ZÁZRAČNÝ CHLOROFYL pročistí tělo, dodá energii a pomůže i s hubnutím

23. srpna 2013 v 9:55 |  zdraví
Na první pohled nevzhledný zelený brčál, ve skutečnosti blahodárný nápoj, o kterém mnozí hovoří v superlativech. I tak by se dal popsat nápoj s chlorofylem, jenž zažívá obrovský boom na poli zdravé výživy.


Chlorofyl pomáhá udržet v organismu alkalické prostředí.

Chlorofyl je tmavě zelené barvivo obsažené v rostlinách a řasách. Nejdůležitější roli sehrává při fotosyntéze, jelikož dokáže přeměnit sluneční záření na energii, jež je využívána k syntéze (spojování) sacharidů z oxidu uhličitého a vody.
Podle výživových poradců pomáhá chlorofyl zvýšit kvalitu a množství červených krvinek, jelikož má podobnou molekulární strukturu jako hemoglobin (červené barvivo zodpovědné za transport kyslíku do celého těla). Nápoj připravený z chlorofylu a vody tak pomáhá zlepšit účinnost přenosu kyslíku v těle a člověk pak překypuje energií.
Zároveň je chlorofyl považován za silný antioxidant, jenž chrání organismus před rakovinou, má antiseptické a protizánětlivé účinky, pomáhá regulovat stolici a poskytuje tělu vitaminy K, C, kyselinu listovou, železo, vápník, hořčík a bílkoviny.
Kromě podpory krevního oběhu prý chlorofyl podporuje trávicí trakt a vcelku dobře si i poradí s chronicky zapáchajícím dechem.


Chrání před překyselením organismu
Britský odborník přes výživu James Duigan, mezi jehož klientky patří i modelky Rosie Huntington-Whiteleyová a Elle Macphersonová, používá chlorofylové kapky do vody k úpravě pH organismu. Podle něj nápoj s chlorofylem pomáhá udržet v organismu alkalické prostředí.
"Diety s vysokým množstvím nezdravých potravin mění tělesnou rovnováhu pH, takže prostředí v těle je kyselejší, což často vede k nespavosti a přibývání na váze. Pro obnovení rovnováhy v těle jsou zapotřebí tzv. alkalické látky, kam se řadí i chlorofyl," vysvětluje pro Daily Mail výživový poradce.
"Z vlastních zkušeností můžu potvrdit, že snížením kyselosti organismu ubývá zánětlivých ložisek v těle a lidé se začnou cítit lépe. Už nejsou unavení, bez energie a přitom hubnou," dodává Duigan.
Chlorofyl je ve velkém množství obsažen v řasách a listové zelenině. Stačí tedy obohatit běžný jídelníček o tyto potraviny. Další možnost skýtají doplňky stravy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya