VINCENTKA

25. června 2016 v 19:34 |  zdraví
Známý léčivý, ale hlavně přírodní prostředek. Možná neznáte celý rozsah léčivého působení Vincentky jako jsem jej neznala já. Většinou si ji spojujeme jen s chrapotem.
Nejznámějším z luhačovických pramenů e bezesporu Vincentka vyvěrající za kolonádou. Jako jediná ze zdejších vod se může plnit do lahví a její první plnírna byla postavena v Luhačovicích již v roce 1851. Vincentka byla podávána na císařském dvoře a ve vídeňských kavárnách. Byla zdrojem obživy zdejších vodařů, kteří ji vozili na různá místa do Rakouska a Uher.

.
Pramen byl upraven kolem roku 1680. Byl nadkryt stříškou proti dešti a říkalo se mu Hlavní pramen. V roce 1789 byl nad pramenem vybudován zděný pavilon, který měl podobu kaple uzavřené mříží. Na přední stěně byl nápis: "Nemocnému k útěše, zdravému k potěše." Roku 1792 dostal svůj nynější název Vincentka. Původní pramen měl velmi mělké jímání, proto byl mnohokrát upravován. Při výstavbě nové kolonády byla v letech 1947 - 1948 postavena současná hala Vincentky, která je 30 m dlouhá, 17 m široká a 8 m vysoká. Pramen je sveden k působivě upravené kašně a k výdejnímu pultu, kde je možné jej ohřívat.
Po druhé světové válce vznikla nová plnírna za kolonádou, tato byla v roce 1976 zmodernizována. V roce 1993 plnírnu zprivatizovala firma Helios, ale po třech letech činnost ukončila a provozy byly uzavřeny. V současné době se plněním Vincentky do lahví zabývá akciová společnost LÉČIVÉ VODY, která byla založena závěrem roku 1997, za účelem koupě a obnovení provozu plnírny Vincentky, což se po téměř dvouletém úsilí povedlo. V posledních letech společnost investuje do modernizace provozu a rozšíření kapacit. Narůstající poptávka po kvalitních produktech řady Vincentka, potvrzuje vracející se důvěru zákazníků k přírodním produktům.
Pitné kúry Vincentky
Léčivá voda Vincentka je určená k pitným kúrám, kloktání, inhalacím. Měla by se podávat dvakrát denně nalačno, v dávce 2,5 - 3,5 dcl. Pitná kůra by měla trvat 15 - 20 dní. Pije se studená nebo ohřátá. Během příští půlhodiny po pitné kůře se nedoporučuje konzumace jídla ani pití. Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech, je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetes melitus, chronické pancreatitidě.
Málokdo ví, že tato voda pomáhá regenerovat vnitřní prostředí člověka po velkých ztrátách potu (sport, těžká fyzická práce, horečnatá onemocnění), upravuje metabolismus po alkoholových excesech.

Je také vhodná jako doplněk při snaze o očištění organismu, jako cenný zdroj pro tělo nezbytného jódu a jiných důležitých minerálů. Ideálním společníkem ke skleničce dobrého vína, případně i první pomocí při kocovině. Jód je pro tělo nezbytný, jeho nadbytek však tělu neprospívá. Proto opatrně s potravinovými doplňky, minerálními a multivitaminovými přípravky. Zkrátka všeho s mírou!
Jeden doušek Vincentky postačí k uhrazení denní dávky jódu - může sloužit k prevenci zubního kazu u dětí (0, 25 l denně) a je vhodná jako přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.
.
.
Výrobky řady Vincentka:

Vincentka se již nedodává pouze ve formě vody v lahvích:

DALŠÍ PRODUKTY:
.
Vincentka Nasalis
.
.
Vincentka Nasalis z koncentrátu minerální vody z přírodního léčivého zdroje, silně mineralizované, jodové, uhličité minerální vody Vincentka, hydrogenouhličitano-chlorido-sodného typu, je určen k proplachování nosních dutin a nosohltanu pomocí proplachovací plastové konévky.
Nosní sprej
Používá se pro zvlhčení sliznice celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném zejména prachovými částicemi.
K prevenci chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rhinitidy…
Pastilky
.
.
Vincentka pastilky s ovocnou nebo bylinnou příchutí jsou doplňkem stravy. Určené pro péči o sliznici dutiny ústní a nosohltanu. Osvěžují a zvlhčují sliznici dutiny ústní. Působí příznivě při zvýšeném výskytu respiračních onemocnění (chřipky a nachlazení). Působí příznivě při zvýšené zátěži hlasivek a podporují jejich regeneraci, zejména u hlasových profesionálů.
Vincentka sirup
obsahuje 3 složky, které své účinky v sirupu spojují:
· minerální voda Vincentka z přírodního léčivého zdroje příznivě ovlivňuje vnitřní prostředí člověka. Pití samotné Vincentky® je vhodné při nachlazení a zahlenění.
· Jitrocelový extrakt s obsahem slizu, aukubinu, tříslovin a kyseliny křemičité je vhodný při kašli (podporuje odkašlávání) a zahlenění dýchacího ústrojí.
· Mateřídouškový extrakt s obsahem silic, tymolu, hořčin, tříslovin a flavonů působí příznivě na dýchací cesty, zmírňuje kašel a má antioxidační vlastnosti.

DÁLE KONCENTRÁTY
  • Vincentka Nasalis , koncentrát k proplachu nosních dutin 300ml (15 proplachů) pomocí plastové proplachovací konvičky. Přírodní, léčivý, velmi silně mineralizovaný, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité.
  • Vincentka koncentrát přísada do koupele 1000 ml
Přípravek pro přípravu minerálních koupelí. K podpoře péče o pokožku, vhodný pro zvlhčování vzduchu nebo pro použití ve vodních klimatizacích bez trysek.
Při koupání dochází k lepšímu prokrvení pokožky a tím ke zvýšené buněčné obnově. Minerály mohou zlepšit stav pokožky při kožních problémech, např. při suché pokožce nebo akné.
Při použití koncentrátu v odpařovačích vzduchu (keramické odpařovovače) nebo ve vodních klimatizacích dochází k uvolňování minerálních solí do ovzduší, což příznivě působí na dýchací cesty. Možnost použití také v saunách.
Při relaxační minerální koupeli se tělo prohřeje a uvolní a je proto vhodná pro omezování bolestivosti kloubů, při obtížích pohybového aparátu a místní únavě.
Koncentrát vzniká z přírodní léčivé minerální vody Vincentka zahuštěním.

.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya