JAK BEZ NÁMAHY VYFOUKNOUT VELIKONOČNÍ VAJÍČKO

7. dubna 2017 v 10:43 |  velikonoce
.
Vyfukování vajíček patří v domácnosti k velmi neoblíbeným činnostem. Obvykle jím bývá pověřena hlava rodiny, která za neustálého remcání obvykle vyprázdní dva až tři kousky a poté se dožaduje svačinky na posilněnou. Vyfukování jednoho plata vajec se tak může protáhnout na celé odpoledne. Stačí ovšem znát pár jednoduchých triků a vyfukování vajíček zvládnou snadno i třeba čtyřleté děti (osobně vyzkoušeno).

Co je potřeba

  • vejce (libovolný počet)
  • kulatý jehlový pilník nebo jehla
  • špejle
  • miska

1
Než propíchneme dírku Vajíčko dobře omyjeme v jarové vodě a důkladně osušíme. Pokud najdeme na skořápce červené razítko, jemně ho smyjeme s pomocí tekutého písku a houbičky a teprve poté omyjeme. Připravíme si všechno potřebné. Hlavně miska na vyfouknutý obsah je důležitá. Jakmile totiž do vajíčka uděláme dvě dírky, začne jeho obsah pomalu samovolně vytékat a při shánění misky bychom si doma udělali pěkný svinčík.
2
Propíchnutí dírky Na propichování dírky se nejlépe hodí kulatý jehlový pilník, ale pokud ho stejně jako já nemáte, dobře vám poslouží i obyčejná jehla nebo špičaté nůžky. Bude to sice trošičku pracnější, ale ne o moc. Špičku vajíčka (pěkně uprostřed) opatrně narušíme ostrým hrotem, nejlépe jemným oťukáváním. Vzniklou dírku poté velmi opatrně rozšíříme tak, že špičku námi zvoleného nástroje pomocí pomalých otáčivých pohybů protlačíme dovnitř. Dáváme pozor, aby na skořápce nevznikly vlasové praskliny, které by mohly při vyfukování zapříčinit její rozpadnutí (a nepořádek po celé místnosti). Stejný postup opakujeme na druhém konci. Pozor! Čím menší je dírka, tím jde vyfukování hůř, takže jestliže s vyfukováním teprve začíná, udělejte ji trochu větší. Na druhou stranu menší dírka vypadá efektněji a dá se snadno zakrýt zdobením.
3
Uvolnění obsahu Může se to zdát jako nepodstatná banalita, ale díky tomuto jednoduchému kroku se z vyfukování vajíčka stane záležitost trvající pouhých několik vteřin. Do vajíčka jednoduše zastrčíme špejli a trochu s ní uvnitř zamícháme. Tak se naruší blanky obklopující bílek a vyfukování půjde líp. Jestliže máme dírky hodně malá, použijeme třeba špízovou jehlu. V případě, že máme vajíčko větší, vyplatí se s ním ještě navíc trochu zatřepat.
4
.
Vyfukování Takže, a to je důležité, k vajíčku nejprve čichneme, to pro případ, že bychom měli tu smůlu a narazili na nějaké zkažené. Jestliže jsme vytvořily dírky nestejně velké, budeme foukat do té menší. Vajíčko přiložíme k ústům (z pochopitelných důvodů nad miskou), těsně ho obemkneme rty a foukneme. Ne prudce, spíš táhle a vytrvale. Klidně na několikrát. Nejprve se objeví bílek a blanky a nakonec žloutek. Na závěr ještě vajíčko důkladně profoukneme, aby se dokonale vyprázdnilo.
5
Čištění
Vyfouknuté vajíčko stačí jednoduše ponořit do misky s čistou vodou, tak aby se nějaká dostala i dovnitř. Vajíčkem pak důkladně zatřepeme, zbylou vodu vyfoukneme a máme hotovo.


.
zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya