ENERGETICKÝ SYSTÉM ČLOVĚKA

22. června 2014 v 12:09 |  jemnohmotný energetický systém
Každý živý tvor je součástí přírody. Z toho vyplývá, že co se děje ve vnějším světě se současně odráží i uvnitř každého organismu. Jedním ze způsobů jak tradiční čínská medicína popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu jsou orgánové hodiny.

Dole na obrázku je znázorněna doba, kdy kulminuje činnost těch kterých orgánů. Čínská medicína popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu orgánovými hodinami. Ty popisují průběh maxima a minima energie v určitých oblastech organismu v průběhu 24 hodinového cyklu.
Cyklus 24 hodin dne je rozdělen po 2 hodinách na 12 částí. Čínská medicína rozlišuje 6 párů orgánů, vždy tvořený jedním jinovým (plným) a jedním jangovým (dutým) orgánem. V průběhu denního cyklu má orgán nejvyšší aktivitu právě ve své hodině. O 12 hodin dříve či později má tento orgán aktivitu nejnižší. Toto se nazývá v čínské medicíně pravidlo poledne - půlnoc.
Rytmické kolísání činnosti jednotlivých orgánů se projevuje v průběhu dne například v hodnotách tělesné teploty, v dechu, v elektrolytickém a enzymatickém hospodářství, v tepu, v koncentraci hormonů, v tvorbě krvinek či hladině červeného krevního barviva, a v neposlední řadě i v kolísání fyzické a psychické výkonnosti. Prakticky každý fyziologický děj vykazuje periodické kolísání - od vylučování žluče například až po elektrickou aktivitu mozku.
Příčinou nemocí může být, když biorytmy dle orgánových hodin porušíme. Mimo jiné někdy třeba nerespektujeme únavu a snažíme se své tělo obelhat užíváním stimulujících prostředků v čase, kdy bychom měli spát. Podobných příkladů bychom našli víc.

23. - 1. hodina
Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.
1. - 3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, používat tuky, kávu.
3. - 5. hodina
V činnosti jsou plíce, proto se obvykle v tuto dobu budí kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, rýmu a se záněty cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu.
5. - 7. hodina
V největší činnosti je tlusté střevo. Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování. Vyhnout se stresu a spěchu. Probouzení je potřebné postupně, neboť nemocní lidé se právě cítí v tuto dobu velmi špatně. Pít hodně čaje.
7. - 9. hodina
Dostává se do činnosti žaludek. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny. Tělo potřebuje být v teple. V tuto dobu proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.
9. - 11. hodina
V tuto dobu je v činnosti slinivka břišní a slezina. V této době nepožívat alkohol! Je dobré ovoce, med (je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbat se přílišné fyzické činnosti. Můžeme podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11. hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.
11. - 13. hodina
Doba aktivní činnosti srdce. Není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Nastává mírný útlum. Pozor na úrazy! Dobrá je procházka nebo krátký spánek.
13. - 15. hodina
V největší činnosti je tenké střevo. V této době se snižuje citlivost zubů (vhodná doba na dentistický zákrok). Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.
15. - 17. hodina
Nejvíce pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje, sportovat. Trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.
17. - 19. hodina
V činnosti jsou ledviny. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí, tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stresy. Vydatně pít.
19. - 21. hodina
Dostává se do činnosti obal srdce - krev. V této době člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a lze provádět natírání bolestivých míst.
21. - 23. hodina
Doba činnosti "tří ohřívačů" (číňané lokalizují toto místo zhruba do oblasti žaludku). Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. Nečinit nic pro aktivaci. Nikdy nekouřit. Také vynechat jídlo.


Budíte - li se často ve stejnou dobu, měli byste zapřemýšlet čím ten určitý orgán oslabujete. A třeba také i o tom, o čem nejčastěji přemýšlíte - co si dobrovolně cpete do hlavy.
Jistě si položíte otázku proč dochází k energetickým blokům, a tím i následnému oslabování a fyzickému onemocnění.

Základem každého onemocnění je duševní konflikt umocněný vnějšími vlivy (strava, prostředí), Nastane-li vážná konfliktní situace, začnou probíhat změny na příslušném orgánu a v příslušné mozkovém relé dojde ke vzniku zvláštního obrazce, tzv. Hamerova ohniska, které lze vyfotit na CT. To všechno se děje za spolupůsobení mikroorganismů a má to biologicky evolučně opodstatněný smysl.
Duševní konflikt:
  • Pozor na negativní myšlenky a představy, kritizováni a pomlouvání.
  • Upravte svoje napjaté mezilidské vztahy doma i na pracovišti.
  • Neduste v sobě to, co vás často irituje v jednání jiných vůči vám - vyventilujte to ( ústně ☼ ).
  • Nemusíte se nechat jednostranně a cíleně využívat jinými, obzvláště když vám toto nastavení nevyhovuje a přijde vám to líto. Dochází tak k nestabilitě ve vašich vztazích, k nerovnováze energií.
  • I toto souvisí s blokádami energií ve vašem jemnohmotném energetickém systému - v ČAKRÁCH, MERIDIÁNECH - jemnohmotných kanálcích, rozvodech energií běžně okem neviditelných. Disbalanc se časem projeví ve FYZICKÝCH ORGÁNECH . Tam se blokace projeví v případě, že je energie v meridiánech , čakrách a v jemnohmotných polích blokovaná delší dobu. Pak se projeví konkrétní nemoc, známe diagnozu.
  • A samozřejmě sem patří i životospráva, životní styl a strava.

Onemocnění se řeší:
  • Buď klasickou medicínou, která neřeší pravou podstatu a vlastní příčinu nemoci - řeší jen následek. Léčí-li se jen následek bez příčiny, dochází jen k dočasnému odsunutí problému, který se po nějaké době vrací.
  • Anebo různými metodami alternativní medicíny, které jdou do příčiny. Jedná-li se o akutní stav zralý na rychlou operaci, zlomeninU, různé záchvaty apod., je samozřejmě nutné využít akutní ošetření klasickou medicínou. A pak je dobré přidat i některou z metod alternativní medicíny na doladění energetického systému ( věříte-li v ně ).


čakry..............................meridiány..................................aura

ROČNÍ ORGÁNOVÉ HODINY - v těchto měsících bývají oslabovány orgány:


Leden - močový měchýř
Únor - ledviny
Březen - žlučník
Duben - játra
Květen - srdce
Červen - tenké střevo
Červenec - krevní oběh (lynfatický systém
Srpen - tři ohřívače - navzájem spojující orgány hrudníku, břicha a urogenitálního systému
Září - slezina, slinivka
Říjen - žaludek
Listopad - plíce
Prosinec - tlusté střevo
Těmto orgánům je třeba zejména v příslušném období věnovat více pozornosti třeba šetrnou stravou, příslušnými bylinnými čaji, zbytečně nepřetěžovat tělo a mysl negativitami. V podstatě po celý rok aspoň přiměřeně věnovat pozornost zdravému životním stylu ( pitný režim, dostatek pohybu, chodit do přírody, praktikovat třeba i meridiální cviky ap. aby se udržovala dobře průchodnost těchto drah bez energetických bloků ap.
Naučit se dobře dýchat - Všechno souvisí se vším.


Dech je klíčem ke zdraví i k vnitřnímu posunu.
Ačkoli je každý náš dech skutečným darem a poslem života, a tudíž základní hybnou sílou veškerých našich projevů a aktivit, považujeme jej za samozřejmost a běžně jej zpravidla vůbec nevnímáme. Ignorováním dechu tak prakticky nepřetržitě ztrácíme spojení se životem, ochuzujeme naše tělo i mysl nejen o životodárný kyslík, ale také o významná poselství Inteligence Života, obsažených v každém dechu.
Postupně tak dusíme, svíráme a devastujeme náš organismus, což má za následek únavu, ztrátu radosti ze života, blokády toku energií s postupným narušováním zdraví a harmonie.
Léčivá síla dechu je geniální. Vše, čeho je zapotřebí, je hluboce a pomalu nadechovat a ještě pomaleji vydechovat. Dech také můžeme zaměřovat na oslabená místa našeho těla a mysli, a nechat jej jimi vytrvale a volně protékat. S dechem můžeme ovlivňovat spoustu věcí - více v souboru článků http://poutnicicasem.blog.cz/1411/dech-je-klicem-ke-zdravi-i-k-vnitrnimu-posunu-1-cast


JEDNA ZAJÍMAVOST NA KONEC:
Podle časopisu Journal of Psychosomatic Research, "Extrémní potlačení hněvu bylo nejčastější zjištěnou charakteristikou u 160 pacientek s karcinomem prsu."
V jiném výzkumu bylo zjištěno (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11037954) : "Extrémně nízké skóre hněvu bylo zaznamenáno v mnoha studiích u pacientů s rakovinou. Takové nízké skóre naznačuje potlačení, potlačování nebo omezování hněvu. Existují důkazy, které ukazují, že potlačený hněv může být předstupněm k rozvoji rakoviny, a také faktorem progrese rakoviny po stanovení diagnózy. "


Články z tohoto blogu je možné šířit s linkem http://poutnicicasem.blog.cz/1406/organove-hodiny jako zdroje
S díky Anička
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya