OILPULLING neboli převalování oleje v ústech

31. května 2014 v 10:40 |  zdraví
Je to dlouho známý prostředek čištění skrze sliny - pro ty, kteří jej už zapomněli.
Cumlání a válení oleje v ústech nebo-li oilpulling" je v stará ajurvédská metoda, která detoxikuje a čistí naše tělo neuvěřitelně jednoduše. Podstatou této metody je "převalování" oleje v ústech po dobu 15-20 minut (stejným způsobem jako se používá ústní voda). Doporučuje se použití jakéhokoliv za studena lisovaného oleje (sezamový, kokosový, olivový, slunečnicový. Vynikající je kokosový olej - dostanete ho např. v prodejnách se zdravou výživou.Jak se olejový výplach provádí?

Naberete si jednu polévkovou lžíci oleje a pomalu ho v ústech přemíláte 20 minut. Výplach by se měl dělat nalačno, jinak by vám mohl vyvolávat pocity na zvracení. Pokud děláte výplach poprvé, doporučuji si nabrat menší množství oleje a zkusit to vydržet alespoň pět minut. Během přemílání se vám do oleje přibalí sliny a budete mít plnou pusu. Pokud už budete mít pocit, že větší množství opravdu nezvládnete, tak olej vyplivněte a naberte si novou lžíci. Olejový výplach byste neměli dělat pokud máte čerstvé amalgámové plomby. Je několik tvrzení, že olej z plomb vytahuje těžké kovy, které by se pak mohly absorbovat do ústní dutiny. Tato tvrzení sice nebyla nikdy podložena, nicméně raději si dávejte pozor! Výplach mohou dělat i děti od pěti let. Nebo v podstatě od doby, kdy jsou schopné olej v ústech převalovat, aniž by ho polkli. Pokud jste zdraví, měl by vám olejový výplach úst stačit jednou denně. Pokud máte nějaké akutní problémy, můžete tuto techniku praktikovat i třikrát denně, vždy před jídlem.

Jak to funguje

Naše ústa jsou ústředním bodem pro bakterie a mikroorganismy, které se míchají s našimi slinami a následně pak dosahují do krve. Během vyplachování olejem se v ústech aktivují enzymy, které tyto bakterie, plísně, toxiny a další mikroorganismy vytáhnou do oleje z našich úst a i z krevního řečiště.
Podle ajurvédské medicíny je každá část jazyka spojena, nebo odpovídá jednotlivým orgánům jako jsou játra, srdce, ledviny, střeva, plíce, slezina atd " Oil Pulling" metoda dokáže jednoduše uklidnit, vyčistit a povzbudit klíčové meridiány těla a jejich odpovídající orgány.

Účinky metody oilpulling:


· Léčí záněty dásní
· Redukuje bolesti hlavy
· Snižuje stres
· Zvyšuje energii
· Rozjasňuje pleť
· Snižuje otoky pod očima
· Srovnává hormonální nerovnováhu
· Zmírňuje zánětlivé bolesti kloubů
· Zlepšuje ekzém
· Pomáhá při bronchitidě
· Podporuje funkci ledvin a jater
· Uvolňuje ucpané dutiny
· Zlepšuje vidění
· Snižuje nespavost
· Pomáhá při kocovině
· Snižuje bolesti
· Snižuje alergické projevy
· Detoxikuje organismus
A po ránu vám krásně vyčistí hlavu, dodá vám energii, svěžest a hezky vás připraví na další den.


upraveno podle zdroje:


Já ještě připomínám
V žádném případě olej nepolykejte. Bude plný toxinů, kterých se chceme právě zbavit. Po vyplivnutí si vypláchněte ústa teplou vodou, ideálně se špetkou soli nebo lžičkou sody rozpuštěné ve vodě. Pak si vyčistěte i zuby, kartáček je třeba také dobře propláchout vodou, a ještě jej můžete nechat vydezinfikovat asi 1/2 hodiny v kelímku vody ve které jste rozpustili lžičku sody bicarbony.
Po vyplivnutí oleje je třeba i umyvadlo dobře vyčistit a pořádně omýt kvůli vyloučeným toxinům z těla.Články z tohoto blogu je možné šířit vždy s linkem http://poutnicicasem.blog.cz/ jako zdroje, případně i těch, které já uvádím jako zdroj.
S díky ♥ Anička ♥
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 květa květa | 27. května 2015 v 22:55 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya