"VYKAŠLETE SE NA KAŠEL"

9. února 2017 v 20:17 |  zdraví

Přírodní léky proti kašli

Chladné počasí s sebou přináší různé zdravotní komplikace, nachlazení, rýmu, bolest v krku a v neposlední řadě také kašel. Při jeho léčbě se můžete s klidem svěřit do rukou přírodě, triky našich babiček totiž fungují i dnes.

Existují dva typy kašle, první je dráždivý suchý kašel, který nejčastěji vyvolává podráždění, prach a cigaretový kouř nebo alergie, ale také zánět horních cest dýchacích. V takovém případě se ale postupem času přeměňuje v druhý typ, tzv. mokrý kašel. Při něm vykašláváme hlen a tím se krk čistí od infekce a bakterií.
Rychle to nejde
Rychle se zotavit z kašle je prakticky nemožné, běžný kašel doprovázející nachlazení nebo přetrvávající po nemoci může trvat dva týdny až měsíc. Tělo si s ním podle odborníků ani za pomoci medikamentů neporadí o moc dříve, je zapotřebí mu dát čas na zotavenou. To ale neznamená, že máte problém nechat být a nenavštívit lékaře. Medikamenty, jako jsou antibiotika, si poradí s infekcí a vyléčí zánět v těle, se samotným kašlem si ale nejlépe poradí příroda a vaše tělo samo.
Vincentka s teplým mlékem na suchý kašel
Suchý kašel je velice vyčerpávající a namáhá hlasivky natolik, že budou potřebovat dovolenou. Vyzkoušejte zaručený recept na elixír proti bolestivému kašli, který připravíte z Vincentky, horkého mléka a medu, a který zklidní váš krk. Mléko podporuje tvorbu hlenů, kašel tak bude méně bolestivý a bakterie nabalené na hlen se dostanou snáze z těla. Pokud už ale máte mokrý kašel, tento elixír se nedoporučuje, aby nedošlo k přílišnému zahlenění.
,
přejdi na sesterké stránky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya