LÉČIVÝ OČISTNÝ DECH.

13. července 2018 v 13:11 |  zdraví
Vědomé energetické dýchání je způsob, jak se propojit nejen se svým tělem a jak objevit svou vnitřní sílu a energii. Správný způsob dýchání je pro zdravý život stejně důležitý jako zdravá životospráva, pravidelné cvičení a zdravá strava. Dýcháním přijímáme energii snadno a lehce, jako jsme to dělali když jsme byly děti. Dodává nám energii, jsme produktivnější.
Tady je jedna z technik vědomého dýchání. Jedná se o pět způsobů dýchání. Každý jednotlivý typ dechu se prodýchává nejméně pětkrát. A nezapomeňte, že se celou dobu soustředíte pouze na váš dech a kontakt s přírodními živly. Tyto a podobné techniky práce s dechem praktikovali přírodní léčitelé napříč celou planetou.

.
ZEMĚ
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nadechujeme a i vydechujeme nosem. Pociťujte své tělo jako součást země. Nohy vás se zemí spojují a přinášejí zemské vědomí do vašeho těla. Při výdechu zarůstáte do země a při nádechu z ní vyrůstáte. Posilujeme v sobě tyto kvality: sílu, vytrvalost, neměnnost, rozšiřování se.
.
VODA
..............................................
Nadechujeme nosem a vydechujeme ústy. Uvědomujte si tekutiny ve svém těle, krev, mezibuněčné tekutiny.
  • Posilujeme v sobě tyto kvality: ústupnost, obeplouvání překážek, přizpůsobivost, pokrok.
.
OHEŇ
............................................
Nadechujeme ústy a vydechujeme nosem. Uvědomujte si energii, chemickou výheň v našem těle. Nadechujeme se centrem Hara ( tělesné těžiště kousek pod pupkem ) a vydechujeme srdečním centrem ( srdeční čakra ).
  • Posilujeme v sobě tyto kvality: síla, magnetismus, odhodlanost, tvořivost, vzestup.
.
VZDUCH
........................................

Nadechujeme i vydechujeme ústy. Prožijte prostornost vašeho těla, kyslík v krvi. Nádech i výdech je v nekonečnosti zakotvené v oblasti vaší hlavy.
  • Posilujeme v sobě tyto kvality: mysl, myšlenky, inspirace, zevnějšek.
.
ÉTER
.
Nejsubtilnější a nejjemnější způsob jakým dokážete dýchat. Nádech i výdech bývá zpravidla nosem i ústy najednou. Je to zdroj všech způsobů dýchaní. Koncentrujete se na světlo, všeprostupnost, mír, pokoj. Nijak se nepohybujeme. Zjemňujete svůj dech až do té míry, že jej přestanete slyšet a vnímat
.
..........................
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.