ROSTLIN S ANTIBIOTICKÝMI ÚČINKY JE 6000

4. února 2015 v 19:20 |  zdraví

Přírodní antibiotika mají dlouhou historii. V Číně se používaly už ve třetím tisíciletí před naším letopočtem, říká Jiří Kuchař.

Resistencí na antibiotika se zabývají týmy vědců. Jiří Kuchař s Josefem Jonášem nabízí alternativní řešení v knize Svět přírodních antibiotik.
Podle publicisty Jiřího Kuchaře se lék na naše neduhy skrývá na obyčejných loukách. "Jsou rostliny, které nejsou napadené žádnými plísněmi a dalšími nemocemi. Jejich síla může přejít do nás."
Jiří Kuchař, publicista a zakladatel časopisu Regenerace. Rostlin s antibiotickými účinky je šest tisíc. Jejich síla může být naše. Jak stará je historie přírodních antibiotik? Co funguje na boreliózu?

Jeho kniha Svět přírodních antibiotik, kterou napsal v tandemu s Josefem Jonášem, není proti syntetickým antibiotikům. "Chtěli jsme jen říct: Tohle se vám stane, když je budete užívat. Princip knihy je ukázat, jak se účinně bránit, abychom je nepotřebovali."
V čem se podobáme?
Podle Jiřího Kuchaře se rostliny nemocem brání podobně jako my. Rostlin s antibiotickým účinkem je přes 6000. Výběr pro knihu se omezil na ty naše nejsilnější a ty, které se k nám dovážejí.
"Vycházeli jsme hlavně z vlastních zkušeností. Mistrovská bylina na záněty je celík zlatobýl a nedám dopustit na Jančův ledvinový čaj," doporučuje Kuchař.
Jak jednoduše na parodontózu? Zde je odkaz na video:

Co rostliny dokážou
Zásadní rozdíl mezi přírodními a syntetickými antibiotiky je ten, že tabletky z lékárny ničí všechny bakterie. Bez ohledu na to, jestli škodí, nebo pomáhají. "Ta zničená mikroflóra v tlustém střevě je smutná zvlášť u malých dětí."

Rostliny fungují nejen chemicky, ale působí v nich i další neviditelné síly. Bylo dokázáno, že rostliny nás pozorují a dokážou reagovat i na naše myšlenky. "Tady jsou další dimenze, na které syntetická antibiotika nemají nárok."
Incká antibiotika
Jihoamerickému stromu Lapacho říkali Inkové "strom života", protože se prý dožíval 700 let. Na rány dávali plesnivou kůru. Na peruánských tržnicích můžete vidět také Chanka piedra, nenápadnou bylinu známou jako rozbíječ ledvinového kamene.
Zázrak z Řecka
Autoři knihy Svět přírodních antibiotik chtěli ukázat svět rostlin v maximální pestrosti. "Jedinečností téhle knihy je upozornění na cist šedavý, který roste kolem posvátné hory Athos. Z čaje voní byliny a je na všechno. U nás ale neroste."
Jak se má člověk dívat na přírodní antibiotika? Jiří Kuchař má v plánu pořídit si malý skleník, kde vysadí měsíček, lichořeřišnici a další byliny. "A budu pozorovat, jestli mi zařídí absenci mšic. Co budu maximálně používat, bude výluh z kopřiv. Na podzim se můžeme sejít a já poreferuju."
Jak stará je historie přírodních antibiotik? Co funguje na boreliózu? Jaký vliv má černucha setá na aktivitu spermií? Co je medicína faraonů?


V roce 1945 se vyrobilo jen 42 kg penicilinu. Byl tak vzácný i pro vojáky, že chytali moč pacientů, aby ho z ní znovu dostali. Dnes se vyrobí odhadem 10 milionů tun. Alexander Fleming prý už v roce 1945 varoval před jeho zneužitím farmaceutickým průmyslem.
"Na rozdíl od syntetických antibiotik nebyla rezistence na ta přírodní nikdy popsána," připomíná v rozhovoru Jiří Kuchař. "A ještě se mi nepovedlo se nějakou kytkou zničit."
Podle Kuchaře funguje u každé rostliny komplex látek. Ten komplex není antibiotický, ale symbiotický. "V tom je obrovský rozdíl mezi syntetickými a rostlinnými antibiotiky," vysvětluje.

Například saponiny obsažené v rostlinách dokážou svázat vody a tuky. "Takže když jíš špenát, tak ty saponiny v něm uvolňují vápník do těla. A to je ten symbiotický účinek."


Ke studiu antibiotických účinků rostlin přivedly Jiřího Kuchaře mj. knihy Leslie Taylorové Herbal secrets of the rainforest, resp. The healing power of rainforest herbs. A pak také "zlato v hrdle": Methicilin-rezistentní zlatý stafylokok (MRSA). Zlatý stafylokok nezlikvidovatelný syntetickým antibiotikem.
Jiří Kuchař
- absolvent stavební fakulty ČVUT
- mezinárodní expert oboru hydraulika podzemních vod
- zakladatel časopisu Regenerace
- úspěšný autor knih z různých oborů: Hitlerova sbírka v Čechách, Praha esoterická, Ayahuasca aneb Tanec s bohy, Léčitelé jak je neznáte, Hořká pravda o sladkém cukru, Svět přírodních antibiotik
V rozhovoru mluví o gemoterapii. Ta využívá léčivé účinky pupenů rostlin a jejich zárodečných částí. Protože podle čínské medicíny je totiž právě v pupenech a zárodečných částech ukrytá potencionalita celé rostliny. Už pupeny "vědí", jak bude rostlina "vypadat".
Zmínil také přístroj EAV (ElektroAkupunktura podle Volla), který spojuje východní medicínu se západním pojetím využití moderní techniky. Měří akupunkturní dráhy a na základě hodnot pomáhá s výběrem vhodného homeopatického preparátu v celostní medicíně. Předsednictvo České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně pokládá metodu EAV za nevědeckou.
Problematickým byl dotaz na koloidní stříbro. Podle Kuchaře může mít tento přípravek vznikající disperzí nanočástic v destilované vodě až "pětinásobně rychlejší účinek na hojení ran".
V roce 2006 bylo ale jako lék zakázáno. V roce 2008 bylo v ČR zakázáno i jako potravinový doplněk a v roce 2010 bylo pro vnitřní použití zakázáno v celé EU. "Já ze své zkušenosti koloidní stříbrno neznám," připomíná Jiří Kuchař.

Herbář

  • Cist šedavý (Cistus incanus)
Cist je to aromatická, divoce rostoucí středomořská růže s velmi širokým antibiotickým spektrem.
  • Medvědice lékařská (Arctostaphylos uva-ursi)
Je u nás vzácný, stálezelený keř. Používá se při zánětech ledvin, močového měchýře, přiledvinových nebo žlučníkových kamenech nebo dně. Ale nejde ji používat dlouhodobě.
  • Třapatka/třepatkovka nachová (Echinacea)
Chemické látky obsažené v kořenu třapatky jsou účinnější než ty z nadkořenné části. Německo schválilo léky z třapatky pro léčbu nachlazení, infekci horních cest dýchacích, močových cest a pomalé hojení ran.
  • Celík zlatobýl / zlatobýl obecný (Solidago virgaurea)
V přírodním léčení se užívá při zánětech ledvin. Působí jako močopudný prostředek.
  • Černucha setá (Nigella sativa)
Bylina lidově zvaná černý kmín pochází z jihovýchodní Asie. Olej z ní se v medicíně faraonů používal pro zvýšení aktivity spermií.
  • Eleuterokok ostnitý (Eleutherococcus senticosus)
"Sibiřský ženšen" má být schopný snižovat obsah cholesterolu i glukózy v krvi. Jiří Kuchař ho doporučuje na léčbu boreliózy, protože stimuluje činnost centrálního nervového systému. Má antidepresivní a povzbuzující účinky. I na samčí pohlavní orgány. Zrychluje uzdravování po prodělaném infarktu a upravuje krevní tlak, dokáže u imunitního systému vybudit antivirovou a antibakteriální aktivitu. Zvyšuje aktivitu samčích pohlavních orgánů. V ČR jsou registrovány léčivé přípravky např. "Eleutherosan" a "Eleuterokok ostnitý-extrakt".


Zdroj: Wikipedie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mostecký mostecký | E-mail | 29. března 2015 v 16:54 | Reagovat

Většina sdělení naprosto nerespektuje biodynamiku živého světa.
Je nesmyslné tvrdit něco o antibiotickém působení rostlin. V 70-tých létech  nám praskla v centrifuze při 10 tis. ot/min. zkumavka se smrtelnou suspenzí, kterou jsme přeočkovávali. Šlo v podstatě o katastrofu. Dodnes je zvláštní,že nikdo z nás ani neonemocněl!
Podstatné je vyladění organizmu individua. Někdy naopak stačí velice málo a člověk a jejo obranné systémy se zhroutí. Představa,že někdo použije výše uvedené byliny a neonemocní je neskutečně hloupá a, žel i zde se chronicky opakující.
Čínská a historická medicína vždy trvala na  v y l a d ě n í  a udržení optimální vyváženosti systémů člověka. Meditací,nebo spoustou jiných technik.Pak i ty bylinky pomohou,ale dle mého názoru v systému epigenetiky popisované Milanem Calábkem.

2 Anna Anna | 30. března 2015 v 9:55 | Reagovat

Souhlasím s vámi, že je důležitá vyváženost systémů.  Sama používám pro sebe kombinaci technik - jak píšete: meditace, taky  jsou dobré cviky na pročištění meridiánů a čaker, používám  energii určitých kamenů - minerálů, zdravý životní styl atd. Žádná bylina nemůže uidělat zázrak - ale jako podpora ano. Já ty výše uvedené informace chápu tak, že přírodní antibiotika jako podpůrná v součinnosti s tím dalším zmůže hodně - a jak píšete osobní vyladění, nastavení energetického systému jednotlivce

3 Anna Bechná Anna Bechná | 30. března 2015 v 10:00 | Reagovat

a ještě dodatek k tomu co jsem výše uvedla - ten článek výše uvedených autorů je spíš pro ty, kteří o přírodních antibiotikách vůbec nevědí a polykají jen prášky z lékárny.

4 mostecký mostecký | E-mail | 30. března 2015 v 15:22 | Reagovat

Ano, skvělé, tak to bylo myšleno ! Mám za to, že lidé nejsou schopni zcela pochopit tu obrovskou sílu - sílu duchovní. Ona nemá rozměr a žádnou obecnou fyzickou charakteristiku,ale působí všeobecně,tedy i na projevy kategorie fyzikálních sil.
Cítím, že si rozumíme.

5 poutnicicasem poutnicicasem | 31. března 2015 v 9:46 | Reagovat

:-)děkuji vám Pavle

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya