LÉČITEL MEZI DVĚMA SVĚTY

18. dubna 2015 v 22:15 |  návrat k přírodě a zkušenostem našich předků
Heinz Valentin Hampejs se narodil ve Vídni. Během studia medicíny byl ze všeho naprosto unešený. Prolínalo se v něm hodně přírodních věd, fyzika, biologie, chemie a další. Když ale po získání doktorátu nastoupil na kliniku, začaly hlodat pochybnosti. Přestával si být jist, zda metody klasické medicíny mohou skutečně dát odpověď na to, co je příčinou nemocí. Co představuje pravou podstatu chorob. Co je základem zdraví a taky uzdravení. Právě tehdy začal hledat. V době, kdy nastoupil v Rakousku do nemocnice, byl ještě plný iluzí, díky existenci přírodovědeckých poznatků. Očekával, že všechny tyto znalosti z biochemie, fyziky či dalších oborů, jimiž se během studia dopodrobna zabýval, erudovaně a účelně využije. K ničemu takovému ale nedošlo. Panovaly už totiž velmi pevně rutinní, schematické léčebné programy. Předem dané, zažité terapeutické postupy, kterých se musel mladý lékař, ať už jim rozuměl či ne, ať už je uznával nebo ne, držet. V tom spočívala léčba. A to ho zásadně zklamalo.
Především, jak málo z vědy, z vědeckého bádání bylo využito v běžné nemocniční praxi ve styku s pacienty a v jejich prospěch. Očekáváním neodpovídaly ani příliš malé úspěchy klasické léčby. "Předpokládal jsem, že se budou přírodovědné principy uplatňovat v záchraně života! V souladu s bioenergií, se zdravím, ba i s nemocí. Neboť po stránce psychiatrické vlastně neexistuje žádné absolutní vyléčení. Téměř u žádné nemoci. A v neurologii taky ne. Řekněme, že nevyléčitelnost nemocí metodami klasické medicíny se týká vlastně velké části léčebných postupů. Nelze tedy, klasicky medicínsky, vyléčit cukrovku, nedá se vyléčit revmatismus. Je pouze možné udržovat je nějakým způsobem pod kontrolou. Jenže nemoc za takových okolností postupuje! Nelze vyléčit arteriosklerózu, neumíme léčit Alzheimerovu nemoc. Pomocí klasické medicíny nedokážeme vyléčit takřka žádnou chorobu. Léčebnými metodami vycházejícími z klasické medicíny se především potlačují symptomy. Když má někdo nějaký zánět, dostane na něj protizánětlivé léky. Když něco tělu chybí nahradí se to. Pokud má někdo bolesti, dostane analgetika - potlačující vjem bolesti. Pokud má člověk vysoký tlak, obdrží lék, který vysoký tlak sníží. Ale vlastně nikdy se nepřijde na příčinu, která je původcem nemoci! Z tohoto důvodu zůstávají klasické léčebné kroky postupem, který pouze symptomy potlačuje. Aniž dojde ke skutečnému uzdravení." Takové jsou názory nejen rakouského lékaře-neurochirurga Heinze Valentina, který se rozhodl studovat a žít Jižní Americe jako šamanský léčitel.

i
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mostecký mostecký | E-mail | 23. dubna 2015 v 8:34 | Reagovat

Pokud by si pan Hampejs mohl popovídat se zkušeným čínským lékařem té doby, asi by změnil názor,byť s mnoha jeho závěry s radostí a úsměvem s potleskem souhlasím.
Ano,zejména současná "vědecká,pokroková medicína" téměř výhradně JEN a JEN potlačuje symptomy, tedy příznaky nedostatečnosti těla a   ducha. Snad vyjma radikálních oborů jakým je chirurgie. Ale názor p. Hampejse je názor praktika poctivě se snažícího pomoci v těžkých chvílích všech bytostí.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya