ENERGIE VÁNOČNÍCH STROMKŮ - nepodceňujte ji

28. listopadu 2016 v 12:41 |  AKTUALIZOVÁNO
Blíží se vánoce a mnoho z nás bude kupovat vánoční stromek, který k našim vánocům už nějaké dvě století patří. I u vánočních stromů bych však energii stromů nepodceňoval. Raději bych se ji snažil využít pro vylepšení atmosféry v bytě či domě. Nezapomínejme, že energie stromku, který měří například metr a půl, může dosahovat okruhu až 5 metrů kolem sebe ( u jedlí více, u smrků méně ). A tím je dán i jeho nepopiratelný vliv ve vašem pokoji. Stromek s námi stráví obvykle tak kolem čtrnácti dní a více, což z energetického působení není zase tak zanedbatelné.


.
.
Vzhledem k tomu, že většina vánočních stromků je umístěna v obývacím pokoji, kde trávíme nejvíce času, bych bral při výběru stromku v úvahu tyto věci : zdraví členů rodiny, pracovní nasazení přes celý rok, psychické vyladění či jestli je potřeba podpořit v nás nějakou speciální vlastnost. Tři druhy stromků, které se na vánoce u nás používají si tady popíšeme. Jsou to jedle, borovice a smrk. Začneme jedlí. Jedle je strom, který dokáže regenerovat vitalitu po hektickém pracovním roce. Je vhodná pro lidi, kteří trpí blokacemi v sexuální oblasti ( ostych a sebevědomí v partnerských vztazích ). Dokáže navracet pevné zdraví pro lidi, kteří jsou dlouhodobě nemocní a vyčerpaní z nemoci. Je stromem dávající optimismus, který rozhodně do dalšího roku všichni budeme potřebovat. Jedle je také jediná z vánočních stromků, která nejvíce přitahuje duchovní bytosti k vám do domova, jako jsou duchové, andělé, víly ale také negativní jako jsou různé temné síly a bytosti. Proto také má nejsilnější účinek k léčbě. Borovici bych doporučil těm z vás, kteří trpí na průdušky a plíce. Její silice, kterou uvolňuje mimořádně dobře čistí vzduch a napomáhají při léčbě těchto potíží. Také je vhodná pro vaše roztěkané děti, u kterých potřebujete podpořit trpělivost, pečlivost a píli. Uklidňuje nervy člověka dlouhodobě stresovaného a dobře vylaďuje naši vnitřní rovnováhu. Její energie dokáže podpořit i vyladění domova podle feng-shui. Tím dokáže vylepšit a podpořit atmosféru vánočních večerů. A poslední je smrk, který je univerzálním stromem. Není nijak zvlášť výrazný, zato je však "dobrým přítelem". Vždyť mnoho zvěře v lesích pod ním tráví dlouhé zimní noci. Budete se v jeho blízkosti cítit dobře a bezpečně. Taky pro vaše děti, které mají svůj pohádkový vnitřní svět, bude smrk dobrým kamarádem k jejich rozmluvám. Může se stát, že si děti s vánočním stromkem budou dlouhé minuty "povídat". Smrk je stromem, který bude svou magickou silou chránit rodinu před zlem, nepřízní osudu a nemocemi. Tím že dokáže ochraňovat před těmito vlivy, oproti jedli k vám nepustí žádnou s magických bytostí. Jeho energie je vyvážená a dá se používat bez obav po dlouhou dobu. Doufám, že vám má drobná rada pomůže lépe s výběrem vhodného stromku.

.
zdroj: textEnergie stromů - pro lidi co dokáží svět vnímat i jinak
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 28. listopadu 2016 v 13:30 | Reagovat

Krásné povídání. Já jsem v tomto směru velmi pověrčivá, že se nemá v rodině měnit druh stromku.Důvod:někdo z rodiny odejde v následujícím roce.Moje maminka získala od přítelkyně krásnou jedličku,vždy jsme oblékali smrček.Jen podotkla,že se to nemá, ale stromek byl nádherný.V květnu  dalšího roku maminka onemocněla a v říjnu navždy odešla.Má kolegyně prožila to samé,jen maminka odešla ze světa dobrovolně.Jana.

2 poutnicicasem poutnicicasem | 28. listopadu 2016 v 13:46 | Reagovat

[1]: Je mi to ze srdce líto. Já takové zkušenosti nemám - a mívala jsem různé vánoční stromky. Je ale na každém jak se rozhodne ♥

3 Jarka Jarka | E-mail | 28. listopadu 2016 v 23:00 | Reagovat

Článek pěkně popisuje, jak který stromek dodává energii. Je pěkné a příjemné mít v místnosti ten ,, svůj," který je našemu srdci nejblíže. A také je to pěkný pocit, že máme kousek přírody i v zimě doma.
Povídání paní Jany je velmi smutné, ale myslím si, že to byla spíše souhra náhod.Stromkům bych to nepřisuzovala.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya