Co se stane v mozku, pokud každý den sníte jednu kyselou okurku?

19. prosince 2016 v 8:05 |  zdraví

.
Věděli jste, že přirozeně kvašené kyselé okurky, mohou hrát roli v pocitu, že máte dostatek štěstí? Okurky a další fermentované potraviny mají schopnost zmírňovat úzkost - působí jako anxiolytické činidlo.

Neurózy a úzkosti lze tedy zmírnit konzumováním okurek a kvašených přísad, jako je např. kysané zelí.

Výzkumník Matthew Hilimire zkoumal tento efekt na College of William & Mary. Výsledky výzkumu poukázaly na významné snížení sociální úzkosti a neuróz u jedinců, kteří denně konzumovali fermentované složky.

Kromě toho vědci potvrdili, že zdravý žaludek vede ke zdravému mozku. Ve skutečnosti se podporou serotoninu v těle, zvyšuje hladina pocitu štěstí, čímž je podporováno správné myšlení a dochází ke snížení pocitu zkreslené úzkosti. Mozek na úzkost zkrátka nemá čas. Podívejte se na video pro podrobnější vysvětlení tohoto fascinujícího spojení mezi fermentovanými potravinami, zdravou myslí i žaludkem.
.
Video Probiotika 101: Výhody fermentovaných potravin

zdroj: http://farmazdravi.cz/
http://farmazdravi.cz
.
.
Můj dodatek:
Takže zdůrazňuji - přirozeně kvašené okurky a zelí, ne nakládané a sterilované. Zkvasit můžeme nejen okurky a zelí, ale jakoukoliv jinou zeleninu, čímž se rozšíří i spektrum prospěšných látek. Zkvašená zelenina má ozdravné účinky v širším měřítku, nejen v mírnění neuróz a úzkostí. Viz následující odkaz s recepty a dalšími informacemi:
.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mostecký mostecký | E-mail | 19. prosince 2016 v 8:36 | Reagovat

Lze se s úspěchem domnívat,že badatel Matthew zajisté že z USA byl nejen při tomto výzkumu chronicky přecpán kyselými okurkami.

2 poutnicicasem poutnicicasem | 19. prosince 2016 v 9:01 | Reagovat

[1]: při používání těchto probiotik  je užitečná pravidelná každodenní dávka - 1 porce stačí. Ale při zvýšení činnosti štítné žlázy je třeba opatrnost, opravdu minimální dávka - třeba 1 lžíce 2 x týdně.  A pane Mostecký, já taky nejsem pro amerikanismus. Lidé, co něco umí a jsou přínosem v jakémkoli oboru - tam mi nezáleží na národnosti. Tím samozřejmě nechci říct že badatel Matthew je kapacita, ale musela bych si vymyslet jiné jméno aby nebylo zřetelné že je Amík.A to nemůžu, musím uvést jméno které je uvedeno v článku. :-)

3 mostecký mostecký | E-mail | 19. prosince 2016 v 9:15 | Reagovat

Jistě,viděl jsem machry v nemocnici v N.Y.(Jewish Hospital),ale také "převazovnu" kdesi v Georgii. Jde mi jen o parafrázi na hesla typu: "S U.S.A. na věčné časy a nikdy jinak"!Myslím, že jste to pochopila dobře. P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya