NAŠI GENOVOU VÝBAVU MŮŽEME POMOCÍ BYLINEK ÚPLNĚ PŘETVOŘIT

21. října 2014 v 14:27 |  zdraví

Milan Calábek Foto: Adam Kebrt


Naší genovou výbavu můžeme pomocí bylinek úplně přetvořit, říká Milan Calábek

Kořen čekanky, to je podle Milana Calábka recept na zářící zdraví


Co prý je pro jednoho lékem, může být pro druhého jedem. Týká se to i bylin. Aby léčily, záleží nejen na jejich účinku, ale i na naší psychice.


Epigenetická fytoterapie, kterou propaguje cestovatel a filozof Milan Calábek, je založená na fyzikálním mechanizmu. Za ním ale stojí duchovní úsilí a spirituální snaha vytvářet svůj osud.
"Nezabývá se přímým léčením nemoci, ale působením přírodních látek na umlčování nebo aktivaci našich genů, jejichž činnost nebo nečinnost nemoci způsobují. To je zcela odlišná strategie," říká Calábek.
Jak ovlivnit geny
Dlouho byli vědci přesvědčení, že náš genom rozhoduje o všem. "Existuje ještě regulační systém, který je nadřazený genomu, a to je epigenom." Jeho prostřednictvím geny zapínáme nebo vypínáme.
Čím jsme starší, tím víc na nás působí epigenetika. "Jejím prostřednictvím se můžeme perfektně přetvořit." Když naše buňky stárnou, geny jsou vypnuté. "K tomu, abychom fungovali jako v mládí, potřebujeme, aby všechny ty geny zůstaly zapnuté." A k tomu může pomoct celá řada bylin.
Není bylina, aby na něco nebyla
"Kurkuma je například úžasná bylina. Ona geny nevypíná ani nezapíná. Ona je moduluje. To znamená, že je vypíná a zapíná tam, kde je potřeba. A to je geniální. Ale pozor. Kurkuma bez pepře nefunguje. Náš organizmus ji bez něj nevstřebá a jednoduše vyloučí."
Na zázvor si musíme dávat dobrý pozor. Čerstvý může způsobit žaludeční potíže.
Čekanka zase brání žaludečním vředům. A v kombinaci se zázvorem působí zázračně. "Pozor! Čerstvý zázvor ale působí problémy. Suchý je úžasný."
Podle Milana Calábka by se měl každý muž z dálky vyhnout majoránce nebo mátě. "Je celá řada bylin, které potlačují testosteron."
Staří Číňané bylinkám rozuměli
Čínská medicína rozděluje byliny na tři skupiny. Superbyliny jako třeba žen-šen upravují koloběh energie v našem těle. Další dvě skupiny, tzv. ministři a pomocníci, působí proti bakteriím a vytvářejí ochranu. "Cenným pomocníkem je kokosový olej. Působí jako vynikající prevence."
Jak radí Milan Calábek, superbyliny můžeme užívat celý život. "Byliny z druhé a třetí řady je dobré střídat."
Připojuji ještě výňatky z článku Milana Calábka "Kořeny a křídla"
  1. výňatek
Čím se liší vaše pojetí fytoterapie od běžného bylinkářství?
Mnoho současných bylinkářů přijalo biochemické paradigma, podle kterého náš život a zdraví závisejí na správných biochemických procesech, které probíhají v hmotném těle a do kterých můžeme s pomocí chemických látek úspěšně zasahovat. Prakticky v každém novém herbáři najdeme jako to nejdůležitější chemické složení byliny, které by nás mělo léčit, ale vzhledem k jeho nepatrnému množství zdaleka ne tak účinně a dokonale jako chemické léky. Toto paradigma vychází z přesvědčení, že vesmír se sestává z obrovského množství neživých těles a život vznikl za určitých okolností z mrtvé hmoty pouze na Zemi v procesu evoluce. Evoluce ale nemůže existovat bez involuce, vzestup bez sestupu, transcendence bez imanence - z čehož vycházel nejen Plótínův novoplatonismus, ale i dnes tak populární Tibetská kniha mrtvých. Ještě i renesanční medicína byla založena na pojetí, podle nějž hmota a organismy vznikly v procesu involuce materializací kosmických sil sestupujících ze živého inteligentního vesmíru, které zároveň nesou určité informace a mají i duchovní rozměr. V současné terminologii bychom mohli mluvit o přeměně vln energetických polí na hmotné částice (e=mc2). Skutečnost, že vesmír je živý, i když život v něm není vázán na uhlík a vodu jako na Zemi, prokázal i výzkum vědců Ruské akademie věd. Anténami, kterými na Zemi přijímáme tyto kosmické energie, jsou rostliny. U nich ještě nedošlo k inkarnaci Slunce a planet v podobě orgánů jako u živočichů. Z tohoto hlediska je třeba při terapii posílit anebo omezit působení kosmických sil z určitých planet a souhvězdí, které se podílejí na utváření energetického pole člověka. Z něj pak vzniká hmotné tělo, i když podle běžných esoterických představ je tomu naopak. Fytoterapie, jak ji s Láďou Křížem učíme na naší škole, je založena na tomto prastarém předpokladu působení kosmických energií, které nám zprostředkovávají byliny, na energetické tělo nemocného. Toto energetické pole přitom můžeme přirovnat k magnetickému poli, které ze železných pilin umístěných na papíru nad ním, vytváří určitý obrazec - tělo. Konvenční medicína se pokouší přeskupit tyto železné piliny (hmotné částice), aniž by vzala v potaz jejich magnetické (energetické) pole a jeho zdroj. Zatímco energetická medicína prostřednictvím bylin působí na toto pole přímo.
O funkčnosti prastarého paradigmatu vypovídají nejen naprosto přesné diagnózy Ládi Kříže pomocí bylin, ale i jeho terapeutické výsledky a praxe studentů, kteří si tento způsob fytoterapie osvojují.

2. výňatek

Důležité rovněž je, že byliny, které bereme na určitý problém, po měsíčním užívání přestanou pomáhat a začnou působit opačně. Pokud nejde o super bylinu, kterou máme každý jen jednu a můžeme ji užívat téměř pořád.
Dotaz: Jak ji najdu?
Pozvu vás do školy, až se to budeme prakticky učit. Práce s kosmickými energiemi a studium Kosmické dimenze Bytí se ale neomezuje jen na fytoterapii. Do tohoto tematického okruhu patří i stravování, informační medicína, působení menhirů, kruhy v obilí, vliv luny…. a další obory


Celé znění článku naleznete zde
http://www.mandala-praha.cz/news/koreny-a-kridla/


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya