DEN OTCŮ

17. června 2018 v 11:23 |  různé, k zamyšlení
Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti . V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům.
V českém kalendáři dosud Den otců jako oficiální svátek nemá zatím své místo, což je škoda. Přesto je už mnohými vnímán jako protiklad Dne matek - oslava otcovství a role otců ve společnosti. V České republice se tento svátek slaví dosud jen ojediněle.....♥ TAK SI DNES NEJEN VZPOMEŇTE NA SVÉHO TATÍNKA.... A OBEJMĚTE HO ♥
*

.
Historie
Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.
První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.
*


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.