PŘEKYSELENÍ ORGANIZMU

20. května 2014 v 18:13 |  zdraví
Odborníci a lékaři z celého světa varují - překyselení organismu je v současnosti jedním z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů na Zemi. Problém, se kterým by se dalo úspěšně bojovat, kdyby se mu věnovala patřičná pozornost.

Kdysi to byla zesměšňovaná teorie, dnes je většinou lékařů akceptovaná. Pokud dokážeme udržet správnou zásaditě - kyselou rovnováhu v našem těle, téměř nikdy neonemocníme." Stav přebytku kyselin totiž přímo způsobuje či zhoršuje drtivou většinu nemocí, které známe. Pokud umíme nastolit správný poměr kyselin a zásad v našem těle, je vždy v každém věku možnost nápravy zdravotního stavu či dokonce úplné vyléčení.

Každý ví, že lidské tělo se skládá ze 70% vody. Pokud bychom chtěli náš život vyjádřit ve "vodním" grafu, uvidíme křivku postupného vysychání našeho organismu směrem dolů v závislosti na věku. To znamená, že čím je člověk starší, tím méně vody je schopno jeho tělo udržet. Tekuté prostředí lidského organismu počínaje krví a slinami konče, mají alkalickou reakci vyjádřenou v jednotkách kyselosti - pH. Když je tělo velmi překyselené, imunitní systém se oslabuje a viry, bakterie, plísně či paraziti dostávají zelenou. Začnou se množit mnohem rychleji, než ve vyrovnaném prostředí. Do kyselého prostředí se obtížně vstřebávají vitaminy a minerály . Následky takového stavu jsou devastující - postupně se objevuje onemocnění cév, srdce, kloubů a co je nejhorší, vytvářejí se podmínky pro vznik rakovinotvorných buněk. Tělo si pomáhá, jak umí. Zbavuje se přebytečné kyseliny hlavně pak močí.

Příčiny překyselení:

 • Špatné dýchání.Hlavní zdroj našeho možného chronického překyselování je nedostatečné dýchání.Až příliš často dýcháme nepravidelně, málo a povrchně. Kromě chybějícího kyslíku, který by jinak dokázal spoustu kyselých látek doslova spálit, je druhým důsledkem hromadění kysličníku uhličitého v krvi, který vytváří asi nejběžnější kyselinu naší krve, kyselinu uhličitou.Tělo se zbavuje kyselin výdechem z plic (odstraňuje zejména kyselinu uhličitou ) Pomalé hluboké dýchání dokáže v těle i jiné malé zázraky.
 • Nedostatek pohybu.
 • Nesprávná výživa , nevhodné stravovací návyky. Jíst se má v malých dávkách. A ať se vám zdá jakkoliv směšné tvrzení, že každé sousto musíme rozžvýkat 20 krát předtím, než ho spolkneme. Nedostatečné žvýkání podporuje kyselinotvorné prostředí v žaludku. Svůj organismus přetěžujeme nevhodnou stravou - hodně bílkovin, cukru, nasycených mastných kyselin a také alkohol, nikotin či jedy z poživatin (insekticidy, pesticidy, herbicidy, potravinové přísady, konzervační a barvicí přísady, chlór)
 • Nedostatek vody - ne nedostatek tekutin. NEDOSTATEK VODY. Tekutina je i rum, sirup, káva... Je to však voda a zas jen voda, při jejímž nedostatku stoupá koncentrace kyselých odpadů v našem organizmu - vtuku, v nervových tkáních.....
 • V neposlední míře závist zlost, nenávist, agrese, stres a nahromaděná duševní zátěž.
 • Znečištěné ovzduší - zde se naskýtá jediná možnost, pobývat co nejčastěji v přírodě.
To vše překyseluje náš organismus ve vysoké míře.

Acidóza - (překyselení ) = většina civilizačních chorob:
 • kardiovaskulární problémy
 • rakovina
 • cukrovka
 • obezita
 • oslabení imunity
 • poškození organismu volnými radikály
 • předčasné stárnutí
 • osteoporóza
 • nedostatek energie
 • únava
 • psychická nevyrovnanost....


Správný poměr kyselin a zásad je v těle nutný. Zdravý organismus s geniální přesností udržuje ve správném pH substanci, kterou považuje za nejdůležitější pro náš život - krev! Krev má pH 7,35 až 7,4 s velmi nepatrnými odchylkami. Pokud by se tato hranice výrazněji snížila pod 7,35 člověk onemocní.

Celá řada biochemických procesů v našem nitru je zaměřena právě na udržení správného pH krve a to i za cenu nesprávného fungování jiného orgánu. Krev má přednost - v zájmu udržení zásaditého prostředí krve si tělo půjčuje zásadotvorné látky ze zásob. Nezbývá nám nic jiného, ​​než se zamyslet nad naším jídelníčkem, životním stylem.


Přikládám video s velmi srozumitelným obsahem. I přesto, že se tento problém v médiích trochu nadhodnocuje, vyplatí se znát základní fakta, která se stavem překyselení souvisí a přímým způsobem se projevují na našem zdraví:Články z tohoto blogu je možné šířit v nezměněné podobě vždy s uvedením těchto stránek http://poutnicicasem.blog.cz/ jako zdroje, případně i těch, které já uvádím jako zdroj. S díky ♥ Anička
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya