EBOLU LZE LÉČIT / 1

10. srpna 2014 v 17:49 |  zdraví
Ebolu lze léčit: Čínský lék je k dispozici i u nás. Jsou zdrojem nemoci netopýři, nebo experiment k omezení populace? Skutečná "horečka" má jiné parametry
Erika Hájková vysvětluje, co je za aktuálně tak "populární" ebolou, jak ji lze léčit, a především jakého původu je kampaň, která se kolem nemoci náhle rozpoutala. "Bubák" zvaný Ebola straší již několik týdnů světovou i českou veřejnost. Naposledy jsme se mohli dočíst a doslechnout, že "ebola zamířila do Evropy" - navzdory skandálním titulkům zatím "jen" v podobě nakaženého španělského misionáře, který se za (údajně) přísných bezpečnostních opatření jede domů "léčit" (ačkoli je ebola považována za neléčitelnou). Krvácivá horečka, která v lecčems připomíná devastující "španělskou chřipku", jež drtivě zasáhla svět v první světové válce před bezmála sto lety, je tedy také evropskou realitou. Máme se jí děsit? A čím doopravdy je "horečka", která kolem viru eboly vypukla?Ebolu lze léčit
Může být mnohým: další mediální "bublinou", "výchovou obyvatelstva", které se má stát ještě vystrašenějším a poslušnějším "stádem", komerční "hrátkou" velkého farmaceuticko-zbrojařského průmyslu, nebo dalším pokusem o "redukci světové populace", prosazovanou "humanisty", jako je Bill Gates. Tento zarytý dobrodinec lidstva se mimochodem zřejmě již léta výrazně angažuje ve finanční podpoře "výzkumu" eboly v nemocnici v centru epidemie.
Každopádně je však k efektivní obraně před "horečkou" - tou skutečnou i tou mediální - dobré znát pravděpodobný původ a "účel" eboly. Vědět, jak se proti nemoci dá bojovat, či jak ji lze léčit. "Klasická" západní medicína to (nejspíš) neumí, alespoň zatím - byť, jak nás bombardují mediální výkřiky, existuje experimentální lék, momentálně přiznaně testovaný na dvou pacientech. Jsou však i jiné systémy, které následky nákazy virem eboly léčit umí, či to alespoň přesvědčivě tvrdí.
Oč jde?
O krvácivé průjmové onemocnění, jehož původcem je virus, šířící se periodicky především v západní Africe. Jeho symptomy jsou zpočátku podobné chřipce (bolest svalů a kloubů, únava, bolest břicha, ztráta chuti k jídlu). Následují průjmy, zvracení, postižení ledvin a jater.
V případě těžšího průběhu následuje krvácení: nemoc postihuje srážlivost krve, což znamená, že u pacienta se může objevit krvácení, jak v místě jakýchkoli ran (i injekčních vpichů), tak ze všech sliznic, ze spojivek, atd., nebo vnitřní krvácení, především v oblasti trávicího traktu. Nemoc se zhoršuje rychle, protože se jeho původce umí efektivně vyhnout reakci imunitního systému, a má relativně velmi krátkou inkubační dobu (2-21 dní).
Experiment, který selhal
Což ebolu - paradoxně - činí sice nebezpečnější pro nakaženého, ale méně nebezpečnou z hlediska epidemického. Ebola se - až na jeden kmen, zvaný Mayinga, jež se vyskytl v Africe v roce 1978 - většinou nešíří vzduchem a nakažený onemocní rychle. Při rychlém a vážném průběhu symptomů pak není schopen infikovat velké množství lidí.
Je právě proto ebola "experimentem, který selhal"? Nemá v současnosti sama o sobě potenciál stát se biologickou zbraní či novou světovou pandemií, protože je sice hrozivá a ve velkém procentu i smrtelná, ale "málo" nakažlivá. Navíc se virus třeba oproti chřipkovému poměrně pomalu "učí" a rekombinuje.
O jakém experimentu je řeč? Nejšířeji přijímaná teorie o původu eboly pokládá za zdroj choroby africké netopýry. Existují však i domněnky, že jde o "uměle vyrobenou" nemoc. Spekulace vzešlé ze svědectví místních obyvatel, tvrdí, že ebola sama je především biologickou zbraní a cílem jejího vývoje je patrně zisk, či kontrola populace. Či její snížení. Ať už ve válečné, nebo "mírové" době.
Nemoc z laboratoře?
Ebola se totiž šíří převážně nakaženým materiálem v nemocnicích. Nikoli jako "běžné" krvácivé horečky - vzduchem, vodou. V "epicentru" současné epidemie (a v oblasti, kde se ebola šíří) existuje nemocnice, kde je virus již roky "zkoumán" - za laskavého finančního přispění takových velikánů Nového světového řádu, jako je George Soros a Bill Gates: jak píše terapeut a novinář Ishtar Dingir na serveru The Therapy Book: "Státní nemocnice Kenema v Sierra Leone, která leží v epicentru šíření momentálního ebolového 'zemětřesení', má zajímavé nájemníky: americkou laboratoř pro výzkum biologických zbraní se stupněm biologické ochrany číslo dvě. Laboratoř je napojena na Nadaci Billa a Melindy Gatesových a Sorosovu nadaci. A předmětem zkoumání amerických vědců v laboratoři daleko od Spojených států jsou již po desítky let právě virové horečky typu eboly.
Místní občané si jsou prostě jisti, že právě laboratoř v Kenemě je skutečným původcem současné epidemie. Na Bloombergu se dočteme, jak lidé na nemocnici a policejní stanici po vypuknutí eboly házeli kameny. Tvrdí, že lékaři ebolu používají jako záminku k odběru orgánů a vraždění lidí.
Šílené sestry a biologické zbraně
"Celou věc začala údajná 'fáma', rozšířená sestrou z nemocnice. Laboratoř okamžitě prohlásila, že sestra je duševně nemocná. Klasický způsob diskreditace 'whistleblowerů'. Jak to, že v přísně střežené laboratoři s nebezpečným materiálem nechali pracovat šílenou ženu? Nejspíš byla dokonale zdravá a prostě jen příliš odvážná: řekla všem, co se děje."
Jak dále píše Dingir, ebola jako biologická zbraň by mohla být použita nejen v kontextu válečném - kde by její použití samozřejmě vymazalo poslední vzpomínku na Ženevské konvence - ale i ke slavnému "snižování světové populace", k němuž se jako k "humanistickému bombardování" přihlásil Bill Gates.
Jak si podmanit Ameriku
Jiné, poměrně hodnověrné teorie - například na serveru infowars.com - tvrdí, že současná "horečka jménem ebola" je především pokusem regulovat naše myšlení respektive obavy a strach. Ebola sama prý tak závažnou hrozbou není - byla z ní však uměle vytvořena, podobně jako jsme to viděli například u prasečí chřipky. Cílem je buď podporovat zájmy farmaceutického průmyslu, nebo ovládat společnost, pravděpodobně obojí.
"Pravidelně každých pár let se Středisko pro kontrolu a prevenci nakažlivých chorob (CDC, Center for Disease Control and Prevention, pozn. aut.) a Světová zdravotnická organizace domluví na nové 'globální hrozbě', která nás má pokud možno vyděsit k smrti. Obě organizace jsou schopny šířit bezostyšné lži, aby šířily strach a zajistily poslušnost populace. Učinily to již minimálně jednou s (prasečí) chřipkou a dělají to nyní znovu s ebolou," píše na infowars.com Dave Mihalovic.
Faktem je, že "ebolové šílenství" doprovází v Americe několik "zvláštních okolností": Prezident Obama před několika dny novelizoval nařízení, kterým je možno "zadržet" americké občany, pokud trpí "respiračními potížemi" nebo dalšími symptomy, jež se nejeví jako "běžná chřipka". Učinil tak ovšem až poté, co nechal "dovézt" do Ameriky ebolou nakažené pacienty. Shoda okolností, nebo další zadní vrátka pro zadržování "nepohodlných"?
Pokud ne, proč dotyčné nařízení vůbec novelizuje? Ebola byla již v "původním" seznamu George Bushe II. z roku 2003 a personál nemocnic, kde se pacienti nacházejí, se dušuje, že virus nemá jak uniknout. Současná Obamova aktivita přitom přichází současně s obviněním, že ebolu do USA již dávno "dovezli" uprchlíci, k nimž je ovšem administrativa současného prezidenta USA až absurdně vstřícná.
Hrátky na burze a s geny
Jenže kolem nejnovější epidemie eboly se to pozoruhodnými událostmi jen hemží. Další zajímavou "náhodičkou" je, že do eboly invetovala firma Monsanto. Přesněji řečeno, právě zaplatila zhruba 1,5 milionu dolarů společnosti Tekmira "po splnění určitých milníků". Tekmira má s americkým Ministerstvem obrany (!) podle vlastních webových stránek kontrakt na zkoumání eboly a vývoj léku (pomocí nano-lipidů) za sto čtyřicet milionů dolarů. Akcie Tekmiry s ebolovou epidemií okamžitě stouply.
Podobně, či více, nepochybně stouply akcie kalifornské společnosti Mapp Biopharmaceutical, vyrábějící drogu ZMapp, která (údajně) zachránila oba nakažené americké lékaře. ZMapp je drogou, vyvíjenou z geneticky modifikovaných tabákových rostlin již minimálně od roku 2007. Na projektu opět spolupracuje americké ministerstvo obrany (ale i zdravotnictví) a několik dalších amerických a kanadských vládních agentur.
O co tedy jde? O urychlení vývoje jedné drogy? Libérie nyní o ZMapp, který měl jít do klinických zkoušek na lidech "koncem roku 2014", přímo škemrá. Má snad být účelem celé "hry na epidemii" - mimo jiné - odzkoušet experimentální drogu na lidech - kteří jsou za to ještě vděčni? Obdobná tvrzení se vždy vynořují i kolem "epidemií" nesezónní chřipky, jako byla ta prasečí z roku 2009, a kolem očkování obecně. Je faktem, že "převoz" nakažených přes hranice je velmi jednoduchou cestou, jak z nemoci náhle udělat (podle měřítek WHO) "pandemii". A s tou už lze "finančně pracovat" mnohem lépe, než s "pouhou" epidemií kdesi v Africe.


POKRAČOVÁNÍ
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danka Danka | 10. srpna 2014 v 19:24 | Reagovat

Zrovna ráno jsem to Aničko četla. :-)

2 poutnicicasem poutnicicasem | 13. srpna 2014 v 6:49 | Reagovat

[1]:A TO URČITĚ BUDOU MASMÉDIA STRAŠENÍ LIDÍ STUPŇOVAT, A HLAVNĚ NEBUDOU LIDI INFORMOVAT OBJEKTIVNĚ VIZ: http://poutnicicasem.blog.cz/1408/hysterie-ebola-utajena-operace-v-hypnotizovanem-svete

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya