SYNCHRONICITA aneb shody okolností mají vždy svůj důvod.

13. září 2017 v 17:41 |  vývoj vědomí
.
A)
Možná jste zažili nějakou nepředvídanou událost a pomysleli jste si: "Bože! Jaká náhoda!" nebo spíše "Takové příhody by mě raději mohli obcházet…"
No, nebudou Vás obcházet, protože každá jedna náhodná událost nám přináší určité poselství. Ve skutečnosti neexistují žádné náhody - existuje jen synchronicita a vše se děje z nějakého důvodu. Pravdou je, že všechno v našem životě souvisí se vším ostatním. Z minulosti, přes přítomnost, do budoucna - každá jedna náhoda či událost, se kterou se setkáme, jsou vzájemně propojeny. Bez ohledu na to, jaké se nám zdají být události významné či bezvýznamné, všechny jsou synchronně spojeny. Ať už prožíváme úžasný den a všechno jde "jako po másle" nebo zažíváme těžké chvíle a "stávají se nám špatné věci", vesmír nám vždy chce předat nějaké poselství. Setkání lidí či události, které se stanou v ten pravý moment, nejsou nic jiného než SYNCHRONICITA.
.
Už jste slyšeli rčení "Když je žák připraven, učitel se objeví"?
.
Toto rčení zcela vystihuje podstatu synchronicity. Kdykoliv jsme vnitřně "synchronní" s něčím, po čem opravdu toužíme, je větší pravděpodobnost, že se naše touha nakonec naplní.To je také důvod, proč se podobní lidé "náhodou" setkají. Pravdou však je, že podobní lidé jsou "naladěni" na stejnou frekvenci a synchronicita udělá vše, co je v její moci, aby se tito lidé setkali.

Zřejmě si kladete otázku: "Je možné, abych si sám/sama vytvořil/a synchronicitu?" No, synchronicita nejlépe vychází vstříc těm, kteří v ni věří. Pro začátek je tedy nejlepší, pokud v synchronicitu začnete věřit a přestanete říkat, že každá událost je jen náhodou.Důvodem je, že když o všem tvrdíme, že je to náhoda, vysíláme vesmíru slabý duchovní signál. A ten je pak v protikladu k silnému signálu, který nám vysílá vesmír tím, že synchronizuje všechno kolem nás. Když začneme synchronicitě rozumět a začneme vidět věci ne jako běžný člověk, ale jako někdo, kdo věří zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení s naší vlastní vnitřní synchronicitou. To nakonec povede k tomu, že se nebudeme muset příliš snažit aby se staly věci či události, po kterých toužíme. Zkrátka, budeme jen věřit že se věci stanou, a potom je necháme aby se udály, aniž bychom vyvíjeli jakékoliv úsilí.
Synchronicita je přesně jako zrcadlo. Pro cokoliv se upřímně rozhodneme nebo čemukoli upřímně věříme se nám v tomto zrcadle odrazí zpět.
To znamená, že pokud věříme zákonům synchronicity, budeme schopni hlubšího spojení a vysílání silných odkazů na duchovní úrovni. Kromě toho se staneme sebejistějšími a odevzdanějšími v jakékoliv činnosti, kterou se rozhodneme provádět. Porozumění synchronicitě se projeví v navození rovnováhy ve všem, o co usilujeme, a i v tom, že budeme "vědomě vnímat" všechno, co se kolem nás děje. Pochopení, že události pracují pro nás.
Pokud jste již někdy slyšeli o Murphyho zákonech, věříte jim, jste na nejlepší cestě k jejímu pochopení. Je běžným jevem, že když se nám nedaří nebo se něco pokazí, tak se toho pokazí víc najednou. Myšlenka, která nám z toho vyplývá je, že synchronicita může pracovat i proti nám. Pokud očekáváme, že se stanou špatné věci, a ještě i věříme Murphyho zákonům, v tom okamžiku se synchronizujeme s naší vnitřní negativností.
.
"Synchronicita je vždy a všude přítomnou realitou, kterou vidí ti, co jsou připraveni ji vidět." - Carl Jung
.
V daném stavu vědomí jsme schopni přijímat pouze určité informace. Vesmír se může snažit jak chce, ale pokud jsme natvrdlí, tak to prostě nepochopíme. On to vlastně Vesmír i tak dělá. Přihrává nás do situací, díky kterým si máme uvědomit to, co je pro nás důležité. Když nejsme připravení, zanadáváme na život a jdeme dál. Intenzita se nadále může zvyšovat. Když jsme připravení a otevření, zeptáme se, co nám tím chtěl život říct. Proč se nám děje právě tohle? A Vesmír toho ihned využije a přihraje další situaci. Vše v ten pravý čas.
Představte si ženu ve středním věku, která je nespokojená v zaměstnání, ve kterém je už velmi dlouho. Na změnu zaměstnání pomýšlí, ale nemá dostatek sebevědomí, aby sama oslovila potenciální zaměstnavatele.
Jednoho dne poprosí Vesmír o takové zaměstnání, do kterého bude chodit s radostí, které ji bude bavit a nebude ji ničit. Druhý den ráno ji přijde "sms". "Nechceš jít dělat do .......?
Není důležité, zda žena na místo kývne. Podstatné je, že nabídka přišla ve chvíli, kdy žena sama sobě přiznala, že už je připravená jít na přijímací pohovor. Velmi důležité, ne-li nejdůležitější je prožít synchronicitu samu na vlastní kůži a vědět, že to nebylo nahodilé, protože pak máme k dispozici mocný nástroj k řízení svého života. Poznání jak život funguje je zásadní.
*
Synchronicita Vesmíru funguje vždy a všude. Záleží pouze na nás, zda vstoupíme do proudu Lásky nebo se utopíme v bahně strachu. Vesmír je tu pro nás. Život dokáže cokoliv. A my jsme součástí Života.
.
Synchronicitu přirovnávám k bohu samotnému. Je to přesně načasované sladění okolností, které utvářejí život samotný. Neexistují žádné náhody: Synchronicita anebo shoda okolností mají vždy svůj důvod. Tento jev je "odkaz" z vesmíru, je znakem vaší intuice a propojení.
.
Pokud jste zažili synchronicitu, byli jste na tom správném místě, v ten správný čas. Ačkoli někteří by řekli, že pravděpodobnost výskytu jedné z těchto událostí je velmi nízká, mnohým se synchronicity objevují po celou dobu.
Je to magický jev, který nám umožní vědět, že jsme otevření duchovnímu vedení a na té správné cestě.
Uvedu několik běžných příkladů, které se vám mohou stávat v životě.
  • Setkání s někým, o kom přemýšlíte, nebo přijetí telefonického hovoru, textové zprávy či e-mailu od téže osoby.
  • Náhodné naražení na produkt, který vyřeší váš problém. Najednou na vás vyskočí reklama v televizi a vy víte naprosto přesně že je to přesně to, co budete potřebovat!
  • Sledování filmu nebo televizního programu, jehož příběh odráží vaše vlastní aktuální problémy v životě.
  • Vyslechnutí rozhovoru na veřejnosti, kteří diskutují o něčem, o čem i vy přemýšlíte ve svém životě.
  • Setkání s osobou, která vám dokáže pomoci prostřednictvím aktuální výzvy, náhodně, jako kdyby byla poslána přímo za vámi, aby vám pomohla.
  • Získání uklidňujícího poselství v pravý čas. V okamžiku, kdy jste potřebovali emocionální povzbuzení, se na vás náhodně obrátí vaše dítě a řekne: "Miluji tě." Můžete si také náhodně otevřít svůj e-mail nebo schránku a najdete laskavou a povznášející zprávu od svého přítele nebo příbuzného.
  • Dokonalé načasování. Jedna věc za druhou je doručena ve správný čas. Vše je dokonalé.
  • Může se vám stát, že si začnete všímat a uvědomovat synchronicitu u různých lidí, při číslech, událostech atd
Jedná se jen o hrstičku příkladů které se mohou stát v mnoha oblastech života.
.
B)
Pojem synchronicity je však spojován také s objektivním nahromaděním jevů, které si žádají společnou interpretaci, v čase nebo prostoru, ač mezi nimi není přímá kauzální souvislost, a vymykají se novověké představě o náhodě. Kupříkladu souběžný vzestup nacismu i komunismu na přelomu 20. a 30. let 20. století anebo kulturní revoluce v 60. letech, která zasáhla Čínu, Evropu, USA i katolickou církev.
.
Synchronicita Vesmíru funguje vždy a všude. Akceptujme jak se projevuje ve skutečném, každodenním světě a považujme ji za způsob, kterým se nás snaží duchovní a univerzální inteligence neustále učit, spojit se s námi. Myslím, že takto Vesmír (Život, Universum, Synchronicita, Bůh, Síla) právě funguje. Dostává nás do situací, které jsou zároveň příležitostmi a je pouze na nás, co si z nich odneseme. Nemusíme rozumět všemu, co se kolem nás děje, vždy pro vše co se děje existuje nějaký důvod. A každý důvod se dříve či později stane zřejmým. Když chci změnu ve svém životě, tak pro ni udělám maximum možného. Uvedu energie do pohybu. Udělám něco. Cokoliv. Pohyb je život. Když sedím a stěžuji si, tak se nic nezmění. Netečnost je smrt.
.
A teď pohled z druhé strany. Synchronicita = všechny náhody nemusí být vždy pozitivní. Sami to víme ze života.
Synchronicita vás jen přivede na takové místo, kde máte být. Jestli tam máte umřít, tak tam umřete. To je také synchronicita. Na Titanic se také do posledních chvil přihlašovali noví mrtví: "Marie, právě jsem dostal zprávu z přístavu, uvolnily se tam šťastnou náhodou dva lístky. Poplujeme!"
.
Někteří lidé mají tendenci více věřit synchronicitě a spoléhat jen na její "dobro." Problém je v tom, že víra je přirozený stav. Číšník věří, že po obědě zaplatíte. Věříte, že řidič tramvaje zastaví na zastávce. Bez víry by se společnost zhroutila. Pochybovat je ale stejně důležitá práce. Přímo otázka života a smrti.
Pokud se budete vracet v noci domů a uslyšíte za sebou divné zvuky, máte volbu:
"Je to útočník. Nebo se jen něco hýbe ve větvích."
Mozek pracuje na plné obrátky, je třeba přiřadit vjemu nějaké znaménko, asociaci.
V prvním případě můžete zareagovat a utéct. Uvěřili jste "správně." Jenže lze uvěřit i mylně "vánku ve větvích"..... Co tím chci říct ? Všichni chtějí věřit. Být skeptický a prověřovat vyžaduje námahu. Věřit je tak jednoduché. "Nechte mě být, já tomu věřím."
Synchronicita je kouzlo, milost. Otevírá před námi nový prostor, neznámo. Chce po nás, abychom ji chápali jako možnost. Jestliže si ji zotročíte k obrazu svému, bude pracovat proti vám. Přitom je to nejmocnější nástroj, který tu může pro nás pracovat. Jen se musí vědět jak.

Takže, zažíváte synchronicity ? Buďte opatrní, buďte skeptičtí, ale naslouchejte, dívejte se, buďte pozorní.
.
zdroje http://synchromysl.blogspot.cz wikipedie.cz
https://probuzeni.blogspot.
.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.