KURKUMA

14. listopadu 2016 v 14:48 |  AKTUALIZOVÁNO
.
Dodnes se kurkuma využívá pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky, snižuje citlivost na bolest. Léčí otoky, pohmožděniny, výrony, nehojící se vředy, napomáhá při léčbě akné a jiných onemocnění kůže. Zmírňuje záněty kloubů, zklidňuje bolesti při revmatické artritidě. V těchto případech se přikládá i ve formě obkladů. Dva dny po aplikaci kurkumového obkladu zůstává pokožka žlutá, tak se nepolekejte. Působí zde podobně jako nesteroidní protizánětlivé léky, a to bez jejich nepříjemných vedlejších účinků.
Kurkuma podporuje funkci vnitřních orgánů, povzbuzuje trávení a pročišťuje krev, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a ochraňuje tak před vznikem infarktu a mozkové mrtvice. Kladně působí i na psychiku člověka. Tlumí rovněž aktivitu některých bílkovin, které stimulují růst nádoru. Protože posiluje funkci jater, léčitelé ji doporučují při onemocnění hepatitidou C. Snižuje také tvorbu krevních sraženin a tím brání vzniku infarktu a cévní mozkové příhodě.
Je důležitou léčivou rostlinou dnešní doby - protože působí jako přírodní antioxidant. Kurkumin je dokonce klíčovým prvkem některých antioxidačních preparátů, které se užívají k pročištění a uzdravování organismu.
*
O kurkumu a její účinky se v posledních letech začali zajímat a také je zkoumat i vědečtí experti. Nejnovější studie ukázala překvapivá zjištění, že kurkuma napomáhá léčbě a je i prevencí některých druhů rakoviny. Například rakoviny tlustého střeva a prostaty a dětské leukémie. Velký význam může mít i v léčbě lidí s Alzheimerovou chorobou.
To vše dokazuje výzkum provedený v Indii, kde jsou kurkuma a kari používané každodenně téměř ve všech recepturách. Uvedené choroby jsou v této oblasti zaznamenány v několikanásobně menším počtu, než například v USA. Kurkuma je v tomto směru tedy velkou nadějí v medicíně.
.
CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE: http://poutnicicasem.blog.cz/1503/kurkuma
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mostecký mostecký | E-mail | 14. listopadu 2016 v 14:54 | Reagovat

Jak již jsem se vyjádřil,skvělé! Přečíst celý článek a poznámku Milana Calábka si vytesat do mozkových struktur.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya