MERIDIÁLNÍ DÝCHÁNÍ

30. ledna 2017 v 10:41 |  AKTUALIZOVÁNO
AKTUALIZOVÁNO 30.1. 2017
.
Dá se využít v různých životních situacích - například silně stresových, velkém vyčerpání , při nemoci atd. Můžeme praktikovat i při běhání- špatně by se nám ale asi běhalo v pozici "ypsilon", takže si ji budeme udržovat jen v představě . Toto dýchání nám okamžitě zvýší kondici, protože představy podpoří tok životní energie v celém těle. Vyplývá z toho tedy, že bychom neměli praktikovat večer, protože bychom špatně usínali.
Přesněji řečeno, je to zjednodušené meridiální dýchání. Inspirací pro tuto techniku byly meridiánové cykly v knize Dr. Nadya Coattes Norman Jollyman "Jde o život". Cvičení se dá dělat i vleže, ale ve stejné pozici - v pozici "ypsilon".
Jen pro informaci - vychází se z faktu, že jinové dráhy jsou na neopálené části těla a jangové na těch, které nám sluníčko snadno opaluje. sluníčko snadno opaluje.
.

Obrázek jsem si vypůjčila z http://www.eldhwen.sk
Zpočátku je třeba ruce vzpažit v magické pozici ypsilon. Máme-li nějaké zdravotní příčiny proč neudržíme ruce ve vzpažení, necháme ruce svěšené, ale v představě si udržujeme pozici rukou ve vzpažení v pozici ypsilon. Při cvičení si vizualizujme tok životní energie po meridiálních drahách tak, jak je vidíte na obrázku //, ale upravila bych správný postoj tak, aby to byla opravdu pozice YPSILON - to znamená nohy přinožené - viz obrázek:

- ODKAZ NA CELÝ ČLÁNEK:
.Podle Číňanů život začíná od plic
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya