STŘÍPKY 1

26. července 2017 v 17:43 |  střípky
.
.
.
Je zaslepenost odsuzovat to, o čem jsi jen letmo slyšel, a co dobře neznáš.
.
"Hluboké vody zřídka bouří - a tiše žijí lidé moudří."
.
Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu
Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést
Kráčej vedle mne a buď můj přítel.

Když v našem životě není nikdo "důležitý", můžeme buď být osamělí, anebo si užívat svobody, kterou samota přináší.
Jsi- li sám, nejsi sám, jsi jednoduše osamělý - a mezi osamělostí a samotou je obrovský rozdíl. Když jsi osamělý, pak myslíš na druhé, chybí ti.Osamělost je negativní stav.Máš pocit, že by to bylo lepší, kdyby tu někdo byl s tebou - tvůj kamarád, manželka, matka, tvůj milý, tvůj manžel.
Osamělost je absence druhých. Samota je přítomnost sebe samého. Samota je velmi pozitivní. Jsi tak naplněn přítomností, že ji můžeš naplnit celý svět a nikoho jiného nepotřebuješ.
.
Minulost, přítomnost, budoucnost nejsou skutečným rozdělením času, jsou rozdělením naší mysli.Proč lpět na minulostí - už tu není, takže pláčeš nad rozlitým mlékem. Co bylo, bylo ! A neulpívej ani na přítomnosti, i ta běží a brzy se stane minulostí. Neulpívej na budoucnosti- na nadějích, představách, plánech na zítřek - protože zítřek se stane dneškem, a pak i včerejškem. Všechno se stane včerejškem. Lpění přináší jen utrpení.
.
Když je naše bolest obzvlášť hluboká, můžeme se ji dokonce pokoušet ukrýt i před sebou samými. Stáváme zamrzlí a rygidní, protože hluboko uvnitř víme, že k tomu, aby se bolest znovu uvolnila a začala námi proudit, stačí jedna malá trhlina v ledu.
Jedině slzy mají tu sílu rozpustit led. Plakat je v pořádku a vy nemáte nejmenší důvod, abyste se za své slzy styděli. Pláč nám pomáhá pustit se naší bolesti, umožňuje nám být citlivý sami k sobě a podporuje uzdravování.
.
Hvězdy, skály, stromy, květiny a ptáci jsou v tomto tanci života všichni našimi bratry a sestrami. My lidé na to často zapomínáme a s vírou, že vše co potřebujeme, si musíme vybojovat, sledujeme jen své osobní zájmy. Pocit oddělenosti je však jen další iluzí, kterou zplodili naše omezené předsudky.
.
..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Od počátku až do konce, musel poutník projít po
úzké cestě i když někdy vedla přes skály a dokonce i údolím smrti.
Přesto se dala vždy, byl-li poutník pozorný, rozpoznat od všech odboček
kvůli usnadnění cesty, které vždy vedly do záhubyJohn Bunya