ČERNÝ BEZ - MAGIE NAŠÍ PŘÍRODY A SKVĚLÉ ENERGIE

30. května 2017 v 16:32 |  AKTUALIZOVÁNO
S tímto stromem se setkáváme na zahradách, na okraji lesů, v polích - zkrátka patří k naši přírodě odjakživa a rozhodně stojí za větší pozornost. Zvláštní je fakt, že bez začíná kvést už v květnu a kvete až do svátku Jana Křtitele, což už samo o sobě dává tušit magické schopnosti tohoto stromu. Svatojánská noc je známá nám všem, právě z důvodu své úžasné noční energie v přírodě. Další zajímavou indicií je fakt, že už staří Keltové věřili, že v dny, kdy svět začal být špatný a zlý, se víly lesa ukryly právě do bezu. Byl to posvátný strom druidů a byl zasvěcen právě letnímu slunovratu.

Sami si můžete vyzkoušet jeho sílu. Když se postavíte v den letního slunovratu pod jeho větve v klidný podvečer, ve chvíli kdy začnou padat mlhy, měli byste vidět skřítky stejně jako byste stáli v magickém kruhu z hub.
.
.
Od středověku je pak opředen dlouhou řadou pověr, jako např. že v bezu sídlí duchové, kteří se mstí za zlo, které někdo spáchal v blízkosti právě jejich stromu. I z tohoto důvodu si naši předkové vysazovali bez ke svým chalupám a stodolám. Říká se, že uvnitř keře žijí duchové i čarodějnice, proto poraněné dřevo "krvácí rudou mízou". Bezové hůlky se používají k vyhánění zlých duchů (koho v domácnosti trápí, může vyzkoušet) a také vyhánějí zlé myšlenky v případě, že se kouzelnou hůlkou dotknete hlavy, ale jemně. Zlé duchy z hlavy nevyženete velkou ránou, i když někomu možná ano. Hra na píšťalku z bezového dřeva přivolává bezové víly, které rády poslouchají a taktéž hra na tuto flétnu vytváří kolem vás magickou sílu, magický kruh. Taková flétna může sloužit stejně dobře jako magická hůlka. Nošení bezinek chrání před zlem a negativními silami všeho druhu.

Těhotné ženy mají líbat bezový keř, aby zajistily děťátku šťastnou budoucnost. Do bezového keře prý nikdy neuhodí blesk a křížek z bezového dřeva se dává do rakve zemřelým. Bez se používal při pohřbívání do mohyl ve staré Británii....
CELÝ ČLÁNEK:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 31. května 2017 v 16:30 | Reagovat

Wow, tak tohle fakt čtu poprvé a něco musím zkusit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya