ZELENINA, KTEROU MŮŽETE PĚSTOVAT I V ZIMĚ ZNOVA A ZNOVA

20. května 2014 v 21:05 |  zdraví
Jarní cibulka a česnek
Nať cibulky si můžete znovu vypěstovat. V zimě většinou kupujeme jarní cibulku v obchodě. Přistřihněte jí kořínky - ponechejte jich asi 1 cm a asi přibližně 2,5 cm stonku. Postavte ji do sklenice s trochou vody ( 2cm ) v dobře osvětlené místnosti.
*
Stejným způsobem si můžeme zaopatřit i česnekovou nať. Nať má jemnější chuť než česnek samotný. Do misky s trochou vody postavíme celé paličky česneku.
Čínské zelí
Čínské zelí může být vypěstováno umístěním kořene do vody v prosvětlené místnosti. Během jednoho až dvou týdnů ho můžete přemístit do květináče se zeminou a vypěstovat celou novou hlávku.
Mrkev
Vložte vršky mrkví do misky s trochou vody a položte ji do dobře osvětlené místnosti nebo na okenní parapet. Vypěstované mrkve budete moci použít v salátech.
Bazalka
Vložte odstřižky bazalky s přibližně deseticentimetrovými stonky do sklenice s vodou a umístěte ji na přímé světlo. Až budou kořínky asi 5cm dlouhé, zasaďte je do květináče a za čas dorostou v celou bazalku.Koriandr
Stonky koriandru při umístění do vody zpětně dorůstají. Jakmile jsou kořínky dostatečně dlouhé, zasaďte je do květináče v prosvětlené místnosti. Za pár měsíců budete mít celou rostlinku.MOJE POZNÁMKA :

***
Stejným způsobem klíčím i řapíkatý celer a pack choi - podle potřeby odlamuji stvoly, ale zbytek stále nechávám ve vodě. Zajistíte si tak stále dorůstající nať do polévek. Při vyrašení kořínků můžeme zasadit i do květináče a dát na parapet.
***
PACK CHOI- ze2-3 cm kořenového odřezku začnou rašit lístky během několika dnů, trochu později vyraší i kořínky - čas, kdy jej můžete přesadit do květináče do zeminy
PO PŘESAZENÍ
*
Všem klíčícím bylinám měňte v nádobách každý den vodu. Pokud na klíčící rostliny použijete stejné skleničky - třeba od džemu, budete mít na okenním parapetu pěkné přírodní zátiší které v zimě potěší vaše oko i duši.

podle

.
Článek je možné šířit s uvedením tohoto aktivního odkazu http://poutnicicasem.blog.cz/1405/sedm-druhu-zeleniny-ktere-muzete-pestovat-znova-a-znova


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya