STROMY NÁM POMÁHAJÍ

24. září 2013 v 13:43 |  zdraví
JEDLE - zásobárna životní energie
.
Již keltští druidové považovali jedli za posvárný strom, který představuje jistou naději, úspěch a k tomu potřebnou energii. Je také především symbolem znovuzrození a stálého tělesného a duševního obnovování. Od 16. století je tento strom využíván během vánočních svátků. V tomto období se stává stromem světla, ohlašuje příchod nového roku a znovuzrození světla ze tmy. Zdobíval se různými pochutinami - jablky, oříšky, datlemi nebo sušeným ovocem. Tento zvyk souvisí s prosbou o plodnost v novém roce.
Léčivé účinky energie jedle:
- předává chuť a vůli do života
- posiluje intuici člověka
- podporuje prokrvení těla
- má pozitivní účinky na plíce, dýchací problémy, nachlazení
- výborně účinkuje na bolest hlavy, kloubů, při revmatismu
- uklidňuje rozbouřenou mysl
Léčivé účinky jehličí, kůry a esenciálních olejů:

- odvar z jehličí výborně pomáhá při chřipce, nachlazení a kašli, výborné je při inhalaci
- pryskyřice působí antisepticky, jako balzám při revmatických obtížích (max. týdenní kůra. Delší použití může způsobit u citlivých osob podráždění kůže)
- kůra má antiseptické účinky
- esenciální oleje se používají v aromaterapii k léčbě nachlazení, kašle, chřipky, bolesti svalů, revmatismu.

JASAN - Strom života


Jasan je v pohanským světovým stromem. Keltové ho využívali při posvátném rituálním ohni. Síla jasanu posiluje vůli a může v člověku probudit mystické síly.Také pro ostatní starověké národy byl jasan nejdůležitějším ze všech stromů. Vikingové ho nazývali Stromem života. Představovali si, že jeho větve se rozprostírají nad celým světem, že na jeho vrcholu sedí orel a mezi kořeny v podsvětí leží stočený drak nebo had. Starověcí lidé také věřili, že první člověk byl stvořen z jasanu. Ze severské mytologie je také známo, že jasan je stromem boha Odina, který aby získal důležité proroctví se uvedl do transu zavěšením na jasan.

Léčivé účinky energie jasanu:

- uvolňuje duchovní a fyzické blokády
- povzbuzuje funkci jater a ledvin
- mírní horečku a nachlazení
- odstraňuje revmatické bolesti
- povzbuzuje ducha a pomáhá k naplnění lidského nadání

Léčivé účinky kůry a listů:

- odvar z listů při zácpě, horečkách, revmatických potížích
- obklady z odvaru lze použít na rány
Současné výzkumy prokázaly, že kůra a kořeny jasanu obsahují látky, které jsou antioxidační. Nové studie ukazují také na pozitivní vliv užívání jasanu při léčbě cukrovky.

LÍPA - strom zamilovaných

Lípa velkolistá

Lípa od pradávna patřila k posvátným stromům našich předků. Slované ji uctívali stejně jako keltové dub. Velmi často byla lípa vysazována na návsích a v blízkosti lidských obydlí jako rodový strom.Je to proto, že v lípě sídlí ochránci nejen stromoví, ale také ochránci lidských příbytků. Pod stromem si velmi často domlouvali svá dostaveníčka milenci. Energie tohoto stromu ladí lidskou mysl do pozitivních vibrací. Dotýkání se kmene stromu a přijímání energie má blahodárný vliv na léčbu kašle, chrapotu, zahlenění horních cest dýchacích, zahání také vnitřní neklid a otevírá duši pro krásné sny.
Lípa kvete od června do července a je velmi významnou medonosnou rostlinou. Lipový med rozpuštěný v lipovém čaji pomůže při nachlazení a horečce.

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 28. září 2013 v 7:27 | Reagovat

Díky za poučný článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya