MERIDIÁLNÍ DÝCHÁNÍ

19. července 2017 v 12:27 |  AKTUALIZOVÁNO
Dá se využít v různých životních situacích - například silně stresových, velkém vyčerpání , při nemoci atd. Můžeme praktikovat i při běhání- špatně by se nám ale asi běhalo v pozici "ypsilon", takže si ji budeme udržovat jen v představě . Toto dýchání nám okamžitě zvýší kondici, protože představy podpoří tok životní energie v celém těle. Vyplývá z toho tedy, že bychom neměli praktikovat večer, protože bychom špatně usínali.
Přesněji řečeno, je to zjednodušené meridiální dýchání. Inspirací pro tuto techniku byly meridiánové cykly v knize Dr. Nadya Coattes Norman Jollyman "Jde o život". Cvičení se dá dělat i vleže, ale ve stejné pozici - v pozici "ypsilon".
Jen pro informaci - vychází se z faktu, že jinové dráhy jsou na neopálené části těla a jangové na těch, které nám sluníčko snadno opaluje.
Zpočátku je třeba ruce vzpažit v magické pozici ypsilon.
Y
Máme-li nějaké zdravotní příčiny proč neudržíme ruce ve vzpažení, necháme ruce svěšené, ale v představě si udržujeme pozici rukou ve vzpažení v pozici ypsilon. Při cvičení si vizualizujme tok životní energie po meridiálních drahách tak, jak je vidíte na obrázku //, ale upravila bych správný postoj tak, aby to byla opravdu pozice YPSILON - to znamená nohy přinožené - viz obrázek:
Podle Číňanů život začíná od plic
1.
Zhluboka se nadechneme - nasáváme energii ze Slunce a při výdechu si představujeme, že vzduch...

.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya