RECEPTYJiřího Kuchaře a Josefa Jonáše na výrobu přírodních léčiv

18. dubna 2015 v 22:36 |  zdraví

Zatím co EU nám začíná ukládat v tomto směru omezení, Český rozhlas nám přichází vstříc ♥Jiří Kuchař a Martina Kociánová - Foto: Adam Kebrt


Martina Kociánová si do pořadu Kupředu do minulosti pozvala MUDr. Josefa Jonáše a Ing. Jiřího Kuchaře. Mluvili o síle přírodních antibiotik. Pro naše posluchače tu máme doplnění v podobě několika receptů.
Josef Jonáš zmínil, že hlavní problém syntetického antibiotika je ten, že jde o látku, která je pro organismus zcela cizí. To znamená, že se s ní organismus musí vyrovnávat a mnohdy se nevyrovná. Což má různé následky.
Zkuste si tedy vyrobit vlastní přírodní léčiva.Olejový extrakt z levandule
se připraví z usušených květů, kterými se zaplní láhev, zalije se olivovým olejem a uloží na tři týdny za občasného protřepání na teplé místo. Scedí se a nalije do neprůhledné lahve. Je to vynikající prostředek k masážím všeho druhu. Levandule má antibiotické, antiseptické a uklidňující účinky a povzbuzuje slinivku břišní při tvorbě enzymů. Levandulový extrakt, přidaný například do koupele nebo vmasírovaný do kůže, je vynikající při regulaci krevního oběhu, čistí pleť při vyrážkách, ekzémech a akné.
Extrakt ze saturejky
se připraví ze sušené drogy a padesátiprocentního lihu v poměru 1 : 5. Po dobu dvou týdnů se za občasného protřepání nechá macerovat v tmavé láhvi, potom se přecedí a uloží v ledničce. Tinkturu je možné užívat preventivně v množství třikrát denně deset kapek nebo při akutních stavech třikrát denně až třicet kapek. Saturejka celkově posiluje imunitu, má antibakteriální a antimykotické účinky zejména při zánětech a hojení ran. Byly dokonce zaznamenány velice dobré účinky i při pásovém oparu.


Papájová šťáva

je v Jižní Americe takřka univerzálním domácím lékem při všech druzích otrav způsobených jedovatými hady a štíry. Celkově detoxikuje, posiluje imunitu a má antimykotické působení.Po bodnutí hmyzem se na postižené místo přiloží kousek čerstvé papáji nebo se na ně nalije čerstvá papájová šťáva a nechá se působit. Na kuří oko se přiloží kousek ovoce, ovine a nechá působit přes noc. Podobně může posloužit i slupka z papáje, která je také považována za velmi cenný zdroj účinných látek.


Jak jednoduše na paradentózu?
http://www.rozhlas.cz/dvojka/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya