POJĎME SPOLU...

31. května 2014 v 10:21 |  o mně
Od počátku až do konce, musel poutník projít po úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím stínu smrti. Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhuby…. John Bunya
.


Přátelé, stejně jako já - i vy jste poutníci časem.
Vítám vás na stránkách POUTNÍCI ČASEM, které jsou svým způsobem rozšířením obsahu mého prvního blogu PŘÍTOMNOST http://annabea.blog.cz Bude mě velmi těšit zachovají-li mi návštěvníci mého předchozího blogu stejnou přízeň a vzájemné sdílení. A těším se pochopitelně i na vás, všechny nově příchozí.
Nešlo mi o to vytvořit 100 % autorské stránky. Mým úmyslem je shromažďovat témata nejen o duchovních aspektech života, ale také o tom, jak věřit v sebe. Jak vzít například svoje zdraví do svých rukou, nebýt závislí na ničem a na nikom, a jak pozitivně ovlivňovat svůj energetický systém. Také zamyšlení o životě, o duši, v neposlední řadě o návratu k přírodě a zkušenostem našich předků. Jednotlivé rubriky vás navedou k daným tématům.
Některé texty jsem převzala od oblíbených autorů či webů - někdy přidávám své dodatky, jindy jsou příspěvky mé vlastní vycházející ze zkušeností, ověřené dlouhou praxí.
Jsem obyčejný člověk jako všichni ostatní, život mi naděluje stejné životní peripetie jako vám. Mám od dětství velmi blízký vztah k duchovním aspektům života. Stejně tak mám blízko ke všemu, co obnáší hmotně praktický život na Zemi s jeho radostmi, pády a vzestupy.
Ezoterické oblasti se cíleně věnuji asi 25 roků - prvními kroky byly meditace s rakouským žákem Srí Chinmoe - Satiakim. Posléze jsem absolvovala různé systémy reiki, několik celoročních škol s ezoterickým zaměřením. Ale dospěla jsem k bodu, kdy jsem se očistila od všech zasvěcovacích symbolů, a posléze jsem se vydala trochu jiným směrem - který je mi bližší. Nelituji však svých začátků, hodně jsem se naučila zejména v práci na sobě. A každý by se měl v první řadě zajímat o svůj rozvoj.
Ctít naši matku Zemi, Přírodu a všechny bytosti. To je základem duchovního vývoje.
♥ Vše souvisí se vším. Všechny součásti Přírody nás ovlivňují v širším spektru, což si někdy ani neuvědomujeme. Jsme její neoddělitelnou součástí. Každá bylina, strom, kamínek či brouček na cestě, všechny přírodní živly mají stejnou hodnotu jako člověk.
♥ Naše planeta Země a každý z nás je plnohodnotnou a neoddělitelnou součástí Vesmíru
Cílem těchto stránek je společná cesta s dalšími poutníky. I já jsem, stejně jako každý z vás, na Cestě. Je to koloběh hledání a nacházení, pochopení, opětovné hledání… Mým cílem ale není přesvědčovat vás o čemkoli.
Naše zkušenosti a vidění světa okolo nás se mohou diametrálně lišit podle toho jakým stylem žijeme, jakými zkušenostmi jsme od prenatálního a nejen prenatálního období procházeli, s jakými lidmi nás osud svál dohromady. Někdy jsme se setkali s lidmi kteří náš život ovlivnili tím, že nám zcela viditelně pomohli. Jindy tomu může být přesně naopak. Díky některým lidem prožíváme velmi těžká období, možná až k neunesení. Ale věřte, že právě všechny tyto zkušenosti včetně těch nejnegativnějších se sčítají v náš prospěch, a posouvají nás v duchovním vývoji. Někdy můžeme mít pocit, že se nám nenávratně zřítil život do propasti - rozbitý na padrť. Právě to nás přiměje ke změně měřítka životních hodnot, a změní náš pohled na smysl života. Ale vždy se nám všem následně otevřou nové dveře v našem životě. A to si zapamatujte: věřte, že ta beznaděj není navždy, opravdu ne. ♥ Vždy se nové dveře znovu otevřou ♥ V pochopení těchto souvislostí se pak odvíjí náš duchovní vývoj. A to je ten základ - pochopení zkušeností a souvislostí mezi nimi.
Doufám, že alespoň někteří z vás zde najdou střípek odpovědi, který zapadne do mozaiky vašich otázek, které si všichni během života klademe a hledáme na ně odpověď. Věřím, že obsahové zaměření blogu vám pomůže pootáčet vaše vnímání životních zkušeností od zaběhlých norem, a odsouvat pomyslný závoj v hledání smyslu života.
.
Předkládám pouze vhled do toho co mně na mé Cestě v tomto životě oslovilo, oslovuje. O čem přemýšlím, co cítím a k čemu tíhnu. Možná se zde najdete.♥
.
"Ach, srdce, bude-li ti někdo tvrdit, že duše umírá spolu s tělem, odpověz, že květina uvadne, ale semeno zůstává. Takový je Boží zákon."
Chalíl Džibrán
.
...dovolme své duši vzlétnout

Anna Crystall Bechná
.
.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jatoberu jatoberu | 20. července 2017 v 8:25 | Reagovat

Ach ANO,DĚKUJI za vaše myšlenky i myšlenky ostatní.v podstatě žádná naše myšlenka není naše. Ale kdo to může tušit?

"Jsou dva způsoby,jak se mýlit,
jeden je věřit tomu,co není pravda,
druhý je odmítat věřit tomu,co je pravda."
Soren Kierkegaard

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya