Filmy: IL MARE , ŠŤASTNÉ A VESELÉ, MANŽEL PANÍ IYEROVÉ

19. prosince 2016 v 8:25 |  filmy

Il MARE, "Moře", dům u jezera.

http://www.tarak.cz/il-mare/

O Vánocích roku 1999 se odsud stěhuje mladá dabérka dětských pořadů, Eun-joo. V poštovní schránce nechává novému vlastníkovi vánoční pohlednici, v které ho prosí, zda by jí případnou opožděnou poštu neposlal na její novou adresu. Vánoce 1997. Čerstvě dostavěné Il Mare hostí svého prvního obyvatele, architekta Sung-hyunga. Ten nachází ve své poštovní schránce vánoční přání datované rokem 1999. Píše mu jakási Eun-joo a prosí ho o vyřešení problému s poštou. Jihokorejský snímek Il Mare inspiroval později americký remake "Dům u jezera" se Sandrou Bullock a Keanu Reevesem v hlavních rolích.ŠŤASTNÉ A VESELÉ

http://www.tarak.cz/stastne-a-vesele/

Tento film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914. Když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů. Přišly Vánoce, sníh a spousty balíčků od rodin a armády. Ale překvapení nečekalo uvnitř dárečků, které ležely ve francouzských, skotských a německých zákopech. Tu noc jedna významná událost změnila osudy čtyř postav: skotského kněze, francouzského lajtnanta, výjimečného německého tenora a té, kterou miloval, nádherné dánské sopranistky. Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli.

MANŽEL PANÍ IYEROVÉ

http://www.tarak.cz/manzel-pani-iyerove/

.
Děj filmu začíná na malém autobusovém nádraží kdesi v horách na severu Indie, odkud se příbuzní, přátelé a turisté vydávají na jih. Cestující přeplněného autobusu představují průřez indického života - naleznete zde muslimy, sikhy, hinduisty, vyšší a nižší kasty, střední třídu i chudé. Většina cestujících se nedokáže domluvit svými domorodými jazyky, a tak prakticky všechny dialogy probíhají v angličtině. Dvě ústřední postavy - Rádža Chowdhary, muslimský fotograf žijící na volné noze, a paní Mínakší Iyer, brahmanská žena cestující se svým dítětem za manželem, by se nikdy za normálních okolností nesetkali, ale nyní si musí vzájemně pomoct během vlny etno-náboženského násilí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya