ČERNÝ BEZ - magie naší přírody

19. května 2014 v 20:29 |  zdraví
S tímto stromem se setkáváme na zahradách, na okraji lesů, v polích - zkrátka patří k naši přírodě odjakživa a rozhodně stojí za větší pozornost. Zvláštní je fakt, že bez začíná kvést už v květnu a kvete až do svátku Jana Křtitele, což už samo o sobě dává tušit magické schopnosti tohoto stromu. Svatojánská noc je známá nám všem, právě z důvodu své úžasné noční energie v přírodě. Další zajímavou indicií je fakt, že už staří Keltové věřili, že v dny, kdy svět začal být špatný a zlý, se víly lesa ukryly právě do bezu. Byl to posvátný strom druidů a byl zasvěcen právě letnímu slunovratu.
Sami si můžete vyzkoušet jeho sílu. Když se postavíte v den letního slunovratu pod jeho větve v klidný podvečer, ve chvíli kdy začnou padat mlhy, měli byste vidět skřítky stejně jako byste stáli v magickém kruhu z hub.
Od středověku je pak opředen dlouhou řadou pověr, jako např. že v bezu sídlí duchové, kteří se mstí za zlo, které někdo spáchal v blízkosti právě jejich stromu. I z tohoto důvodu si naši předkové vysazovali bez ke svým chalupám a stodolám. Říká se, že uvnitř keře žijí duchové i čarodějnice, proto poraněné dřevo "krvácí rudou mízou". Bezové hůlky se používají k vyhánění zlých duchů (koho v domácnosti trápí, může vyzkoušet) a také vyhánějí zlé myšlenky v případě, že se kouzelnou hůlkou dotknete hlavy, ale jemně. Zlé duchy z hlavy nevyženete velkou ránou, i když někomu možná ano. Hra na píšťalku z bezového dřeva přivolává bezové víly, které rády poslouchají a taktéž hra na tuto flétnu vytváří kolem vás magickou sílu, magický kruh. Taková flétna může sloužit stejně dobře jako magická hůlka. Nošení bezinek chrání před zlem a negativními silami všeho druhu.
Těhotné ženy mají líbat bezový keř, aby zajistily děťátku šťastnou budoucnost. Do bezového keře prý nikdy neuhodí blesk a křížek z bezového dřeva se dává do rakve zemřelým. Bez se používal při pohřbívání do mohyl ve staré Británii.


V Čechách je to keř věštecký - dívky třesou keřem a říkají: Třesu, třesu bez, pověz ty mi pes, kde můj milý dnes. Odkud zaštěká pes, na té straně je milý. Pokud někdo porazí černý bez, aniž by zasadil nový, čeká ho velká smůla. Pokud ho však musíte pokácet, měli byste před kácením vkleče na kolenou před bezem odříkat tajemné formule pro odpuštění. Též v léčitelství se říkalo: "před heřmánkem smekni, před bezem klekni."
Už v dobách kamenné naši předchůdci jedli bezové plody. Bezová limonáda je dar, sirup z bezu a bezová marmeláda ani nemluvě. Smažené bezové květy v těstíčku jsou gurmánská specialita. A takto bychom mohli dlouho, dlouho pokračovat. I kdyby byla pravda jen čtvrtina z toho, co je tady nastíněno, už jen toto řadí bez mezi mimořádné stromy z našich končin.

Květy jsou používány hlavně na:
  • Léčbu nemocí z nachlazení a respiračních onemocnění (chřipka, angína,bronchitida, kašel, rýma, zánět dutin a pod.)
  • Stimulaci pocení - snižuje teplotu a pomáhá nám zbavit se usazeného sekretu v dýchacích cestách (zlepšuje vykašlávání a usnadňuje dýchání)
  • Očistu organismu (pomáhá nám zbavovat se usazených toxinů, především kyseliny močové, léčí neduhy jako je revma a dna a je výbornou prevencí těchto nemocí
  • Léčbu potíží s močovými cestami a ledvinami (nedostatečná činnost a ledvinové a močové kaménky) a působí močopudně.
  • Léčbu otoků (při nadměrném zadržování tekutin v těle) Léčbu problémů s krevním tlakem a cévami (zlepšuje pružnost cévních stěn a lehce snižuje krevní tlak)
  • Léčbu zažívacích potížích (žaludeční a střevní koliky, plynatost, nevolnost a pomalé trávení, či nedostatečná činnost žlučníku)
  • Zácpu (má mírně projímavé účinky)

Na závěr trochu praltických receptů z květů a plodů černého bezu:

Bezinková limonáda
Do 5-ti litrů vody dáme 750 g cukru, převaříme a necháme vychladnout. Do cukrového sirupu vložíme 6 rozkvetlých vrcholíků černého bezu, stopky odstraníme, protože by daly nápoji hořkou chuť. Pak přidáme na poloviny nakrájený, chemicky neošetřený nebo v teplé vodě dobře omytý, citron, zbavený jadérek. Vše nalejeme do velké okurkové láhve a postavíme na slunce. Asi po čtyřech dnech se nápoj mírně zakalí. Obsah láhve přefiltrujeme a nalejeme do lahví, které uložíme v chladu a temnu. Limonádu lze ihned pít.
Bezinková povidla
* 500 g bezinek
* několik hřebíčků a kousek celé skořice
* 500 g cukru
* šťáva z 1 citrónu
Vše podlijeme troškou vody a rozvaříme na kaši, scezenou šťávu v hrnci pomalu zahříváme, dokud se neodpaří většina vody. Přidáme cukr a šťávu z citronu a mícháme tak dlouho, dokud nezhoustne. Horké lijeme do malých skleniček.
Po otevření povidla skladujeme v chladničce. Užívají se 2 lžíce denně při potížích, nejdéle po dobu 2 týdnů - proti migréně a při neuralgii ( zánět trojlkanného nervu ap ).

Pokud chcete povidla spíš na mlsání než na léčení, je dobré bezinky kombinovat s jiným podzimním ovocem - aronií, švestkami, jablky, hruškami. Jsou vhodné na palačinky ap.

Bezinkový likér
* 2 litry plodů bezinek
* 3-5 hřebíčků
* 1 badyán
* kousek celé skořice
* 1 litr vody
* 1 kg pískového cukru
* 4-6 lžic silné instantní kávy
* 500 ml rumu
Bezinky, hřebíčky, badyán a skořici zalijeme vodou, uvedeme do varu a pak zvolna vaříme asi 15 minut. Šťávu z rozvařených bezinek, které lehce vymačkáme, necháme překapat přes řídké plátno. Přidáme cukr a krátce povaříme. Poté vmícháme černou kávu, necháme pod pokličkou vychladnout, přilijeme rum a promícháme. Naplníme do lahví, dobře uzavřeme a uchováme v chladnu.
Večer před spaním pijeme jednu likérovou stopku. Používá se na všechny bolesti neuralgického původu, a je vhodný i při nemocech z nachlazení.

I. Bezinkový sirup
* 1 kg bezinek
* 1 litr vody
* 400 g pískového cukru
* 1 lžička kyseliny citronové
Zcela zralé bezinky prolisujeme na strojku na ovoce nebo rozmixujeme a přecedíme. V teplé vodě rozpustíme cukr a kyselinu citronovou, promícháme ji s bezinkovou šťávou, plníme do sklenic nebo lahví (250 ml) a sterilujeme 15 minut při teplotě 85oC.

Sirup z černého bezu má všestranné použití. Může být velmi chutnou náplní palačinek a lívanců, anebo jej můžete ředit minerální vodou, můžete z něj vyrobit jiné osvěžující nápoje.

Bezová květová voda
Prostým vylouhováním čerstvých květů černého bezu a koleček citrónu v čisté vodě nebo neperlivé minerálce ziskáme osvěžující nápoj, podle chutě dosladíme a pijeme v teplém počasí. Spotřebujeme rychle, nelze uchovávat déle než 1 den. Můžeme přidat i několik snítek čerstvé máty.
Čaj z květů černého bezu
* 1 lžíce sušených květů černého bezu
* 250 ml vody
Sušené bezové květy zalijte vařící vodou. Nechte vylouhovat 10-15 minut. Pijte několik šálků denně.
Teplý čaj z květů černého bezu pomáhá jako potopudný prostředek při nachlazení, začínající chřipce, bolestech v krku, rýmě (i alergické), kašli, chrapotu a při horečce.
Chlazený neslazený čaj pijte po doušcích při žaludečních nevolnostech, žaludečních křečích, žlučníkových obtížích, menstruačních potížích, žaludeční a střevní kolice vždy hodinu po jídle.
Vlažný neslazený čaj pijte při zácpě, vysokém krevním tlaku. Působí močopudně, je vhodný při chorobách ledvin a močového měchýře, při potížích s prostatou, vodnatelnosti a ledvinových i močových kaméncích a artritidě. Při cévních onemocněních, také podporuje tvorbu mateřského mléka.
Slazený a horký čaj má silnější projímavý účinek.
Vlažný nebo vychlazený neoslazený čaj se používá jako kloktadlo při bolestech v krku, chrapotu, zánětu dásní a aftech.
Odvar z bezových květů
* 500 ml vody
* 1 lžíce sušených bezových květů
Sušené květy vsypeme do vroucí vody a vaříme, dokud se květy neponoří. Odstavíme, asi 15 minut louhujeme a poté scedíme.
Vlažný odvar užíváme ke kloktání při bolení v krku a při bolestivých či krvácejících dásních. Při chrapotu, začínajícím kašli, špatném odkašlávání, bolesti v krku, zanícených či oteklých dásních nebo aftech si několikrát denně tímto odvarem vypláchneme ústní dutinu.
Odvar samotný či smíchaný s kuchyňskou solí inhalujeme při zastydlé rýmě, chrapotu, bolení v krku, zánětu průdušek a zánětu nosních dutin.
Obklady z teplého odvaru přikládáme na otoky. K tomuto účelu můžeme odvar z bezových květů smíchat s odvarem z heřmánku.

Kosmatice (smažené květy černého bezu)
* 8 - 12 čerstvých květenství černého bezu
* 8 lžic hladké mouky
* 1/2 hrnku mléka či vody
* 2 vejce (zvlášť žloutky a z bílků ušlehat sníh)
* olej na smažení
* špetka soli
Květenství opatrně vypereme ve vodě a na utěrce necháme oschnout. Vypracujeme řídké těstíčko s moukou a žloutky, necháme odpočinout a pak přidáme ušlehaný sníh z bílků. Kosmatice smažíme v rozpáleném oleji tak, že nejprve podržíme květy za stopkou a namočíme do těsta, pak do oleje na pánev. Až se usmaží na jedné straně, odstřihneme stopku a usmažíme na straně druhé.Tímto způsobem se ušetří použité množství oleje.
Podává se buď kosmatice slaná s bramborem a salátem jako lehký oběd, nebo jako sladký moučník posypaná cukrem se skořicí.

zpracováno podle Bylinky z lidé cz., slunecnyzivot.cz + vlastní
.
Pokud chcete dietní recept na využití černého bezu:
"Stévii jsem letos vyzkoušela i pro přípravu šťávy z bezových květů. Bez je úžasná léčivka a šťáva z něj je velmi chutná a zdravá, nicméně varianta s klasickým cukrem pro mě ztrácí kouzlo zdravé alternativy pití. Zkuste připravit sladký nálev ze stévie, do něj dejte květy bezu a na kolečka nakrájené citróny a nechte přes noc louhovat. Vzhledem k lehce nahořklé chuti stévie jsem zvolila i kombinaci s hroznovým cukrem, který jsem krátce s výluhem a citrónovou šťávou povařila, dala do skleněných lahví a do několika týdnů spotřebovala"....

.
Článek je možné šířit s uvedením tohoto aktivného odkazu :


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya