SŮL NAD ZLATO: Několik způsobů jak využít sůl

11. dubna 2014 v 20:00 |  různé, k zamyšlení

Čištění vázy - stává se, že po uvadnutí květin váza zůstane na dně zanesená.
Nasypte do ní sůl, nalijte vodu a nechte chvíli odstát. Následně obsah dobře protřepejte, případně použijte i kartáč, a nakonec vypláchněte.
Na osvěžení umělých květin - naplňte papírový sáček solí, vložte do něj umělé květiny, zavřete a pořádně protřepejte. Vaše umělé květiny by měly vypadat jakov den, kdy jste je koupili.
Aby proutěný nábytek vypadal jako nový - vydrhněte ho kartáčem namočeným v teplé slané vodě. Nechte přesušit na slunci. Postup opakujte každý rok, případně každé dva roky.Nakonec je dobré přetřít ho lněným olejem.
Dodá koštěti dlouhou životnosti - nová slámová metla bude mít delší životnost, když štětiny namočíte do kbelíku se slanou horkou vodou asi na 20 minut. Vyndáte a necháte uschnout.
Odstranění vínového fleku z koberce - pokud se vám podaří na koberec rozlít červené víno, nejprve nalijte trošku bílého vína na zředění. Pak čistěte houbičkou namočenou studenou vodou. Nasypte na skvrnu sůl, počkejte 10 minut a poté vysajte.
Odstranění mastných skvrn z koberce - naneste na skvrnu roztok z lihu a soli, v poměru 4:1 a nanášejte na poškozené místo.
Vyčištění akvária - pokud máte minerální usazeniny v akváriu, dejte na dno akvária sůl, dobře vydrhněte houbičkou s teplou vodou a potom důkladně opláchněte. Samozřejmě čistěte když uvnitř nejsou rybičky!
Proti mravencům - Zamezte solí mravenčím cestám. Hranici soli nepřekročí ( lze také použít sodu bicarbonu )
Zbavte se zápachu z umyvadla - ½ šálku soli vysypte do umyvadla a pusťte na chvíli studenou vodu. Sůl neutralizuje pachy.
Připálená pánev nebo hrnec - nasypte sůl, nechte působit a umyjte následně jarovou vodou. Připečené kousky by měly jít odstranit snadněji.
Obarvené sklo - například pokud jste po červeném víně hned pohár neumyli, udělala se usazenina. Pokud chcete, aby se snadněji čistila, nasypte na noc do poháru sůl a ráno to už jen stačí smýt. Nemusíte nic drhnout. Dále i otisky od rtěnky na sklenicích snadněji půjdou smýt, když je předtím potřete solí."Osvěžte" kuchyňská prkénka - vždy po umytí je ještě přetřete utěrkou namočenou v soli. Desky budou světlejší a méně pevně ulpívající.
Vyčištění chladničky - smíchejte 1 PL soli s litrem teplé vody, nechte rozpustit a následně s tímto roztokem omývejte poličky v chladničce.
Aby z pánve nestříkal horký olej - před smažením a podobně, přidejte na pánev trošičku soli, olej by neměl prskat.
Aby se vařená vajíčka snadněji loupala - přidejte lžičku soli do vody,ve které je budete vařit
• Test čerstvosti vajíček - pokud máte pochybnosti, zda jsou vajíčka čerstvá, dejte je do misky vody se 2 lžičkami soli: když budou plavat, tak jsou stará a když klesat ke dnu, jsou čerstvá.
Na "oživení" zvrásněných jablek - namočte je v mírně osolené vodě a vrátí se jim "krása".
Zabránění zhnědnutí ovoce - děláte - li ovocný salát na párty a nechcete, aby zhnědlo než hosté přijdou. Ovoce ponořte na chvíli do mírně osolené vody.
Zbavení se žlutých skvrn na bílém oděvu - rozpustit 4 lžíce soli v 1 litru teplé vody. Pak houbičkou namočenou v roztoku drhněte skvrnu, dokud nezmizí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya