VIDEA NEJEN PRO TVOJI DUŠI / 2

5. srpna 2014 v 20:14 |  meditace
Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy jako je zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce zvýšení krevního tlaku,husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Vynechala bych teď strachy, úzkosti přecházející v těžké deprese - to je téma pro lékaře - specialistu.

Strach jako emoce je velmi snadno přenosný, například při požáru ve velkém zalidněném prostoru (v divadle apod.) se strach rychle rozšíří i na další lidi a vypukne panika. Strach až panika v lidech může vzniknout i když sledují například jen televizní zprávy. Pandemie, neštěstí byť na druhém konci světa většinu lidí rozhodí, a přitom se na to dobrovolně dívají. A mají strach co kdyby to přišlo k nám ap.

Strach se vyvíjí s věkem, od jednoduchých úlekových reakcí miminka, k reakcím na složitější situace (neznámé prostředí, nečekaný smyslový podnět). Strach se postupně mění s prožitými zkušenostmi a více se váže na představivost.

Formou strachu je i tréma, strach z neúspěchu a veřejného ponížení. Strach vrozený (strach z bouře, ze tmy, z některých zvířat) a naučený (strach ze stáří, osamělosti, ztráty zaměstnání atd.). I když některá situace nedopadne 100% podle našich představ, možná to bylo to nejlepší pro naši budoucnost. Osud pro nás může mít v záloze naopak i něco lepšího než bychom si uměli přát.

Ćastý strach o děti a o své bližní, o zdraví. Strach například o někoho blízkého který má před sebou dalekou cestu.... dochází k fantazijnímu vytváření situací… MOHLO BY SE STÁT…, a aby se třeba nestalo to nebo ono. To je hodně nebezpečné, tím se právě ty negace silně přitahují. Myšlenky mají obrovskou sílu, takže mysleme pozitivně .

Strach je jedna z nejnebezpečnějších emocí. Máme vždy dvě možnosti - poddat se jí, bát se, anebo naopak. Strachem podporujeme negativní situace v našem životě - přitahujeme je a posilujeme. Nic není tak černé jak se na první pohled může zdát. Nebojme se života.


SLUNEČNÍ ANDĚL - TRANSFORMACE STRACHUPromluva Doreen Virtue o současné energii s meditací pro uvolnění starostí:


Andělská terapie pro znovunabytí vlastní síly

Články z tohoto blogu je možné šířit v nezměněné podobě vždy s linkem http://poutnicicasem.blog.cz/ jako zdroje, případně i těch, které já uvádím jako zdroj.
S díky ♥ Anička ♥

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya