská medicína bojuje proti rakovině prsu odstraňováním stagnace energie a rozprouděním čchi. Akupunktura a tradiční čínská medicína pečují o zdraví prsou celostním způsobem a lze je kombinovat s jinými způsoby léčby. Masáž podél meridiánů nebo tlak na akupresurní body v oblasti prsou může napomoci zdraví ňader i celého těla a zvýšení vitality. Podprsenky s kosticemi mohou kvůli drátu, jenž je v nich uložen, narušovat průchod energie meridiány - další důvod, proč dát kozičkám volnost, nebo zainvestovat do tvarované podprsenky z přírodního vlákna.
Prsa jsou jako kanárci v dolech.
Už jste slyšeli o kanárcích v uhelných dolech? Horníci si je s sebou brávali, protože ptáčci byli tak citliví, že v toxickém prostředí umírali. Horníci tedy rychle zjistili, že je čas zmizet! Prsa jsou také extrémně citlivá, získávají informace z okolního prostředí a v jejich tkáních se shromažďují hormony a toxiny, např. zpomalovače hoření a letecké palivo. Při kojení prsní dvorec absorbuje sliny dítěte a prsa, díky svým neuvěřitelně citlivým receptorům, ihned reagují na jeho potřeby tím, že do mléka uvolní požadované výživné a obranné látky. Rakovina prsu je v současnosti nejčastější typ rakoviny u žen v USA a není to tím, že by měly vadné geny nebo prsa. Naše ňadra jsou právě ti kanárci, kteří nás informují o tom, že naše životní prostředí je toxické a že musíme změnit své stravovací návyky, životní styl, vyhýbat se karcinogenům a detoxikovat. Kvůli více než 70 000 chemikáliím používaným (v USA) během posledních 100 let žijeme v toxické polévce a denně jsme vystavováni chemikáliím ve vzduchu, v jídle, ve vodě, v oblečení, v našich domovech, autech i jinde. Naše prsa nám dávají vědět, že je čas na změnu našeho životního stylu směrem ke zdraví - pro naše dobro i pro dobro budoucích generací.
Prsa jsou krásná.
Vaše prsa jsou pro vás ta pravá - všechna prsa jsou krásná. Jejich tvar a velikost se s věkem mění a tak je to v pořádku. Některým mužům se líbí velká ňadra, jiným malá a dalším zas ta střední. Ať jsou vaše prsa jakékoli velikosti a tvaru, mějte je ráda! Mají superschopnosti, jsou inteligentní a skvělá! Když v Mongolsku křičí malé dítě, všichni si vyhrnou košile a třesou na ně prsy. Dítě se uklidní a udiveně se rozhlíží. Všichni se usmívají, smějí a potřásají prsy, včetně mámy, babičky a dokonce i táty! Tak se usmějte a mějte rády svá prsa, vždyť jsou úžasná.

zdroj, translation OSUD.cz 2013

Anna: přidávám obrázky pro preventivní péči - vyšetřování prsů pohmatem:

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya