SEDM ZNAMENÍ, ŽE JSTE POTKALI ZLODĚJE ENERGIE

31. října 2013 v 17:54 |  sebepoznávání

"Jediný způsob, jak se vyhnout závisti, je stát se absolutně neúspěšným."George Soros
Časopis FC vysvětluje, jak být úspěšnější. Překážek je spousta. Staví je život, my sami a také bohužel naše okolí. Přeborníkem v disciplíně "házení klacků pod nohy" je specifická skupina. Traviči. Podle Ottova slovníku naučného jsou to osoby, které "úmyslně otravují jiné". Někdo jedem, jiný slovem. Máte nablízku takovou nepřející Maryšu? Pozor, tvář mívá různou, poznáte ji především podle 7 nejčastějších vět:"Nejsi dost dobrý"
Řekněte traviči, že máte nový sen, vášeň, cíl - a odezva? Místo podpory se dozvíte, že nejste dostatečně chytří, zdatní nebo zruční, abyste to zvládli.
Připadáte si jako idiot.
Neřešte to. Pamatujte, že cíl nikdy nevychází z našich současných možností. Naopak je motivací, abychom na sobě zapracovali a vytáhli se výš. Pokud si kladete cíl, na jehož dosažení už máte a nic se učit nemusíte, neposune Vás.
Jistěže "na to nemáte". Zatím.
"Nemáš dost zkušeností"
"Ty se o něco snažíš a nemáš k tomu dost zkušeností? Blázníš?"- tak uvažuje travič. Jeho logikou bylo hazardem už vylézt z matčina lůna. Co krok, to pokus o sebevraždu. Vždyť jste neměli zkušenosti s kojením, chozením, natož mluvením!
Není na Vás vysoká škola příliš vysoká, když jste ji nikdy nestudovali?
Jak si můžete dovolit podnikat, když jste nikdy nepodnikali?
Kde berete drzost dělat přímý prodej, když jste nikdy přímo neprodávali?
Fuj, styďte se!
Nutno říci, že zčásti mají traviči pravdu. Je snazší zakládat společnost, psát knihu, míchat beton, když už to umíte levou zadní. Jenže někdy jste se to museli naučit.
Málokomu spadne do klína hotová firma, kniha, míchačka betonu.
Pokračujte v tom, co děláte. Učte se z chyb. Vybrušujte dokonalost. A nesmějte se batolatům, které se pokoušejí stavět na nohy. Protože ony to jednou dokážou.
"Neustojíš takový tlak"
Travič je věštec. Že něco neunesete, ví mnohem lépe než Vy sami. Kdykoli Vás ubezpečí, že nezvládnete takovou zátěž, tlak, krok, požádejte ho laskavě, ať svou negativitu zaměří jiným směrem. Nikdo nepozná své limity, dokud je nevyzkouší.
Jasně, že kdo hraje, může prohrát. Jasně, že gauč je pohodlnější než posilovna. Jasně, že semináře jsou náročnější na poslech než Kameňák 4. Ale čím rostete?
Tvořte si zahradu svého života podle sebe a traviče nechte za plotem. Ať zírá. Ať se vzteká. Ať Vám plive na květiny. Usoudíte-li, že něco nezvládáte, rozhodněte se pro změnu. Ale dělejte to sami. Ještě něco dokážete a travič bude chtít podíl.
"Koukni na mě"
Existují dva způsoby, jak se mít lépe než druzí:
1) Vypracovat se nad jejich úroveň
2) Ponížit je pod svoji úroveň
Kdykoli kolem Vás poletují traviči jako supi, znamená to, že cítí šanci, vidí možnou mršinu. Nedejte jim možnost, aby Vás sklovali pod svoji úroveň, na kolena. Pak už udělají vše pro to, abyste se nepostavili. Jejich motto: V neštěstí nesmím být sám.
Snazší je ničit než stavět. "Trhá mi srdce, jak jsi na tom špatně, ale podívej na mě. Jsi na tom ještě dobře,"říká často travič. Je to "kamarád". V překladu říká: Hlavně se o nic nesnaž, ať mě náhodou nepřeskočíš. Kdyby travič vynakládal tolik energie na činnost, jakou vynakládá na lenost, byl by Bill Gates v tabulce majetných břídil.
"Zvláštní, lidem více vadí cizí úspěch než vlastní neúspěch."Bill Gates

"To nejde"
Víte, co všechno nebylo možné?
Létat. Natož do vesmíru.
Upéci pizzu za 1 minutu.
Postavit auto, které nepotřebuje benzin.
Mít více orgasmů.
Vydělat bilion.
Vše bylo někdy nemožné. Než to někdo uskutečnil. Kde travič bere odvahu tvrdit, že něco nedokážete, že je to na Vás až příliš velké? Že něco ještě nebylo uděláno, neznamená, že to nejde udělat, ale naopak že to je třeba udělat. Malomyslní téměř nechybují, protože o nic neusilují. Edison chyboval 9000krát, než rozsvítil žárovku.
"Takhle to nemůžeš dělat"
Neexistuje kniha s vyčerpávajícím přehledem všech cest k dosažení úspěchu. To, že jdete jinou cestou než jiní, znamená, že můžete objevit novou cestu. A to lepší, rychlejší, účinnější. Travič kupodivu ví, že Vaše cesta do cíle nepovede, i tehdy, kdy tou cestou sám nikdy nešel a vlastně ji nezná. On vůbec má sklon vynášet soudy ve věcech, s nimiž nemá osobní zkušenost. A nedejbože, pokud dokážete, že to Vaším způsobem opravdu jde. Nejslušnější výraz traviče: "Měli jste štěstí."

"To by zvládl každý"
"Jé, to bych uměl taky. A ještě lépe!" -znáte? Travič umí skvěle kritizovat. Tak proč ksakru nezvedne vlastní zadek a nepředvede to, když je to tak jednoduché?
nTito traviči jsou ještě neškodní. Horší jsou ti, kteří Vás osočí: "Ty můžeš za mé neštěstí. Kdybys tehdá… tak bych já dnes…"Samozřejmě, že Vy jste vším vinni. Vy máte lehčí život. Oni mají nerovné podmínky a na Vašem místě by byli ještě úspěšnější. Div, že si s Vámi nevymění kůži. Holt jste "úspěšní svou chybou".
Berte to s rezervou. I to, když travičům pomůžete a oni na Vás "zapomenou". Nebo Vám to ještě vyčtou. Je to zvláštní procento populace, až směšně hloupé. Oni věří, že zatímco někdo mohl úspěchu dosáhnout (pochopitelně jen náhodou, protekcí či podvodem), nikdo další ho nedosáhne. A když přece ano, je to jen výjimka a nikdo další… a tak pořád dokola. Hlavně, abyste úspěšní nebyli Vy. To nesmějí dopustit.
Při střetu s těmito zákeřnými a energiiberoucími individuy se dá poradit jen jedno:
Zkuste traviče sTRÁVIT. Jsou hořcí, ale s kečupem chutnají.Petr Casanova

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya