PÁTEŘ - INSPIRACE

5. března 2016 v 23:05 |  cvičení na podporu energetického systému
Na obrázku vidíte souvislostní vztahy mezi zdravotním stavem vnitřních orgánů a stavem páteře. Dalšími činiteli které ovlivňují stav vnitřních orgánů, celého fyzického těla včetně páteře je správná výživa a celková životospráva, režim našich dnů.

V tomto smyslu je nutné i páteř udržovat v dobrém stavu - opravdu, opravdu po celý život. Je třeba mít dostatek přirozeného pohybu, aby svaly ovlivňující stav páteře neochabovaly- zejména máte-li sedavé zaměstnání anebo naopak, musíte dlouho stávat na jednom místě. Pokud člověk nemá dostatek svalové hmoty v zádovém svalstvu, pak dochází k sesedání obratlů, plotének. Následně nedochází k dostatečnému proudění životadárné energie do těla, a to jak odspodu kostrčí, tak i odshora do hlavy, rukou, a i do zubů. Pokud neprochází čakrami a meridiány dostatek energie do těla, dochází časem k zablokování nejen pro příjem energií, ale také pro příjem vitamínů a minerálů. Vše souvisí se vším.

meridiánové dráhy:
čakry:

  • Je tedy potřeba dostatek přirozeného pohybu - chůze, a pokud možno v přírodě.
  • Doporučuji navštěvovat cvičení jógy a podobné alternativy - ale ne zrovna vždy POSILOVNY - je to silný nátlak na energetický systém, může u někoho docházet i k "potrhání" jemněhmotného ochranného obalu našeho těla -" AURY".

  • Další variantou je cvičit cviky určené speciálně pro páteř - aspoň doma. Inspiraci můžete najít v článku zde na mém blogu :
    Tento článek měl sledovanost až 20 700 čtenářů za 1 den - třeba i vás toto téma taky osloví: http://poutnicicasem.blog.cz/1302/psychosomatika-a-pater
  • Další a zajímavou metodou může být cvičení SM Systém, které taky umožňuje tělu návrat k přirozenému fungování svalového aparátu i celého pohybového systému. Jeho vliv se projevuje nejen tím, že mizí bolesti páteře, ale i kloubů. Málokdo si uvědomuje velký význam jednotlivých svalů. Jsou- li svaly, které se upínají v okolí kloubů, ve velkém napětí, táhnou části kloubů ze správného postavení. V tomto špatném postavení se pak více opotřebovává kloubní chrupavka a postupně dochází k dalším bolestivým změnám - viz 2 videa:
.
.

Další tématicky související článek na tomto blogu:


Článek můžete kopírovat pokud zachováte celý jeho link http://poutnicicasem.blog.cz/1603/pater-inspirace
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mostecký mostecký | E-mail | 6. března 2016 v 7:59 | Reagovat

Myslím, že podobných informací je stále málo. Málokdo si umí představit kolik je lidí,kteří trpí bolestmi páteře!A jek pestrá je etiologie těchto bolestí. Jak je třeba být trpělivým při těchto neinvazivních léčebných postupech!Ó jak trpěli staří Číňané a to se pohybovali a to velmi,ale jak byli a jsou vynalézaví právě v odstraňování,zmírňování těchto nepříjemných skoro likvidačních stavů. I já jsem se do tohoto kolotoče dostal. Praktická lékařka mne zahrnula tabletkami,ale ani slovo tímto,vámi podaným směrem.Sledujte pozorně ale zejména aktivně pracujte na sobě,vyplatí se to,věřte mi! Pavel

2 poutnici časem poutnici časem | 6. března 2016 v 12:29 | Reagovat

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya