VIDEO: „Hej, Slované!“

8. května 2017 v 17:40 |  Kde domov můj ?
Video: "Hej, Slované!". A "Hymna ruských Slovanů"
.
Ve dnech, kdy se situace z doby před WW2 opakuje jako přes kopírák (a kdy v těchto dnech opět posloucháme o oslavách konce války v Plzni a o americké armádě jako o osvoboditelce od fašismu) a kdy německý vliv v Evropě opět sílí a to na pozadí ústupu vlivu anglosaského natolik, že .Juncker svůj nedávný projev pronesl ve francouzštině s tím, že angličtina ztrácí význam (nic proti tomu, otázka ovšem je, kdy ji v Evropě nahradí němčina), vložila jsem úvodní video, ke kterému náleží tento text, cituji:
Hej, Slované je hymnická píseň věnovaná všem Slovanům. První verze textu vznikla v roce 1834 pod názvem Hej, Slováci. Melodie je odvozena od Mazurku Dąbrowskiego, který je až od roku 1926 polskou hymnou. Píseň sloužila jako hymna všeslovanského hnutí, jako státní hymna Slovenského státu a později i Jugoslávie. Slovensky se píseň nazývá Hej, Slováci nebo také Hej, Slovania, česky Hej, Slované, srbsky Хеј, Словени (Hej, Sloveni), makedonsky Еј, Словени (Ej, Sloveni), chorvatsky Hej Slaveni, bosensky Hej Slaveni, slovinsky Hej Slovani, polsky Hej Słowianie, bulharsky Хей, Славяни (Chej, Slavjani) a rusky Гей, Славяне (Gej, Slavjaně).

Video - Všeslovanská hymna Hej Slované :

..
Ale teď to hlavní:
Píseň napsal slovenský kněz, básník a historik Samuel Tomášik během své návštěvy Prahy v roce 1834. kdy byl velmi pobouřen tím, že němčina je v ulicích Prahy slyšet mnohem více než čeština. Zapsal si do deníku:
"… Pokud matička Praha, perla západního slovanského světa, se začíná ztrácet v německém moři, co asi čeká Slovensko, mou drahou vlast, pro kterou je Praha zdrojem duchovní kultury? Zatížen touto myšlenkou, vzpomněl jsem si na starou polskou píseň "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". Tato známá melodie vyvolala v mém srdci vzdorné "Hej, Slovaci, ešte naša slovenska reč žije"… Běžel jsem do svého pokoje, zapálil svíci a tužkou napsal do svého deníku tři verše. Píseň byla hotova v okamžiku. " Zdroj a text písně v různých jazycích zde
Tolik k úvodnímu videu.
A vkládám ještě "Hymnu ruských Slovanů", kterou jsem sice dohledala s polskými titulky, což je vzhledem k polsko-ruským vztahům paradox, ale jako mnohem podstatnější by v tomto případě měl být vnímám ten fakt, že už za první světové mnoho vojáků Rakouska-Uherska přebíhalo na ruskou stranu "jen" proto, že odmítali bojovat proti Slovanům…
V hymně jsou mimo jiné slova o tom, jaká to moc Slovany rozdělila tak, že i Bělorusové a Ukrajinci stojí proti sobě a myslím, že ta jsou dnes aktuálnější, než kdykoliv jindy. Ale že nakonec, jako už nejednou v minulosti, bude opět platit, že tak jako je neporazitelné Rusko, tak jsou neporazitelní i Slované, jichž je Rusko sjednotitelem a zachráncem (a ne náhodou Marx Slovany nazval "vzpupnou verbeží, kterou vyhladí jedině válka" - jen s tou verbeží se mýlil, protože verbeží jsou ti, pro jejichž zájmy svou ideologii vytvořil).

Video Hymn Ruskich Słowian - napisy PL :

.
Vložená videa i text mohou vyznít xenofobně, kdyby - kdyby ovšem historie v minulosti už několikrát nepotvrdila, jak moc Slované leží světové moci (GP) v žaludku. A že je stále více zřejmé, že je to především proto, že od dob, kdy Chazarská říše utrpěla porážku od slovanského-ruského národa, nejde o nic jiného, než o to, jak slovanský-ruský národ pokořit (zlikvidovat na způsob amerických Indiánů a ala Hitler) a jeho území (zdroje) ovládnout. A v současné další vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů, tedy opět o osud ruského národa a Ruska. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem již nejen fašizované, ale i islamizované …. Ale tentokrát tak, že jde doslova o osud světa, proto větu, která se objevuje v závěru každého videa V.V.Pjakina "Zahyne-li Rusko, svět zahyne s ním" lze podat i jako "Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi".
Ač se následující video může jevit jako propagační (a sama v něm vše neberu), přesto v něm vidím tolik pravdy, že i to považuji za vhodné ke vložení:

Video Sláva slovanům! (Wowa RusAk) / České:

https://www.youtube.com/watch?v=ALMs_3Nxvzw.

.

zdroj: http://aeronet.cz/news/


http://poutnicicasem.blog.cz/1705/video-hej-slovane 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marie lněničková marie lněničková | E-mail | 30. května 2017 v 23:46 | Reagovat

Jste jeden z prvních,který mne provázel při objevování ezoteriky, o to větší radost mám, že se v dnešní tak významné době pro lidstvo zajímáte slovanstvím. Děkuji......

2 poutnicicasem poutnicicasem | 31. května 2017 v 11:32 | Reagovat

[1]: Taky děkuji - doba je jaká je a je tedy třeba vracet se ke kořenům a hlídat si je ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya