MERIDIÁLNÍ DÝCHÁNÍ

29. ledna 2015 v 10:54 |  cvičení na podporu energetického systému
Dá se využít v různých životních situacích - například silně stresových, velkém vyčerpání , při nemoci atd. Můžeme praktikovat i při běhání- špatně by se nám ale asi běhalo v pozici "ypsilon", takže si ji budeme udržovat jen v představě . Toto dýchání nám okamžitě zvýší kondici, protože představy podpoří tok životní energie v celém těle. Vyplývá z toho tedy, že bychom neměli praktikovat večer, protože bychom špatně usínali.

Přesněji řečeno, je to zjednodušené meridiální dýchání. Inspirací pro tuto techniku byly meridiánové cykly v knize Dr. Nadya Coattes Norman Jollyman "Jde o život". Cvičení se dá dělat i vleže, ale ve stejné pozici - v pozici "ypsilon".
Jen pro informaci - vychází se z faktu, že jinové dráhy jsou na neopálené části těla a jangové na těch, které nám sluníčko snadno opaluje.
.
Obrázek jsem si vypůjčila z http://www.eldhwen.sk

Zpočátku je třeba ruce vzpažit v magické pozici ypsilon. Máme-li nějaké zdravotní příčiny proč neudržíme ruce ve vzpažení, necháme ruce svěšené, ale v představě si udržujeme pozici rukou ve vzpažení v pozici ypsilon. Při cvičení si vizualizujme tok životní energie po meridiálních drahách tak, jak je vidíte na obrázku //, ale upravila bych správný postoj tak, aby to byla opravdu pozice YPSILON - to znamená nohy přinožené - viz obrázek:
.
Podle Číňanů život začíná od plic
1.
Zhluboka se nadechneme - nasáváme energii ze Slunce a při výdechu si představujeme, že vzduch (energie) směřuje od plic (jin) po vnitřních stranách obou rukou přes dlaně až do konečků prstů. V konečcích prstů to pak doslova zabrní.
2.
Přes konečky prstů po vnější straně rukou ( jang ), ramenními pásy, po šíji, až na vrcholek hlavy nasáváme (vdechujeme) energii ze Slunce
3.
Z vrcholu hlavy po zádech, zadních stranách stehen, lýtkách a vnějších kotnících (jangová strana) až k prstům vydechujeme energii - směřujeme ji až do středu chodidla (reflexní ploška ledvin).
4.
Středem chodidla nasáváme (vdechujeme) energii Matky Země a představou ji vedeme po vnitřních stranách nohou, pánví, břichem až do plic, načež celý postup cyklicky opakujeme, a to nejméně třikrát.
.
Když nahradíme vydechování zpěvem prastaré mantry ÓM MANI PADME HUM - vyslovuje se ÓM MANI PEME HUM, vložíme do procesu velmi účinné a pozitivní vibrace . Je-li nám zima, velkým chladem zúžené energetické kanálky (meridiány) se tímto cvičením okamžitě uvolní, což je pociťováno jako velký příliv tepla.
CVIK OPAKUJEME ZPOČÁTKU 7X

Mantra MANI PADME HUM poskytuje mocnou ochranu před zápornými vlivy všeho druhu a různými formami nemocí - což je pochopitelné, jedovaté emoce otravují i fyzické tělo.
.
.
A ještě k pozici YPSILON -

Pokud se čelem (třetím okem - nachází se mezi obočím u kořene nosu ) nastavíme ke slunci, přijímáme informace, které působí na hypofýzu a šišinku - epifýzu. Dvě malé žlázy v mozku s obrovským dopadem na náš život. Tak by se daly charakterizovat šišinka (epifýza, corpus pineale) a hypofýza. Pokud nevíte kde se nachází šišinka, namiřte ukazováky přímo za ušima směrem do středu lebky, kde se setkají, tam hluboko mezi mozkovými hemisférami má své místo. Mimo jiné funkce, ze kterých mnohé ještě nejsou probádané působí i jako měřič Světla v těle. Dělá to tak, že pomocí hypotalamu přijímá světlem aktivované informce z očí a pomocí hormonů informuje tělo a mysl o základních potřebách organizmu. Pokud bychom se podívali na šišinku pod mikroskopem, uvidíme, že tato žláza s vnitřní sekrecí je pokryta neobvyklou krystalovou strukturou, která funguje jako anténa a je vnímavá na elektromagnetickou stimulaci.

Pokud se tedy nastavíme směrem ke slunci, stáváme se "lidským rádiem", které přijímá signál ze slunce. Pokud je šišinka anténa, co je baterie? Baterie je SOLÁRNÍ PLEXUS, který je v kontaktu s celým vesmírem a slouží jako prostředník komunikace mezi člověkem a vesmírem. Solární plexus je solární baterií, která nás zásobuje energií. Pokud je solární plexus nabíjen, přijímání šišinky je znásobeno. Nejlepší je nabíjet solární plexus tím, že se postavíte na slunce v POZICI YPSILON. Starodávní Řekové a Indiáni věděli, že pozicí "Y" přijímají sluneční éterické záření. Následně sluneční světlo aktivuje srdeční čakru, probouzí naši ENERGII a také probouzí náš šestý smysl - INTUICI /zkušenost "bleskového" náhledu, pochopení nebo nápadu /. Jistě se to mnohým přihodilo a znáte to.
Takže v pozici ypsilon se můžeme slunit a běžným způsobem zhluboka nadechovat a pomalu vydechovat, nikam energii vědomě nevést - na rozdíl od předchozího návodu. Ale koncentrovat při tom pozornost na solar plexus. Zůstat v pozici dokud nemáme ruce unavené. Později můžeme zopakovat. Myslím že v zimě kdy je slunečního svitu opravdu málo, bychom měli pro tuto techniku nabírání energie využít každou slunnou chvilku / třeba i na balkoně, nebo si udělat přestávku v práci o okna ap / Ale nejideálnější je to samozřejmě v přírodě, v parku.
Tak vám přeji dostatek sluneční energie, která vám zvýší imunitu, zlepší zdraví, přidá optimismus a radost ze života.

SOLAR PLEXUS.
Článek lze šířit pouze s tímto aktivním odkazem http://poutnicicasem.blog.cz/1501/meridialni-dychani
s díky Anička
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Irena Irena | E-mail | 19. července 2017 v 12:46 | Reagovat

Z článku mám velkou radost, děkují
I.Ř.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya