MODLITBA...

7. října 2013 v 10:52 |  vývoj vědomí


Mezi lidmi, kteří se chtějí vydat jinou cestou než obyčejným konzumním stylem života je oblíbená tzv. modlitba. Mají často představu, že to znamená se příblížit k tzv. Bohu tím, že budou stále dokola opakovat nějaké naučené nebo čtené odstavce slov, kdy blahořečí Bohu, Přírodě, Lásce, Kristu... Ale je tomu právě naopak. Stejně tak jako je v bytí vše naprostý paradox, tak i modlitba je velmi jednoduchá věc. Není třeba se nic učit. Je třeba přemýšlet a toužit.


1. Stále kolem nás stráží a hlídají každého člověka energetické bytosti, bytosti, které jsou součástí této kosmické hry na planety a jejich obyvatele. Energetické bytosti, samozřejmě, pokud nemáme rozvinuté jasnovidné schopnosti, nevidíme. Ale oni nás vidí velmi dobře. Hlídají nás a sledují a velmi rádi by nám pomáhali. Ale nemohou zasahovat do životů někomu, kdo je o to nepožádá. Jsme v této kosmické hře, abychom se něčemu naučili a to nás posílilo natolik, že budeme potom užiteční v tom nehmotném kosmickém bytí. Je to takový výcvik duše. A naše milé a blízké bytosti, které se zatím do hmotných těl neinkarnovali, nebo vůbec nechtějí inkarnovat, nebo inkarnovali, ale jejich hra na člověka už skončila... jsou v naší blízkosti proto, aby nám byly nápomocny, pokud to budeme potřebovat a pokud je o to požádáme. Bohužel jsme na to již dávno zapoměli a tak tuto úžasnou možnost nevyužíváme.


2. Takže modlitba je vlastně prosba směřovaná buď přímo k těmto bytostem, což je nejlepší, nebo přímo k celé inteligenci bytí, což je také možné. Ale modlitba musí vycházet z duše, která jí vyjadřuji. Ne opakovat prosbu někoho jiného. To není modlitba. Je možné ji vyjadřovat slovy, ale myšlenky úplně stačí. Bytí celé je tvořené z myšlenek. Nic jiného tu není než myšlenky. I když si to třeba člověk bez jasnovidných schopností nedokáže reálně představit, na této skutečnosti se nedá nic změnit. Prostě to tak je. A je jen na nás, abychom si na to vzpoměli a začali se zase znovu učit využívat zákonitosti bytí tak, abychom mohli být užitečné a šťastné bytosti.


3. Pokud se rozhodneme žádat "bytosti světla", jak jim můžeme pracovně říkat o pomoc, tak je dobré to dělat kdykoliv nás to napadne a potřebovali bychom podpořit, ale můžeme si z toho udělat i takový rituál a žádat o pomoc a podporu v pravidelnou denní dobu. To je také velmi účinné a silné a když se to stane nedílnou součástí našeho života, tak za nějaký čas se naše komunikace hodně prohloubí a naučíme se cítit a vnímat přítomnost našich pomocníků a naučíme se a vnímat jejich odpovědi a reakce na naše prosby. Prostě s nimi navážeme blízký intimní vztah a kontakt. To je velmi dobré a prospěšné, protože začneme vlastně cítit stálou podporu a potom už nebudeme muset myslet na to, že musíme někoho požádat o pomoc, ale budeme vědět, že nám pomáhají stále, stále se nám snaží vysílat myšlenky jak se rozhodovat, jak reagovat, varovat nás před možným nebezpečím, pocítíme jejich radost nad tím, že se nám něco povedlo a především, budeme vědět, budeme si jisti, že tady ty bytosti jsou stále s námi. To je potom nádherné zjištění, když víme, že je tu stále někdo pro nás.


4. Velmi vhodnou dobou pro takovýto pravidelný kontakt a komunikaci s "bytostmi světla" je doba, kdy se chystáme jít spát. Protože můžeme zrekapitulovat celý den, popřemýšlet nad tím, co bychom rádi zlepšili a změnili a rozmysleli si, co nádherného prožijeme druhý následující den. Doba večer před spánkem je vhodná doba na komunikaci s "bytostmi světla" také proto, že když usínáme a spíme, tak jsme ve stavu, kdy nevíme co se s námi děje a jsme jako duše velmi zranitelní. A můžeme proto bytosti také požádat o ochranu v době spánku. Tím se zajistí, aby s námi nemanipulovali v době našeho nevědomého stavu negativní energie, neovlivňovali nás, naše myšlení a naše prožitky ve snech. Toto se děje velmi často a vlastně o tom ani nikdo neví. Jsem v době spánku naprosto bezbranní a manipulovatelní a ovlivnitelní. Pokud požádáme o ochranu na tuto dobu, budeme hlídáni a možnost s námi takto manipulovat se výrazně sníží. Jinak je jako obrana před touto manipulací velmi vhodné naučit se bdít ve snu, kdy místo nevědomého snu, existujeme vědomně a svobodně, takže si můžeme sami rozhodovat o tom kde jako duše budeme, zda v těle, které právě odpočívá, nebo ho necháme odpočívat a budeme zatím cestovat bytím a užívat si možnost pohybovat se volně mimo fyzické tělo. To je jen taková inspirace pro každého.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya