BYLINKOVÁ POMOC PŘI RAKOVINĚ PRSU

3. října 2013 v 14:05 |  zdraví
Tkáň prsu je složena z tukových mléčných žláz. Ty reagují na měsíční cyklické změny v hladině estrogenu, progesteronu a prolaktinu (hormon tvořený podvěskem mozkovým, stimuluje tvorbu mléka).
Při hormonálních změnách často mléčné žlázy naběhnou a zadrží vodu. Můžou se i vytvořit malé cysty - v podpaží. Fibrocysty jsou malé kličky, které po zatlačení jakoby plavou. Když začne menstruace, prsy se vrátí k normálu.
Fibrocysty jsou nezhoubné - benigní nádory, některé ženy je mají stejně jako menstruaci. Poznáme je, že se mění podle měsíčních cyklů. Pro někoho jsou bolestivé a to je signál hormonální nerovnováhy.
Rakovina prsu je zhoubný nádor (více najdete v článku o samovyšetření prsu) a postihuje ženy nejčastěji ve věku 45-55 let, výjimku netvoří dnes ani 25ti leté ženy. Při sebemenším náznaku bulek a zatvrdlin, před lékařským vyšetřením, můžeme začít s užíváním bylinkových kúr.
Dobré rady:
Měsíčková mast
  • užíváme povrchně nanášením několikrát denně na prsa. Pokud jsme prodělali operaci, potíráme celou plochu i s jizvami až k pažní jamce. K vyhlazení kůže můžeme použít odcezené zbytky masti, které ohřáté použijeme jako obklad 4-5x.
Obklad s přesličkou
  • dvě vrchovaté lžíce přesličky pověsíme nad hrnec s vroucí vodou do sítka. Přeslička se napaří, dáme ji na čistý kus lněné látky a přikládáme na bolestivá prsa. Obklad necháme působit několik hodin.
Míchaný čaj
  • 100g kopřivy, 300g měsíčku a 100g řebříčku. Lžíci směsi spaříme horkou vodou, přecedíme a pijeme 6-8x denně.
Nápoj se spirulinou
  • 350g spireiny, 20g včelího pylu, 150g práškového jablečného pektinu, 150 g granulovaného lecitinu.
Čaj pro zvýšení imunity a očistu organismu
  • 1 díl šťovíku, 3 díly kořene smetánky lékařské, 2 díly kořene lopuchu většího, 1 díl drmku obecného, 4 díly pau dárco, 1 díl kozince, 1 díl kořene lékořice, 1 díl zázvoru, 1 díl anděliky čínské. Na 1 litr spotřebujeme 4-6 lžic směsi, kterou vložíme do studené vody a přivedeme k varu, vaříme na mírném ohni asi 20 minut v zakryté nádobě. Dalších 20 minut necháme vyluhovat a scedíme. Pijeme 4x denně.
Na cysty a tumory
  • můžeme využít různé druhy hlíny/ hlinky - zelená vulkanická hlinka je tak bohatá na minerály, že doporučuji hlavně ji. Smíchejte s vodou na pastu a naneste. Překryjte igelitem a nechte působit, dokud obklad úplně nezaschne. Můžete i přes noc. Poté smyjte.
Tablety z lareey
  • Při rakovině prsu můžete vyzkoušet tinkturu z larrey (Larrea divaricata/L.tridentata) - užíváme jednu čajovou lžičku 3x denně
  • 2 tablety 3x denně
Chlorofyl anebo šťáva z pýru plazivého
  • jedna čajová lžička 3x denně
Čaj z třapatky nachové a nebo pau dárco
  • jeden šálek 3x denně
Vedle těchto rad je důležité dodržovat dietu, která snižuje exogenní estrogen a podporuje endokrinní žlázy.
Vypusťte cukr, bílou mouku, vynechejte kávu, kolu, černý a zelený čaj a čokoládu.
Také vynechejte tmavé maso a snižte příjem mléka a mléčných výrobků. Jogurt a zakysaná mléka konzumovat můžete.
Jezte hodně potravin s vysokým obsahem vitamínu C, E a selenu. Jsou to antioxidanty a pomáhají zvyšovat detoxifikaci estrogenu. Začleňte do jídelníčku zeleninu a zrna, česnek, cibuli, fazole a vejce.
zdroj: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya