CHCE VŮBEC SPOLEČNOST, ABYCHOM BYLI ZDRAVÍ ?

21. června 2014 v 9:31 |  návrat k přírodě a zkušenostem našich předků
VYUŽIJME TOHO, ŽE NASTALO OBDOBÍ KDY KOLEM NÁS VŠECHNO KVETE. CO S TOU VOŇAVOU KRÁSOU ?
SBÍREJME BYLINKY, DĚLEJME BYLINNÉ TINKTURY, OLEJÍČKY A TAKÉ BYLINKOVÝ OCET NÁS JISTĚ POTĚŠÍ. A CO TEPRVE KDYŽ SI POTŘEBUJEME DOLADIT NEBO CELKOVĚ UPRAVIT ZDRAVÍ - K TOMU MOHOU POSLOUŽIT DALŠÍ BYLINNÉ PROSTŘEDKY - BYLINNÉ OBKLADY, ČAJE A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ I BYLINKOVÉ KOUPELE. MŮŽEME TAK DOPLNIT, PODPOŘIT TŘEBA I LÉČBU KLASICKOU MEDICÍNOU. VZHLEDEM KE ZHORŠENÉMU ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ VŠAK BYLINKY NEMAJÍ STEJNÉ ÚČINKY JAK SE UVÁDÍ VE STARÝCH HERBÁŘÍCH. NA NĚKTERÉ NEDUHY JE TŘEBA UDĚLAT SMĚS Z VÍCE BYLIN, KTERÉ JSOU SVÝMI ÚČINKY TAKÉ URČENÉ K DANÉ NEMOCI.
Anna ♥Chce vůbec společnost, abychom byli zdraví ?
Toto je velmi podstatná otázka o které by se dalo velmi živě diskutovat. Z politické propagandy víme a slyšíme, kolik nás stojí zdravotnictví peněz. Kolik stát z našich daní vynakládá na léčení. Ale už nikde se nemluví o tom, kolik peněz stát dostává od zakladatelů pojišťoven, kterým stát uděluje licence. Jaké jsou smlouvy a dohody s farmaceutickými firmami ani nemluvě. Vzhledem k tomu, že si stát drží většinové podíly ve strategických odvětvích, zdravotnictví není rozhodně výjimkou. Kolik procent je vybráno na daních za výdělečnou činnost lékařů a již zmíněných farmaceutických firem se my smrtelníci asi nikdy nedozvíme. Největším paradoxem je však věc, že toto všechno platíme my sami z našich daní. A k tomu všemu z nás stát beztrestně dělá své pacienty, ze kterých má další příjmy. Komu by se to nelíbilo ? Nakonec stát na svou obhajobu nazve všechno demokracií, aby prodeje nezdravých potravin mohly v klidu dál pokračovat a zdravé potraviny byli dražší. Tak jak to tedy vlastně je ? Chce stát abychom byli zdraví ? Nebo jsme jen ovcemi ve velkém byznysu našich státníků, kteří na nás jen křičí "oslíku otřep se". Jak dlouho budeme tolerovat fakt, že z nás někdo dělá blázny a my mu za to ještě platíme ? Možná jsme jen blázni my sami. A jen proto, že s tím nic neděláme. Víte, že podle Světové zdravotnické organizace ( WHO ) je za zdravého člověka považován ten, "kdo je ve stavu úplné fyzické, mentální i sociální pohody". Co to znamená ? Že naše zdraví není jen o tom, jestli teď nejsem dva měsíce bez nemoci, ale že se máme cítit dobře, být v pohodě, šťastní, žít s radostí a chutí ve zdravých sociálních vztazích a vytvářet hodnoty, které mají přínos pro celou společnost, ne jen pro jednotlivce. Znáte kolem sebe někoho takového ? Zřejmě takoví lidé neexistují. A teď se ptám, vytváří stát pro nás lidi takové podmínky, abychom vůbec někdy mohli tohoto stavu být schopni dosáhnout ? Na to si odpovězme sami…


...a zde je KOUPEL SEDMI KVĚTŮ:
Teď dáme něco lehčího, nicméně souvisejícího též s našimi energiemi.
Podle tradic Feng-Shui je občas dobré si udělat takový malý "relax", aby se nám naše energie zklidnili, uvolnily a především vyměnili za nové. Jednou takovou "očistnou energií" je právě i tato koupel sedmi květů. Myslím že tohle zvládnou opravdu všichni bez rozdílu. Rostliny nám svou vitalitou a nezměrnou sílou mohou dodávat mnoho pozitivní energie a taky to udělají při této koupeli. Očistné koupele byly v historii lidstva nezastupitelné. Prováděly se poměrně často a s velkým účinkem. Tento malý "rituál" pokud to tak chceme nazývat, znaly všechny národy světa. V dnešní moderní době se z těchto rituálů, které měly především duševní význam, stala pouhá "prázdná" kultura relaxačních center (které bohužel voní více po chloru než po květech). Když se vrátíme k praktikám Feng-shui, tak květy sloužily k úpravě vody. Je to nádherné poselství přírody, které dokáže vypnout mysl, uvolní tělo, odpoutá vás od každodenních starostí a může vám připravit nové zážitky. Po takové koupeli zažijete pocit klidu a úlevy. Toto věděli ve staré Číně už před dvěma tisíci lety. Ke koupeli bychom měli přistupovat jako k opravdovému rituálu, udělat si na něj čas a klid. A jak tedy koupel připravit ? Není to tak složité.
Potřebujeme k tomu 7 druhů květů, poskládané tak, aby zastupovaly pět prvků v přírodě - oheň, vodu, dřevo, kov a zemi. Poznáte je takto :
  • květiny se žlutou barvou patří prvku země,
  • květiny bílé barvy patří prvku kov,
  • květiny barvy červené patří ohni,
  • modré vodě
  • a zelené prvku země.
Do vany si vložíte těchto pět zástupců a k nim přihodíte ještě dva jakékoliv aby počet byl "sedm druhů květin". Květiny můžete vybírat podle svého "pocitu" - takové které vám sedí, nebo k nim máte nějaký bližší vztah. Jen musí být dodržena řada zastoupení všech pěti prvků. Množství květin se neudává, takže můžete použít klidně po hrstích. V koupeli setrvejte alespoň dvacet minut. Taková koupel vám přinese mnoho nové vesmírné energie a co víc, budete mít opět svěží mysl a chuť do života…
upraveno podle

Vkládám ještě připomínku:


Před vlastní koupelí je třeba se nejdříve osprchovat a také není na škodu když si uděláte očistu pokožky celého těla. Stačí si několika hrstmi soli ( ne hrubou solí ) udělat jemně scrub celého těla. Masáž provádějte opravdu jemně. Odstraníte si nejen odumřelé buňky, ale pročistíte si i svá jemnohmotná energetická pole. Pak si vanu dobře umyjte a pak teprve napusťte vanu pro květinovou koupel.


Další domácí scrub - s využitím 100% bylinných olejíčků, bez přídavných chemikálií a konzervantů
  • Do 2 hrstí soli nebo třtinového cukru přidáme po 5 kapkách šalvějový nebo levandulový olej, je možné použít i oba současně. Pokožku celého těla jemně promasírujeme, následně osprchujeme jen vlažnou vodou, ale neutíráme. Oblékneme si na vlhkou pokožku bavlněné pyžamo. Bylinné esence tak léčivě působí do aury ještě 2 hodiny. Dají se samozřejmě použít i účinky jiných bylinových výtažků , řiďte se svou intuicí. Šalvějový olej používáme zejména při obtížných situacích, šalvěj má ochranné účinky.
  • Tento scrub je zejména pro ty z vás, kteří navíc máte suchou pokožku, bez lesku. Do šálku třtinového cukru přidejte 3 - 5 kapek levandulového nebo šalvějového 100 % olejíčku, a vmíchejte tolik kokosového oleje nebo rozpuštěného bambuckého másla, aby směs měla hrudkovitou konzistenci. Jemně vymasírujte pokožku a následně se osprchujte. Kůže bude hladká, vláčná.
Anna ♥


Články z tohoto blogu je možné šířit v nezměněné podobě vždy s linkem http://poutnicicasem.blog.cz/ jako zdroje, případně i těch, které já uvádím jako zdroj.
S díky Anička
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya